Віртуальні вікторини та ігри

Рідна мова – серця мого подих

«Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави»
Мікалоюс Даукша
 
Рідна мова – це мова, яку дитина чує після свого народження. Саме рідна мова допомагає надавати певну форму нашим почуттям і думкам. Рідна мова дитини має вирішальне значення для її особистості. Підтримка рідної мови допомагає дитині цінувати свою культуру і спадщину.
 
Мова є основним засобом збереження нашої культури. Часто прямий переклад з однієї мови на іншу не може передати ту саму суть, що й у мові оригіналу. Тому найкращий спосіб досконало пізнати культуру – це зрозуміти мову. Рідна мова допомагає нам підтримувати зв’язок з нашими традиційним й культурними цінностями та з нашим корінням.
 
Прекрасно, коли людина знає різні мови, однак надважливо підтримувати свою рідну мову, адже вона – душа народу і символ єднання нації.
 
До Дня рідної мови ми підготували мовну вікторину. Беріть участь і перевіряйте свої знання - https://view.genial.ly/62135fe160e16b00114a05bf/interactive-content-copy-movoznavcha-viktorina
- - - - - - - 
Ніхто не може засуджувати інших, поки не навчиться засуджувати самого себе
16 листопада 1995 р. держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності. 1996 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день терпимості (толерантності), приурочуючи до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.
 
Основні принципи толерантності дуже прості, але надзвичайно важливі, адже вони є одними з основних прав і свобод людини. Дотримуючись цих принципів, ми викорінимо дискримінацію і забезпечимо те, що кожна людина на планеті матиме можливість для самовираження і розвитку – соціального й економічного, а найважливіше, кожна людина матиме більше шансів бути щасливою. Отже, основні принципи терпимості:
 
- відмова від насильства як неприйнятного засобу долучення людини до будь-якої ідеї;
 
- вміння змусити себе, не змушуючи інших. Страх і примус, що йдуть ззовні, не сприяють формуванню толерантності;
 
- толерантність, у європейському розумінні, подає приклад «законослухняності», підпорядкування законам, традиціям і звичаям;
 
- прийняття іншого – того, хто може відрізнятися за різними ознаками – національними, расовими, культурними, релігійними і т. д.
 
А що Ви знаєте про толерантність і все, що з нею пов’язано? Перевірте себе за допомогою нашої онлайн-вікторини:
 
https://view.genial.ly/6192e5666c7ffc0dc401f0ca/interactive-content-viktorina-do-mizhnarodnogo-dnya-tolerantnosti
- - - - -
Мова і писемність – категорії вічні
Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.
Дмитро Павличко

9 листопада відзначається День української писемності та мови. Свято було встановлено 1997 року на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Ми живемо в час, коли українська мова зміцнює свої позиції як мова державна, далі розвиває свою структуру та комунікативний потенціал. Ми з вами добре знаємо, що головним чинником збереження і розвитку мови є застосування її у щоденній комунікації, тож спілкуймося українською. У цьому дописі до вашої уваги тематична вікторина до Дня української писемності та мови, яка допоможе перевірити і покращити свої знання🠟:


https://view.genial.ly/618a793f170fe90dda4f2f7d/interactive-content-movoznavcha-viktorina  👈👍
- - - - - 
Літературна вікторина задля веселішого карантину
У багатьох регіонах нашої країни, в тому числі і в столиці, цього тижня посилено карантинні обмеження, але це не привід сумувати. По-перше, якщо ви вакциновані і дотримуєтеся усіх правил карантину, можна працювати і розважатися навіть у цей період, а по-друге, бібліотеки Солом’янки поспішають на допомогу і пропонують різні способи приємно провести час у тому числі і онлайн. Наприклад, у цьому дописі ми підготували для вас цікаву літературну вікторину. Відповідайте, перевіряйте себе і добре проводьте час J
 
👉Переходьте за посиланням і відповідайте: https://view.genial.ly/6182b1bde022980dd9fb9ef8/interactive-content-notebook-quiz 👈
- - - - 
Розмай Європи
 
Починаючи з 2003 р., кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи (цього року – 15 травня), встановлений згідно з Указом Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 р.
 
Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи 1964 р. Пізніше Європейський Союз почав відзначати свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.
 
В Україні свято було встановлено «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…». В День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Нині ЄС є ще більш актуальним для України, ніж раніше, і, як зазначає Президент Зеленський, зважаючи на виклики сьогодення, наш курс у Європу є незмінним.
 
