пʼятниця, 17 січня 2025 р.

Винахідники з дитинства: книги, що запалюють ідеї 📙🤓 💡

👦🏻👧🏻🧪🤖
17 січня відзначається День дітей-винахідників (Kid Inventors' Day), присвячений юним новаторам, які своїми ідеями змінюють світ. Цю дату було обрано на честь дня народження Бенджаміна Франкліна, який у 12 років винайшов ласти для плавання.
 
️Щорічно понад 500 тисяч дітей та підлітків в усьому світі створюють різноманітні гаджети, ігри, модифікують роботів і техніку, роблячи наше життя зручнішим і цікавішим. Винахідливість – природний стан дітей, і дуже важливо підтримувати й розвивати їхні таланти👏.
 
👉До цієї дати кілька років тому Київська Мала академія наук підготувала посібник «Твій перший винахід. Покроковий алгоритм патентування винаходів та корисних моделей», який допоможе юним винахідникам захистити свої ідеї та отримати патент.
 
💁🏻‍♀️Ми, дорослі, маємо заохочувати й надихати юних розумників, створюючи для них простір для експериментів, підтримуючи їхні ідеї та знайомлячи з історіями видатних винахідників, щоб вони вірили у свої можливості та сміливо йшли до здійснення своїх мрій. Сподіваємося, що книги із добірки в цьому дописі допоможуть батькам спонукати дітей до створення їхніх перших винаходів 📚🛠️🔬.
 
📗💡«Бенджамін Франклін» Волтер Айзексон

Книга розповідає про життя та досягнення Бенджаміна Франкліна, одного з найвідоміших винахідників світу. Як інженер він створив першу бездимну грубу, громовідвід, біфокальні окуляри, як дипломат зміг поєднати ідеалізм із політикою балансу сил, як державний діяч запропонував створити федеральну модель національного уряду.






 


📗💡«Історія винаходів» Анна Клейборн
Ця книга знайомить юних читачів з найважливішими винаходами людства та їхніми творцями. З цієї книжки юні читачі дізнаються, як було винайдено колесо і яким був перший велосипед, як з’явилися чипси й жувальна гумка, хто винайшов посудомийну машину, вертоліт, реактивний двигун, і ще дуже багато цікавого.
 










📗💡«Українські науковці та винахідники. Розповіді для дітей» Оксана Поліщук

Збірка біографій українських винахідників, які зробили значний внесок у світову науку та техніку. З цієї книги ви дізнаєтеся більше про людей, які працювали в різних галузях (астрономія, хімія, географія, медицина, історія, інформатика та ін.) і створили або винайшли щось абсолютно унікальне для свого часу.








 
📗💡«Наука. Книжка-активіті» Сем Гатчінсон
Книга пояснює принципи роботи різних винаходів та заохочує дітей до наукових досліджень. Виконуючи завдання з цієї книжки, дитина засвоїть необхідні базові знання з природничих наук і застосує їх на практиці. