четвер, 30 вересня 2021 р.

Бібліоконкурс «Прочитання вулиць» 🚶‍♀️ 🏭🌳🌲🌷🏞️

Бібліотека естетичного виховання імені О. Довженка для дорослих ЦБС Солом’янського району міста Києва з великим задоволенням взяла участь у конкурсі професійної майстерності на кращу літературно-краєзнавчу відеоподорож Солом’яною «Прочитання вулиць».

У своїй роботі «Відеоподорож бульваром Вацлава Гавела» наша бібліотека пропонує глядачеві дізнатися цікаві факти про бульвар Вацлава Гавела, який знаходиться у Солом’янському районі нашої столиці, а також переглянути авторські фотографії, зроблені на бульварі.

Бульвар Вацлава Гавела можна назвати бульваром контрастів, адже це водночас і промислова зона із заводами і підприємствами, і парково-скверна місцевість із великою кількістю тополь та інших дерев, включаючи пишні магнолії, квітів, дитячих майданчиків, і мальовничих доріжок для прогулянок. На бульварі точно є на що подивитися, і чим зайнятися.

Саме так ми бачимо бульвар Вацлава Гавела. Саме таким ми представляємо його глядачеві. А ось, власне, і наша відеоробота:

середа, 29 вересня 2021 р.

Екскурсія бібліотекою для школярів 🧒👦

Спонтанність
це завжди приємна несподіванка🙆😄. Напередодні Дня бібліотек до нас завітали чомучки школи «Сяйва». Тема бібліотек звучала в класі️ і вчителька вирішила закріпити її, завітавши до бібліотеки. Ми були приємно вражені😁, діти з такою цікавістю розглядали все, буквально кожний куточок, розпитували, цікавилися книжками: «А де, а як, а що?»😊 А один хлопчик взагалі спитав: «А можна я з Вами буду тут працювати? Так мені тут подобається»🤭😄. Другокласникам-розумникам сподобалася кімната-музей ім. О. Довженка. Зацікавилися його життєвим шляхом, розглядали експозицію і знову питали, питали, питали️. Повертаючись до школи, сказали, що ще обов'язково повернуться з батьками😉. І таки повернулися😊🙃😁.

вівторок, 28 вересня 2021 р.

5 найкращих публічних бібліотек 2021 року

Вважається, що перші бібліотеки з’явилися ще 2500 року до н. е. Що ж, за всю історію свого існування вони суттєво змінилися :). Якщо ще не в такому далекому минулому бібліотека була тихим, мало не священним місцем для спокійного читання, то зараз – у час цифрових технологій – публічна бібліотека це не просто місце, де зберігають книги і де можна почитати; сучасна бібліотека це також місце для спілкування, активного залучення громадян у суспільне життя, осередок цифрової грамотності і навіть місце для розваг (і усе це своїм прикладом доводять у тому числі і публічні бібліотеки Солом’янки). Щороку Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (IFLA) обирає найкращу публічну бібліотеку у світі. У цьому дописі пропонуємо вам ознайомитися з п’ятіркою бібліотек, що визнані найкращими.
 
Основний критерій IFLA при виборі номінантів і переможця полягає у тому, що найкращою має бути нещодавно збудована публічна бібліотека, у якій функціонально-спрямована архітектура поєднується з IT рішеннями, і яка охоплює цифровий розвиток і приділяє увагу місцевій культурі. Цьогорічні фіналісти були відзначені завдяки своїм стратегіям архітектури сталого розвитку і приміщенням із природним освітленням. Отже, ТОП-5 бібліотек 2021:
 
1. Бібліотека Марквіля, Австралія
Бібліотека Марквіля є яскравим прикладом проєкту перепрофілювання, адже раніше на її місці була стара лікарня у передмісті Сіднея. А нині нова будівля площею 3600 кв. м включає у себе публічну бібліотеку, багатоцільовий об’єкт і навіть парк культури та відпочинку. При цьому розробники проєкту нової бібліотеки частково зберегли і первинну будівлю (збудовану 1871 р.) – було відреставровано цегляні стіни і мозаїчне покриття підлоги. Бібліотека може похизуватися оригінальним зигзагоподібним дахом – це вже частина нової архітектури. Місцева спільнота тепер має доступ до нового світлого і затишного місця для читання, навчання, роботи і спілкування.
 