Пропонуємо вам перевірити свої знання про ЄС, за допомогою невеличкої вікторини до Дня Європи.
- - - -
Вікторина «Бібліомузон»🎧
Як вам ідея музичного відпочинку з піснями українською, українськими виконавцями (віртуально звісно ж😁)? Якими? А в тому-то й справа, що прослухавши треки, вам треба буде вгадати назву пісні і виконавця, взявши участь у вечірній релакс-вікторині "Бібліомузон"🤭😁.
Що надихнуло нас до цієї вікторини? Ну звісно вона - музика️, що відіграє в нашому житті величезну роль. Вона надихає, заспокоює, розважає, допомагає налаштуватися на потрібний лад і висловити те, що нас турбує. З музикою справи йдуть веселіше, робота робиться краще😉. Музика змушує замислитися і пізнати себе зсередини. Тож, пориньте у світ музики разом з Бібліотеки Солом'янки . Переходьте за посиланням і слухайте, відгадуйте, насолоджуйтесь, релаксуйте.👇

- - - 
Природу потрібно берегти, як ми бережемо саме життя🌎🙋🐘🌳
 
2019 року було прийнято резолюцію, згідно з якою Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 квітня Міжнародним днем ​​Матері-Землі. Мета цього свята – нагадати людям, що Земля та її екосистеми є спільною домівкою для людства; наголосити на необхідності захищати Матінку-Землю задля підвищення рівня життя людей, протидії змінам клімату і припинення колапсу біорізноманіття.
 
👉Тема Дня Матері-Землі 2021 р. – «Відновимо нашу Землю».
 
Мати-Земля явно закликає до дії. Природа страждає. Австралійські пожежі, рекордна спека у багатьох куточках Землі, нашестя сарани в Кенії,  COVID-19 – всесвітня пандемія, пов'язана зі здоров'ям нашої екосистеми, яка вже понад рік забирає життя людей по всій планеті.
 
🧏Ми повинні подвоїти зусилля, спрямовані на порятунок природи і людей, проголосивши нову еру відновлення і єдності. У нас вже є всі необхідні технології і плани для боротьби з глобальними загрозами – потрібна лише воля, щоб їх реалізувати. Рух Дня Землі ставить перед собою глобальну мету досягти всесвітньої підтримки зусиль з відновлення клімату, поширення екологічної освіти, побудови стійкої «зеленої» економіки, щоб світ вийшов з пандемії сильнішим, розумнішим, і в більшій безпеці.
 
До Дня Матері-Землі наша бібліотека підготувала для вас Еко-вікторину. Перевірте, наскільки добре ви знаєте нашу планету, і наскільки добре ви розумієте, як їй допомогти.
---------------
Вікторина «Впізнай книгу за обкладинкою»
👩💼📚Чи звертаєте Ви увагу на обкладинки книжок, які читаєте? Думаємо, однозначно так👍. А чи пам'ятаєте, як вони виглядають, чи згадаєте автора та назву книжки ось так просто, подивившись на обкладинку? Давайте перевіримо. У вікторині використані лише книжки українських авторів. Тож іще й перевірите, як добре ви знаєте  сучасну українську літературу😉

- - - - 
Літературний круїз🛳
🚢Наш круїзний лайнер вирушає у рейс «Книгоманія». На борту лайнера зможуть подорожувати всі охочі пасажири. До послуг туристів  фітнес-центр для розуму, спа-комплекс для вух, вікторина-парк, де висаджено 10 тропічно-літературних питань. Тож, відпливаємо.
- - - -
Віртуальна гра «Відгадай загадку»
Цікаво, хто спритніший Ви чи Ваша дитина? Пропонуємо легку та цікаву гру «Відгадай загадку». Оскільки літатимете🛩, є декілька рекомендацій:

👩Налаштуйте вертикально спинки крісел
👩Пристебніть ремені безпеки
👩Складіть розкладні столики
👩Підніміть шторки ілюмінаторів
👩Вимкніть музику в навушниках
 
Ну що, готові? Тоді тисніть на посилання і полетіли відгадувати.

- - - - - - -
10 кумедних запитань

Втомилися від домашніх справ, дистанційної роботи, дистанційного навчання? Вихід є. Бібліотекарі поспішають на допомогу. Дві хвилинки відпочити можна. Просто зараз відкиньте пандемічну хандру, взявши участь в кумедній онлайн-вікторині.

- - - 
Ми обираємо спорт. Ми обираємо здоровя 🏋
 
6 квітня відзначається Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. Цей День було засновано згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 23 серпня 2013 року.
 
Ігри, спортивні змагання і заняття фізичною культурою відігравали і продовжують відігравати важливу роль у розвитку людства. Адже спорт як один з інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розуміння й соціальної інтеграції на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Його цінності, такі як робота в команді, справедливість, дисципліна, повага до супротивника і правил гри, розуміються в усьому світі і можуть бути використані в просуванні солідарності, соціальної згуртованості й мирного співіснування.
 
З цієї причини Організація Об'єднаних Націй пропонує всім державам, організаціям системи ООН, і в першу чергу Бюро Організації Об'єднаних Націй з питань спорту на благо розвитку та миру, а також міжнародним, регіональним і національним спортивним організаціям, громадянському суспільству, включаючи неурядові організації та приватний сектор, і всім іншим зацікавленим сторонам відзначати Міжнародний день спорту і сприяти підвищенню обізнаності про нього.
 
