На гостини до Довженка



Літературно-історична експозиція «Довженко на Шулявці» створена у 1996 році у відповідності з планом підготовки до святкування 75-річчя тодішнього Жовтневого району м. Києва і, зокрема, увічнення імен видатних особистостей, причетних до району. 
На відкритті були присутні голова адміністрації Жовтневого району Подмогильний М. В., земляк Олександра Довженка Чаусовський Й. Д., працівники відділу культури, колишній директор музею кіностудії                    ім. О. Довженка Дерев’янко Т. Т., працівники бібліотеки, журналісти та мешканці мікрорайону. 

Експозиція покликана розповісти про маловідомі сторінки життя та про звязки митця з нашим районом, роботу в ньому. Її мета – пізнання величі Довженка, виховання любові до рідного краю і України.  
Творчим натхненником створення виставки була Тетяна Деревянко, колишній директор музею при кіностудії О. Довженка. Саме вона згуртувала художників кіностудії, аби вони допомогли  в оформленні стендів 


«Син Зачарованої Десни» 





 «Довженко на Шулявці. Роки роботи на кіностудії» 

 






















«З болем за Україну. Літописець війни», 
 



«Довженкові сади в Жовтневому районі», 
 






«Шулявка – колиска продовжувачів слави Довженка»

«Геній рівний Кобзаревому. Слова Довженка і спогади про нього»

Щороку впродовж усієї осені у бібліотеці відбуваються заходи, присвячені кіно та Довженкові, на які приходили актори, зокрема незабутня Проня Прокопівна – Маргарита Криніцина, колишній директор кіностудії, режисер Микола Мащенко, письменник Сергій Плачинда, який написав книгу про життя Олександра Довженка, Тримбач С. В. І на сьогодні продовжуються зустрічі з цікавими людьми України.
Експозиція у бібліотеці ім. Олександра Довженка триває, і всі бажаючі доторкнутися до історії життя і творчості українського генія можуть з нею ознайомитися, а також переглянути фільми всесвітньовідомого кінорежисера.





Немає коментарів:

Дописати коментар