2. Публічна бібліотека м. Осло ім.  Дейхмана, Норвегія
Ця бібліотека була вперше відкрита 1785 року, але 2020 року у закладу з’явилася нова будівля, яка стала найбільшою бібліотекою Норвегії. Бібліотека розміщена на набережній поруч з оперним театром міста, її загальна площа – 19600 кв. м. Дизайн характеризується складеною геометрією, напівпрозорим зовнішнім покриттям і трьома великими «світловими шахтами», що забезпечують потрапляння каскадів природного світла до центральної частини приміщення і його розповсюдження на поверхах. Цікаво, що у бібліотеці навіть облаштували ресторан, кафе, кінотеатр і глядацьку залу.
 
3. Публічна бібліотека Мехелена, Бельгія
Продовжуючи тему реновацій, варто зазначити, що публічна бібліотека Мехелена колись була монастирем з архітектурою у стилі бароко. Після реставрації, виконаної сучасними архітекторами, будівля перетворилася на бібліотеку, розділену на три зони: зона багатофункціонального використання, зона для читання і навчання, і зона, в якій розміщена власне загальна бібліотека для дорослих і дітей. Під час реалізації масштабного проєкту реконструкції, архітектори прагнули зберегти історію будівлі та її відмінні риси.
 
4. Нова бібліотека Нінбо, Китай
Основні характеристики бібліотеки Нінбо – відкритість і доступність. Будівля бібліотеки розміщена біля екологічного водно-болотного угіддя у Нінбо. Загальна площа закладу – 31800 кв. м. Нова бібліотека Нінбо складається з головного вестибюлю, відділу читацьких послуг, дитячої бібліотеки, цілодобової бібліотеки, бібліотеки для людей з вадами зору, двох лекційних зал, кафе і великої читальної зали. Під час проєктування нової будівлі бібліотеки, архітектори бажали створити зручне приміщення з прозорим простором. Перший поверх будівлі повністю зроблений зі скла. У центрі бібліотеки розміщений великий атріум.
 
5. Публічна бібліотека Ґронінґена, Нідерланди
Ця бібліотека є багатофункціональним закладом, у будівлі якого розміщені виставкові зали, кінозали, актові зали, ресторани і, звісно ж, книги. Монолітна будівля закладу виконана таким чином, що з різних ракурсів виглядає по-різному. Усередині, приміщення ніби згинається навколо центрального атріуму, а ескалатори розрізають простір від поверху до поверху. А ще у цій бібліотеці є прекрасна тераса на даху з оглядовим майданчиком і відкритим театром.  
 
Тож, яка з цих п’яти неймовірних інноваційних бібліотек стала най-найкращою?
Найкраща публічна бібліотека у світі 2021 р. це Публічна бібліотека м. Осло ім.  Дейхмана, Норвегія.

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

Френсіс Скотт Фіцджеральд – геній американської літератури «епохи джазу»

Епатажна людина, яскрава особистість, марнотратний багатій, люблячий і відданий чоловік і дуже талановитий письменник – усе це про одного з найвідоміших американських письменників  початку
XX століття, визнаного класика американської літератури Френсіса Скотта Фіцджеральда.
 
24 вересня виповнюється 125 років від дня народження Ф. С. Фіцджеральда, тож згадуємо письменника і його найкращі цитати.
 
