Край, мій рідний край!

Дні і роки – історії кроки
 
18 квітня в Україні відзначається День пам'яток історії та культури. Це свято також припадає на Міжнародний день пам'яток і визначних місць, девіз якого: «Збережи нашу історичну батьківщину».
 
В Україні свято було встановлено «…на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії та культури…». Глобальна мета Дня – привернути увагу громадськості до питань захисту і збереження всесвітньої культурної спадщини. Також свято дає можливість більше дізнатися про різноманіття світової спадщини і про зусилля, які докладаються для його захисту і збереження.
 
З нагоди свята ми підготували для вас віртуальну фотовиставку. Дивіться відео, милуйтеся нашими пам’ятками історії та культури і бережіть їх.

- - - 
Музей "Писанка" у Коломиї


Напередодні Великодніх свят хочемо розповісти про єдиний у світі музей писанкового розпису, що збудований у м. Коломия, Івано-Франківської області.

Місцевий Музей народного мистецтва Гуцульщини й Покуття у 1987 році започаткував експозицію писанкового розпису. Мистецтвознавці не могли оминути увагою цю унікальну традицію, яка з’явилася ще в давні часи та дійшла до наших днів. Нещодавно було винайдено метод, який дозволяє зберігати розписані яйця, тож музейні працівники змогли зібрати чималу експозицію, яка потребувала належного приміщення.

У вересні 2000 року в Коломиї з’явився дивовижний музей у формі 13-метрового розписного яйця. Всередині цікавої будівлі розмістилося понад 6000 писанок, які приїхали до Коломиї не лише з усіх куточків України, а й з-поза меж нашої держави. Так, у колекції музею є декоративні яйця з Білорусі, Польщі, Чехії, США, Канади, Індії, Китаю та інших країн. Годинами можна розглядати барвисті експонати музею. Кожний об’єкт – це не просто розписане куряче чи гусяче яйце; на маленькому шедеврі можна прочитати цілу історію, адже за усіма зображеними рисочками-доріжками-кружечками стоять прадавні символи. Писанки дарували людям та родичам як оберіг, талісман, що притягував удачу та відводив лихо. І схоже, що недарма, адже велетенська писанка вже давно стала символом не лише Коломиї, а й усього регіону.   
Використана література

1.   Барви Коломийщини. – Тернопіль: Наш світ, 2012. – 160 с.


2.   Третяк А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні. – К.: АВІАЗ, 2016. – 240 с.

- - - 
Архітектурне багатство країни
Архітектура нашої країни прекрасна та різноманітна, кажуть, що вона «озвучена дзвонами». І справді, храмове будівництво, яке має тисячолітню історію, це «кам’яний літопис», що відбиває злети і падіння, війни та періоди духовного зросту від Київської Русі до нашого часу. Старовинні споруди мають риси впливу візантійського і романського стилів, готики, бароко й ренесансу. Але при всьому різноманітті шкіл, епох і стилів власне обличчя українського зодчества є унікальним. Кожен регіон нашої країни має власні архітектурні особливості, які створюють неповторний образ міст і містечок та незмінно ваблять туристів. Ми пропонуємо вам здійснити невеличку віртуальну подорож неймовірно красивими архітектурними пам’ятками нашої країни. Вперед!
1. Києво-Печерська Лавра, Київ (1051 р.)
 
2. Софійський собор, Київ (1037 р.)
 
3. Одеський національний академічний театр опери та балету, Одеса (1810)
 
4. Музей писанкового розпису, Коломия (1987 р.)
 
5. Палац Потоцьких, Львів (1889 р.)
 
6. Маєток Галаганів, с. Сокиринці, Чернігівщина (початок 19 ст.)
 
7. Будинок із химерами, Київ (1903)
 
8. Будинок Голованя, Луцьк (1980 – наші дні)
 
9. Кам'янець-Подільська фортеця, Кам'янець-Подільський (11-16 ст.)
 
10. Хотинська фортеця, Хотин (1325)
 
11. Михайлівський Золотоверхий монастир, Київ (12 ст.)
 
12. Свято-Благовіщенський кафедральний собор, Харків (1901)
 
13. Олеський замок, смт Олесько, Львівщина (13-14 ст.)
 
14. Замок Любарта, Луцьк (1340)
 
15. Свято-Успенська Святогірська лавра, Святогірськ, Донеччина



Немає коментарів:

Дописати коментар