Блог бібліотеки естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва
Сторінки
- Головна сторінка
- Про нас
- Наш Instagram
- Наш YouTube канал
- Наш Twitter
- Олександр Петрович Довженко
- На гостини до Довженка
- Олександру Довженку - 120
- Фільмотека Олександра Довженка
- Він вмів лиш правду говорити!
- Край, мій рідний край!
- Прочитано. Рекомендуємо.
- Віртуальні вікторини та ігри
- Вірші від бібліотекаря
пʼятниця, 30 квітня 2021 р.
«Місто мрії»: конкурс малюнків до Дня захисту дітей👧👦🎨🖌️
Українські пригоди бравого письменника Ярослава Гашека
В молодості Гашек часто був учасником веселих компаній, де відточував свій талант гумориста. Без своїх дотепних фейлетонів, що висміювали владу, Гашек не міг існувати. Цікаво, що письменник писав свої твори одразу, без виправлень і редагування. І робив це бездоганно.
1920 року Я. Гашек повернувся до Чехії і там знову взявся за Швейка. Зрештою він написав роман «Пригоди бравого вояка Швейка». У цьому творі з великою художньою силою виражено протест простої людини проти війни й насильства. Цей роман і донині є одним із найпопулярніших творів, написаних після Першої Світової війни. Бравий вояк Швейк дорогою на фронт побував у Львові і останні його пригоди відбувалися на Львівщині.
четвер, 29 квітня 2021 р.
Story Time English with a Librarian. Word Stress in some English words
Танець – поема, в ній кожен рух – слово🩰
середа, 28 квітня 2021 р.
Книга дня: «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» (уклад. В. Кіпіані)
Гарепр Лі – жінка, яка написала книгу, що змінює життя людей
вівторок, 27 квітня 2021 р.
Книга дня: «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється» Оксана Забужко
Мері Волстонкрафт – «авторка-активістка, майстерна у багатьох жанрах»
В наш час Мері Волстонкрафт вважається однією з перших феміністок-філософів, а її життя і роботи мали великий вплив на багатьох феміністок.
понеділок, 26 квітня 2021 р.
Книга дня: «Ведмеже місто» Фредрік Бакман
Сюжет книжки «Ведмеже місто» Фредеріка Бакмана розгортається в Бйорнстаді – невеликому містечку, що потопає в лісах, снігах і холоднечі. А ще – у безробітті й поступовому занепаді. Єдина його цінність – льодова арена, на якій щодня тренуються дитяча та юнацька хокейні команди – «Ведмеді з Бйорнстада». Саме на плечі цих дітей і підлітків лягає майбутнє всього містечка, і саме на хокей покладають надії усі його мешканці. Та коли заповітна перемога уже, здається, майорить на обрії, у Бйорнстаді стається жахливий злочин. Тепер відповідальність за долю міста несуть усі – і діти, і дорослі. Тепер кожному доведеться робити вибір: мовчати чи говорити, ховатися чи битися, засуджувати чи виправдовувати. І саме тепер стане справді зрозуміло, чи є ще у Бйорнстаді істинні «ведмеді», які здатні розрізнити добро і зло – і врятувати свій маленький світ.
Стежками Чорнобильського лиха 🕯
субота, 24 квітня 2021 р.
БібліоInstagram👍
Англійська з бібліотекарем
https://view.genial.ly/6083a2edd127fd0d375f7b19/interactive-content-anglijska-z-bibliotekarem-check-your-vocabulary
пʼятниця, 23 квітня 2021 р.
Книги – маяки, зведені у великому морі часу📖
Книга непідвладна часу🕮
Книги мають унікальну здатність і розважати, і навчати. Книга – це засіб, за допомогою якого ми можемо відкривати для себе абсолютно нові сфери, які виходять далеко за межі нашого особистого життєвого досвіду, і стають для нас більш зрозумілими і близькими, завдяки знанням, які ми через книгу отримуємо від різних авторів, різних культур і сфер мислення та діяльності. А ще книга – це інструмент, за допомогою якого ми можемо отримати доступ до найпотаємніших закуточків нашого внутрішнього Я.