Фіцджеральд народився 24 вересня 1896 року в місті Сент-Пол, штат Міннесота, у досить забезпеченій католицькій родині. Навчався у Принстонському університеті, однак навчання не закінчив, оскільки 1917 року пішов добровольцем до армії, та у військових діях за кордоном він участі не брав, натомість виконував обов’язки секретаря генерала. А ще в армії він писав – саме в період служби Фіцджеральд закінчив свій перший роман «Романтичний егоїст».
 
1919 року Фіцджеральд демобілізувався. Він мріяв стати успішним письменником і тому дуже багато писав. 1920 р. світ побачив роман «По цей бік раю», який одразу зробив письменника знаменитим і приніс йому чималий прибуток. У той же рік Фіцджеральд одружився із Зельдою Сейр, разом з якою насолоджувався веселим заможним життям, сповненим вечірок, прийомів і подорожей. Але варто зазначити, що окрім розваг, у житті письменника в цей період було і багато роботи – він писав для журналів, що приносило йому досить відчутний прибуток.
 
Цікаво, що Фіцджеральд використовував аспекти свого особистого життя як матеріал для власних творів і якось він навіть сказав: «Не знаю, чи реальні ми з Зельдою люди, чи персонажі одного з моїх романів».
 
Слідом за першою книгою пішли твори «Прекрасні й приречені» (1922) і «Великий Гетсбі» (1925) – роман, який багато критиків, та й сам Фіцджеральд, вважають шедевром американської літератури того періоду.
 
Наступні роки життя Фіцджеральда були дуже важкими. 1930 року у коханої дружини письменника Зельди виявили серйозний психічний розлад, а далі діагностували шизофренію. 1934 року Фіцджеральд написав роман «Ніч лагідна», багато в чому автобіографічний – у ньому Фіцджеральд описав свій біль, боротьбу за збереження шлюбу і зворотний бік їх із Зельдою розкішного життя. В Америці книга великого успіху не мала, і Фіцджеральд взявся за написання сценаріїв у Голлівуді.
 
У жовтні 1939 року Фіцджеральд почав писати роман про життя Голлівуду «Останній магнат», який залишився незавершеним.
 
Френсіс Скотт Фіцджеральд помер від серцевого нападу 21 грудня 1940 року в Голлівуді.
 
Найкращі цитати Френсіса Скотта Фіцджеральда:

вівторок, 21 вересня 2021 р.

Символи миру: від голуба до ‘V’ 🕊️☮️✌️

Починаючи з 1981 р., 21 вересня щорічно відзначається
Міжнародний день миру, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. День Миру відзначається як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, а всім державам і народам запропоновано дотримуватися припинення воєнних дій протягом цього дня.
 
Тема Міжнародного дня миру 2021 року – «Відновлення за принципом «краще ніж було» для створення справедливого і сталого світу». Цього року ми починаємо відновлюватися від пандемії COVID-19, тож зараз дуже важливо усім разом подумати про те, як ми можемо допомогти кожній людині у світі відновитися за принципом «краще ніж було», як стати сильнішими і більш стійкими, та як зробити наш світ більш рівноправним, справедливим, інклюзивним, сталим і здоровим.
 
А ще ми маємо встановити мир із природою. Попри обмеження щодо подорожей і сповільнення економічної діяльності, зміни клімату, на жаль ніхто не скасовував. Що нам дійсно потрібно, так це «зелена» і стійка глобальна економіка, що створюватиме робочі місця, забезпечуватиме зменшення шкідливих викидів і збільшуватиме стійкість до змін клімату.
 
Століттями люди боролися за мир в усьому світі і виражали свої погляди і зусилля за допомогою певних символів. Розглянемо деякі з них.
 
1. Оливкова гілка
Використання оливкової гілки як символу миру і завершення конфлікту бере свій початок ще зі Стародавньої Греції, де вінці з гілок оливкового дерева носили наречені, а ще їх дарували Олімпійським переможцям. Також відомо, що поети XVII ст. використовували оливкову гілку як символ миру, а на золотій монеті Карла I 1644 р. зображений монарх з мечем і оливковою гілкою.
 