З нагоди цього неофіційного, але важливого свята, пропонуємо вам перевірити свої знання про спорт і взяти участь у віртуальній вікторині «Світ спорту».
------
Поезія – душі порив, життя натхнення
 
Чи можна уявити життя без поезії? Мабуть, можна. Але яким би воно було? Життя без улюблених рядків Шевченка, Лесі Українки, Сосюри, Шекспіра, Гете, Дікінсон і багатьох інших геніїв слова; життя без пісні; життя без привітань до свят. Таке життя було б млявим, прісним, сумним…
 
Поезія об'єднує народи, культури і допомагає людям зрозуміти один одного. Протягом століть думки і почуття, зодягнені в поетичну форму, проникають у серця людей, нагадуючи, що ми всі одна велика сім'я і що ми, такі різні, насправді дуже схожі один на одного. 21 березня відзначається Всесвітній день поезії. З нагоди свята ми підготували поетичну відеовікторину. Візьміть у ній участь і перевірте себе на знання української поезії.
 - - - - - 
Наша мова – візитівка нації
 
Спілкування людей між собою зрозумілою мовою має величезне значення для комфортного і успішного життя. Рідна мова – це мова нації, мова предків, це ниточка, що зв’язує людину з її народом, із попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Рідна мова є віддзеркаленням души народу, його історії, традицій, світогляду.
 
Мова передається від покоління до покоління, як найцінніший скарб. Вона продовжує жити в піснях, легендах і переказах. Ми всі маємо усвідомлювати, що без рідної мови і власної самобутньої культури немає народу.
 
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – всесвітнє свято, що було засноване з метою сприяння багатому культурному й мовному різноманіттю. З нагоди свята пропонуємо вам взяти участь у віртуальній вікторині, присвяченій рідній – українській – мові😊.
- - - 
Вікторина «Відгадай літературний твір за уривком»
 
Усім привіт! Пропонуємо усім, хто любить літературу і не уявляє свого життя без книжок, пригадати усе, що колись читали, і пограти у літературну вікторину, в якій потрібно відгадати назву твору за уривком з нього. Переглядайте відео, згадуйте, відповідайте!

- - - 
Сторінками улюблених книг
 
До вашої уваги цікава вікторина для усіх, хто любить книжки. Ми переконані, що пограти у цю гру буде цікаво і дорослим, і дітям. Відповідаємо на запитання про улюблених героїв та сюжети, відомі в усьому світі. Розважаємося та перевіряємо свої знання 😉

 - - -
Різдвяна вікторина від бібліотеки
 
Різдво – це час чудес, казок, любові, тепла та нових очікувань. Це час, коли ми відкриваємо свої серця, коли відкриваються небеса і голос кожної людини, яка просить про диво, буде почутий. Давайте святкувати цей особливий день разом з бібліотеками😉.
 
Але от цікаво стало нам, бібліотекарям, що Ви знаєте про Різдвяні традиції різних країн? Перевірте свої знання, взявши участь у нашій вікторині. Ну що, розпочинаємо? Ми бажаємо Вам good luck dear friends і Merry Christmas!🎄
- - - 

Правова гра

Ми всі маємо свої права. Це право на життя, ім'я, громадянство, житло, харчування, одяг, навчання (освіту), здоров'я і лікування, розвиток, відпочинок, вільне висловлювання своїх думок, релігію та інші права. До тижня права ми підготували правову гру. Запрошуємо перевірити свої знання правових законів.
- - -
 
Мовно-літературна вікторина до Дня Європи
До дня Європи пропонуємо мовно-літературну вікторинку.😎📖Прослухайте аудіозаписи 10 європейських мов і поєднайте з ними відомих людей - носіїв цих мов. До речі, аудіо уривки безпосередньо відносяться до представлених знаменитих людей, оскільки вони і є авторами цитат, висловів та книжок за якими зняті фільми.
 
Переходьте за посиланням та грайте:
https://learningapps.org/watch?v=pbk0sx16220
І пам'ятайте: Мова кожного народу неповторна і своя!
- - -
Скарб, якому немає ціни
💁До Дня української писемності та мови ми підготували для вас живу вікторинку. Відповідайте на питання та дізнавайтеся, як добре ви знаєте рідну мову.😊 Бажаємо якомога більше правильних відповідей.👌😎
- - -

Бібліовікторина до Дня козацтва

День українського козацтва - свято України. Відзначається щорічно 14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці.

А що ви знаєте про українське козацтво? Дізнаєтеся,  перейшовши за посиланням😃. Збагачуйте свої знання з історії, взявши участь у вікторині.

https://learningapps.org/watch?v=pipvmwngn20

Немає коментарів:

Дописати коментар