Суть Всесвітнього дня книги та авторського права полягає у тому, щоб нагадати людям про величезне задоволення, яке може принести читання книг; популяризувати літературу. Щороку 23 квітня в усьому світі проходять заходи, спрямовані на те, щоб наголосити на величезному значенні книг, адже вони є невидимим зв’язком між минулим і майбутнім, містком між поколіннями і різними культурами. З нагоди свята ЮНЕСКО та міжнародні організації, що представляють три основних сектори книжкової індустрії – видавництва, продавці книг і бібліотеки – обирають Світову столицю книги (обирається на 1 рік). Присвоєння цього звання є свідченням бажання міст сприяти розвитку книговидавничої справи й читання, а також співпраці між основними партнерами в книговидавничій справі.
Підтримуючи книги та авторські права, ЮНЕСКО тим самим підтримує творчість, різноманітність і рівний доступ до знань, працюючи повсюдно; сприяє грамотності й мобільному навчанню, просуванню відкритого доступу до наукових знань і освітніх ресурсів.
За активної участі всіх зацікавлених сторін: авторів, видавців, вчителів, бібліотекарів, державних і приватних установ, гуманітарних неурядових організацій і ЗМІ, а також усіх, хто відчуває мотивацію діяти разом у цій сфері, Всесвітній день книги та авторського права став платформою для об’єднання мільйонів людей в усьому світі.
У
наступному дописі ми поділимося з вами відеодобіркою цікавих фактів про книги.
Обов’язково, подивіться😊
четвер, 22 квітня 2021 р.
У долонях Всесвіту – Земля🌏🌲🐼👐
Це день, коли кожен з нас – мешканців Землі – має згадати про потреби нашої планети і про те, як наші дії відбиваються на Матері-Землі. Цей день має на меті підвищити нашу з вами «екологічну» грамотність. У наступному відео пропонуємо вам ознайомитися з дуже простими, але дуже важливими методами, які допоможуть нам зробити своє життя більш екологічним і зберегти Землю.
Книга дня: «Джури козака Швайки» Володимир Рутківський
середа, 21 квітня 2021 р.
Вікторина «Бібліомузон»🎧
Що надихнуло нас до цієї вікторини? Ну звісно вона - музика❤, що відіграє в нашому житті величезну роль. Вона надихає, заспокоює, розважає, допомагає налаштуватися на потрібний лад і висловити те, що нас турбує. З музикою справи йдуть веселіше, робота робиться краще😉. Музика змушує замислитися і пізнати себе зсередини. Тож, пориньте у світ музики разом з Бібліотеки Солом'янки . Переходьте за посиланням і слухайте, відгадуйте, насолоджуйтесь, релаксуйте.👇
Створюй щось нове. Будь інноваційним 💡
Якось експерт з креативної діяльності Марсі Сігел побачила газетний заголовок: «Канада переживає творчу кризу». Коли вона це прочитала, вирішила щось із цим робити. Так, у пані Сігел виникла ідея створити це свято. У квітні 2002 р. М. Сігел разом із колегами вперше організувала Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності для того, щоб надихнути людей застосовувати їхні творчі здібності та нові нестандартні ідеї. Цей День мав успіх і зрештою інші країни долучилися до його святкування. Потім 2006 р. День розширився до цілого Всесвітнього тижня творчості та інноваційної діяльності, який розпочинається 15 квітня і триває до 21 квітня. Дата 15 квітня була обрана не випадково – це день народження Леонардо да Вінчі – генія, який був винятково талановитим і в творчості, і в науці.
Які хороші та правильні слова: «Нація це не погляд у минуле, а творчий порив у майбутнє». Задля досягнення успіху, потрібно безперервно перебувати у пошуку чогось нового. 2019 року у рейтингу найбільш інноваційних країн світу «Global Innovation Index 2020» Україна посіла 45 місце, тоді як ще 2015 року – була на 64-му. Отже, динаміка останніх п’яти років позитивна. Аби пришвидшити розвиток у цьому напрямку, Кабмін запустив роботу Ради інновацій, призначення якої – стати ефективним інструментом взаємодії уряду, бізнесу і представників наукових кіл, а також майданчиком напрацювання важливих рішень у цій сфері. Та вже зараз ми можемо відзначити суттєвий інноваційний внесок України, винаходи й започаткування в різних галузях економіки, науки, культури, які стали відомими у світі.