2. Голуб
Голуб протягом тисячоліть був символом миру і невинності у багатьох культурах. У Біблії було сказано, що коли води потопу почали спадати, Ной випустив у небо голуба, який незабаром повернувся на Ковчег з оливковим листком у дзьобі (це означало, що життя повернулося на землю). Завдяки біблійній історії голуб став символом миру і святості.
 
3. Омела
У багатьох культурах омела вважається священною рослиною, що уособлює мир і любов. Стародавні друїди також вірили, що підвішена на порозі омела відганяє злих духів, а племена на деякий час припинять напади, якщо на їх шляху трапиться дерево з омелою.
 
4. Веселка
Цей символ миру теж бере свій початок ще зі стародавнього світу.
Пізніше, 1923 р., Міжнародний кооперативний рух розробив дизайн веселкового прапора, як символу прославлення ідей міжнародної солідарності, економічної ефективності рівності і миру в усьому світі. 2002 р. веселкові прапори були відновлені як знак протесту проти війни в Іраку.
 
5. Зламана гвинтівка
Лондонська група «Міжнародне об'єднання противників війни» (WRI) використовує в якості своєї символіки гвинтівку, розламану руками надвоє. Сьогодні WRI, яка була заснована 1921 р., організовує мирні демонстрації більш як у 40 країнах.
 
6. Білий мак
1933 року, коли всі боялися, що в Європі розпочнеться війна, антивоєнна жіноча кооперативна гільдія розпочала практику розповсюдження білого маку як альтернативи червоним макам, що символізували пам'ять про військовослужбовців, які загинули під час Першої світової війни. Білі маки були обрані саме як символ пацифізму, адже білий колір символізував відсутність кровопролиття.
 
7. Знак «V»
Жест середнім і вказівним пальцями у вигляді літери «V» – досить універсальний. Дуглас Річі – борець Опору на окупованих німцями територіях – використовував цей знак як символ товариства і єднання під час Другої світової війни. Це перша буква французького, фламандського і англійського слова, що означає перемогу. Прем'єр-міністр Великої Британії В. Черчилль саме цим жестом відсвяткував перемогу англійців.
 
8. Знак миру «Пацифік»
1958 року британський художник і активіст Дж. Холт представив емблему для кампанії за ядерне роззброєння. Кажуть, що прообразом цього символу став селянин із піднятими руками з картини Гойя «Третє травня 1808».
 
Неважливо, які символи ми використовуватимемо для позначення миру Важливо спрямувати усі свої зусилля на досягнення миру в усьому світі. А починати завжди потрібно з себе.

четвер, 16 вересня 2021 р.

BookForum 2021. Що відомо про літературну подію?

15 вересня у Львові відбулася урочиста церемонія відкриття Львівського міжнародного літературного фестивалю «Book Forum» або «Форуму видавців». Триватиме головна літературна подія країни до 19 вересня.
 
Вперше BookForum було проведено 1994 року у Львові. Засновник і організатор фестивалю – ГО «Форум Видавців». Основна мета форуму – популяризація читання і книговидання в Україні.
 
Тема BookForum 2021 – «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними». Тож, що відбувається у Львові цими днями? Зараз у місті Лева неймовірна атмосфера – уся центральна частина міста заповнена сотнями книжок різних жанрів і тематик; гостями заходу стали різні талановиті і цікаві особистості й успішні видавці.
 
З 15 по 19 вересня відвідувачі фестивалю зможуть стати учасниками 160 подій, 90 з яких відбуватимуться наживо, а решта – дистанційно. А ще на учасників події чекають цікаві обговорення і презентації книжок від понад 20 письменників з різних країн.

середа, 15 вересня 2021 р.

10 фактів про Агату Крісті, які має знати кожен її прихильник

Усі ми чудово знаємо її твори, але далеко не кожен з нас добре знає цікаві факти про саму королеву детективу Агату Крісті. Саме ця письменниця стала однією з найбільш плідних авторів 20 століття. На основі її творів згодом знімали популярні кінофільми та серіали. Твори Агати Крісті і в наш час читають мільйони людей в усьому світі. Книги Крісті видані тиражем понад 4 мільярди примірників і перекладені більш як 100 мовами світу. Сьогодні виповнюється 131 рік від дня народження Агати Крісті. До вашої уваги 10 фактів, які ви, можливо, не знали про письменницю.

вівторок, 14 вересня 2021 р.

Руханка-читанка повернулася до бібліотеки 📘📗🎸🎶

А у нас у бібліотеці знову було галасливо, весело і дуже-дуже цікаво, а все завдяки тому, що до нас завітав  композитор і виконавець пісень Ігор Якубовський, який провів «Руханку-читанку» для вихованців дитячого садочка № 383 «Веселинка»
😃.
Розпочався цей прекрасний бібліозахід із жартів від пана Ігоря і його спілкування з дітьми про дитячі книжки – обговорили, хто які книжечки знає і читає. А потім, звісно ж, співали і пританцьовували 🙂🕺. А співали добрі пісеньки про Україну, сонечко, тварин, про цирк і не тільки.
Крім співу, пан Ігор і дітлахи попрацювали над мовним апаратом за допомогою скоромовок. Також, разом запам’ятовували різні літери. І все це було у дуже веселій і захопливій манері. Варто відзначити, що у пана Ігоря чудово виходить налагоджувати контакт і спілкуватися з дітьми на різні теми, зацікавлювати і заохочувати їх.
Далі пан Ігор читав вірші з різних дитячих книжок сучасних українських авторів, показував малечі картинки з цих книжок, обговорював віршики і всі разом знову співали️🧑‍🎤.
Наприкінці зустрічі пан Якубовський розповідав дітям, як користуватися бібліотекою і радив діткам частіше приходити сюди разом з батьками. Ну а завершив захід запальний рок-н-рол, який із задоволенням станцювали усі присутні, і не тільки дітки 😁.
Пан Ігор домовився з нашими юними гостями про нові зустрічі у бібліотеці, а на прощання дітлахи отримали від бібліотекарів читацькі квитки.
 
Чекатимемо з нетерпінням на нові заходи в рамках проєкту «Руханка-читанка» у бібліотеці!

четвер, 9 вересня 2021 р.

Наймасовіше з мистецтв 🎬

Напередодні Дня українського кіно, що відзначатиметься вже цієї суботи, ми пропонуємо до вашої уваги перелік «Топ-10 найкращих українських фільмів в історії українського кіно». Цей перелік, складений визнаними кінокритиками, був представлений Національним центром Олександра Довженка
🔝.
 
Отже, як формувався рейтинг? Було проведено опитування близько 70 українських кінофахівців, кожен з яких склав свій власний список із 10 найкращих, на його/її думку, стрічок українського кінематографа. Потім були підраховані загальні результати опитування. Остаточний загальний рейтинг формувався з урахуванням кількості згадувань і місця в персональних рейтингах критиків. Таким чином, найкращим фільмом визначався той, котрий згадувався частіше і посідав вищу сходинку в особистих рейтингах фахівців. Взагалі, рейтинг включає 100 найкращих стрічок в історії українського кіно, але у цьому дописі до вашої уваги десятка най-найкращих фільмів.
 
1. «Тіні забутих предків» (1964), Сергій Параджанов
Десятки років ворогували два гуцульських роди – Палійчуки і Гутенюки. Але сталося так, що Іван Палійчук покохав красуню із ворожого роду – Марічку, дочку вбивці свого батька, якій судилося прожити коротке, але щасливе життя. Не міг без неї бути щасливим Іванко. Але він жив далі. Одружився. Був коханим. Дітей не було. Господарював. І шукав смерті, яка забрала в нього кохану ...