вівторок, 20 квітня 2021 р.
Книга дня: «Сліпобачення» Пітер Воттс📘👽
У цьому дописі до вашої уваги твір «Сліпобачення» Пітера Воттса – всесвітньовідомого письменника першого ешелону жорсткої наукової фантастики.
Природу потрібно берегти, як ми бережемо саме життя🌎🙋🐘🌳 (віртуальна вікторина)
👉Тема Дня Матері-Землі 2021 р. – «Відновимо нашу Землю».
Мати-Земля явно закликає до дії. Природа страждає. Австралійські пожежі, рекордна спека у багатьох куточках Землі, нашестя сарани в Кенії, COVID-19 – всесвітня пандемія, пов'язана зі здоров'ям нашої екосистеми, яка вже понад рік забирає життя людей по всій планеті.
🧏♀️Ми повинні подвоїти зусилля, спрямовані на порятунок природи і людей, проголосивши нову еру відновлення і єдності. У нас вже є всі необхідні технології і плани для боротьби з глобальними загрозами – потрібна лише воля, щоб їх реалізувати. Рух Дня Землі ставить перед собою глобальну мету досягти всесвітньої підтримки зусиль з відновлення клімату, поширення екологічної освіти, побудови стійкої «зеленої» економіки, щоб світ вийшов з пандемії сильнішим, розумнішим, і в більшій безпеці.
До Дня Матері-Землі наша бібліотека підготувала для вас Еко-вікторину. Перевірте, наскільки добре ви знаєте нашу планету, і наскільки добре ви розумієте, як їй допомогти.
понеділок, 19 квітня 2021 р.
Книга дня: «Ієрихонська троянда» Вікторія Шаблівська🌹📕
У романі «Ієрихонська троянда», четвертій книзі тетралогії Вікторії Шаблівської, головна героїня Юлія, переборюючи надзвичайні обставини та майже детективні повороти подій, непередбачувані, але напрочуд закономірні, осмислює своє життя крізь призму історичних екскурсів та глибокого символізму.
«Творче мислення – єдиний спосіб прожити саме своє життя, а не чиєсь іще» (Е. Бахрах)
День поезії і творчого мислення – це свято, яке щорічно відзначається 19 квітня. Творче мислення є джерелом багатьох цікавих речей, включаючи поезію.
Більшість із нас чують перші вірші в молодшому віці, а далі ми продовжуємо знайомитися з поезією у школі, читаючи різні книжки у вільний час. Це допомагає нам розвивати своє власне творче мислення. У кожній культурі поезія відіграє важливу роль у детальній передачі цінної інформації. Не кожен має такий творчий склад мислення, щоб подати поезію в найкрасивішій формі, і тому дуже важливо відзначати і шанувати її різновиди. День поезії і творчого мислення відзначається таким чином, щоб люди усвідомили значення поезії в їхньому житті.
Люди з творчим мисленням здатні до оригінальних рішень; до бачення явищ і проблем під особливим кутом; такі особистості сприймають світ за допомогою творчої уяви, що допомагає їм висувати оригінальні ідеї. Творче мислення неможливе без високого інтелекту, широкого світогляду, особистого досвіду та відкритості новим знанням.
Творчі люди – це люди мистецтва, нерідко поетичного. День поезії і творчого мислення об’єднує творчих особистостей і нагадує суспільству про важливість існування духовного, поетичного, незвичайного та уявного в нашому житті.
субота, 17 квітня 2021 р.
Вікторина «Впізнай книгу за обкладинкою»
👩💼📚Чи звертаєте Ви увагу на обкладинки книжок, які читаєте? Думаємо, однозначно так👍. А чи пам'ятаєте, як вони виглядають, чи згадаєте автора та назву книжки ось так просто, подивившись на обкладинку? Давайте перевіримо. У вікторині використані лише книжки українських авторів. Тож іще й перевірите, як добре ви знаєте сучасну українську літературу😉
https://view.genial.ly/6079ac73095f400d4bcb7b29/interactive-content-vpiznajte-obkladinku