2. «Земля» (1930), Олександр Довженко
Фільм зображає перші роки колективізації в Українській РСР, змальовуючи їх крізь конфлікт колгоспників і куркулів. Водночас Довженко наділив «Землю» символізмом містичного зв'язку українського народу зі своєю землею, стверджував про розрив людини і природи внаслідок колективізації.
 
3. «Людина з кіноапаратом» (1930), Дзиґа Вертов
Стрічка знімалася як документальна хроніка. Це розповідь про один день одного міста, і ця розповідь не обходиться без майже літературних метафор. Брат Вертова Михайло Кауфман придумав сюжет про оператора, який змінює світ за допомогою об'єктива кінокамери. Ця ідея втілена у фільмі, зібраному з безлічі кадрів, які, поєднуючись один з одним, немов слова в поезії, створюють новий сенс.
 
4. «Плем'я» (2014), Мирослав Слабошпицький
Головний герой фільму, Сергій, потрапляє до спеціалізованого інтернату для людей із вадами слуху, де існує кримінальна організація, Плем'я. Він намагається знайти своє місце в ієрархії школи і бере участь у кількох пограбуваннях. Коли Сергій закохується в Анну, одну з наложниць Короля, йому доводиться порушити неписані закони племені.
 
5. «Камінний хрест» (1968), Леонід Осика
Фільм про трагічну долю галицького селянина Івана Дідуха, який вимушений на схилі літ покинути свою багатостраждальну землю, і податися з дітьми на чужину в пошуках примарного щастя ...
 
6. «Астенічний синдром» (1989), Кіра Муратова
 
7. «Польоти уві сні та наяву» (1982), Роман Балаян
 
8. «Білий птах з чорною ознакою» (1970), Юрій Іллєнко
 
9. «Довгі проводи» (1971), Кіра Муратова
 
10. «Вавилон ХХ» (1979), Іван Миколайчук
 
Бажаємо приємного перегляду цих кіношедеврів!😉

вівторок, 7 вересня 2021 р.

Український кінематограф: історія і сьогодення 📽️🇺🇦

У другу суботу вересня традиційно відзначається День українського кіно – професійне свято працівників кінематографії і, власне, усіх, хто любить цей вид мистецтва🎞️.
 
Якщо говорити про кіномистецтво в цілому, то офіційно визнаною датою його виникнення є 28 грудня 1895 р., адже саме в цей день у Парижі брати О. і Л. Люм'єр продемонстрували свою першу кінопрограму, що містила короткі документальні замальовки. Щодо українського кінематографа, то ще до початку ери звукових фільмів, у 1920-30-х роках в Українській РСР було створено низку німих стрічок, найвідоміша з яких – «Земля» Олександра Довженка, яку кінокритики вважають культовою для свого часу.
 
⭐️Найвідомішими українськими режисерами-новаторами є такі видатні постаті, як Олександр Довженко, Іван Кавалерідзе, Микола Шпиковський, Арнольд Кордюм, Петро Чардинін, Георгій Тасін, Леонід Луков, Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Леонід Осика, Микола Мащенко, Леонід Биков, Кіра Муратова, Фєлікс Соболєв Ці люди принесли українському кіно світову славу.
 
У наступному відео до вашої уваги цікаві кінофакти.

понеділок, 6 вересня 2021 р.

10 класичних книжок для тих, хто любить осінь🍂🌂📙

Є щось таке в осінній порі, що розкриває найкращі якості в письменниках – у цей період автори часто створюють неймовірні історії, які зрештою стають бестселерами. Та й читання восени якесь особливе. Саме в цю пору року погода за вікном всіляко сприяє читанню гарних книг
😊. Прохолода, дощі, пожовкле листя і діти, які повертаються до школи після канікул – усе це надихає взяти до рук хорошу класичну книгу і зануритися в її сюжет. До речі, класичні історії-жахастики восени теж стануть дуже вдалим вибором🎃. Це дійсно круто – залізти ввечері під теплу ковдру, яка захистить від усього на світі, запалити кілька свічок для настрою (головне не забути їх потім загасити) і читати☺. У цьому дописі ми підібрали для вас 10 класичних книг, що ідеально підійдуть для осіннього настрою. Читайте і насолоджуйтеся 😉📚.
 
1. «Нортенґерське абатство» Джейн Остін
Цей роман буде відмінним вибором для осіннього читання. Героїня твору, сімнадцятирічна Кетріна, захоплюється готичною літературою, але в неї є проблема – вона далеко не завжди розділяє вигадку та реальність. Кохання, романтика, інтриги і таємниці – це те, що ви знайдете у цій книзі.
 
2. «Франкенштейн, або Сучасний Прометей» Мері Шеллі
Ідея створення цього твору виникла у М. Шеллі під час її участі у змаганні з написання найкращої історії жахів. Гадаємо, можна сміливо сказати, що в тих змаганнях письменниця перемогла, адже «Франкенштейн» це культова готична класика, що ідеально підійде для читання дощовими осінніми вечорами.
 
3. «Повне зібрання прозових творів» Едґар Аллан По
Твори майстра жанру жахів Едґара Аллана По просто створені для того, щоб читати їх темними осінніми вечорами – коли з вулиці тихо лунає звук опалого листя, що хрумтить під ногами випадкових перехожих.  
 
4. «Дракула» Брем Стокер
Якщо ви любите осінь за мурашки по шкірі, які виникають у зв’язку з наближенням Хелловіну, роман «Дракула» обов’язковий для прочитання у цю пору. Ця класична історія про вампіра як найкраще підійде для прихильників осені й фанатів сумнозвісного графа🧛.
 
5. «Буремний перевал» Емілі Бронте
Готична література просто створена для осінніх читань, а «Буремний перевал» є взірцевим твором цього жанру. Похмура історія кохання Хіткліффа і Кетрін перенесе вас у світ скрипучих дверей, старих щоденників і диких боліт.
 
6. «Убити пересмішника» Гарпер Лі
Цю класичну історію варто перечитувати багато разів протягом усього життя, але в осінні місяці вона найбільш доречна. Уся справа в настрої, який передає цей твір.
 
7. «Поклик пращурiв» Джек Лондон
Якщо восени вам подобається проводити час на природі – коли ще не дуже холодно, але вже не спекотно, а золотаві пейзажі милують око, твори Джека Лондона створені саме для вас. «Поклик пращурiв» рекомендовано читати у прохолодну пору, а найкраще – якщо поруч з вами буде ваш улюблений собака🐕.
 
8. «Легенда про Сонну Балку» Вашингтон Ірвінг
Ця історія про Ікабода Крейна та селище Сонна Балка, де, як відомо, мешкають привиди, стане ідеальною для читання вголос навколо багаття в холодний осінній вечір. А чашка гарбузового пряного лате чудово доповнить атмосферу⛾.
 
9. «Химерна пригода з доктором Джеком та містером Гайдом» Роберт Луїс Стівенсон
Ця готична повість Р. Л. Стівенсона є ще однією ідеальною таємничою історією для прихильників свята Хелловіну. Історія чоловіка, який мав дві особистості, це класика, яку точно варто перечитувати восени.
 
10. «Енн із Зелених дахів» Люсі-Мод Монтгомері
«Я так тішуся, що живу у світі, де буває жовтень. […]Подивіться, які гілки! Хіба при погляді на них вас не охоплює приємне тремтіння? І навіть кілька тремтінь одразу? Я хочу прикрасити цими гілками мою кімнату.» – так говорить Енн Ширлі – героїня цієї класичної історії, що надихає і окрилює. Якщо ви бажаєте насолоджуватися золотими осінніми днями без жодного натяку на хелловінський острах, ця чудова історія для вас. Вам важко буде не усміхатися, читаючи про пригоди незвичайної дівчинки Енн.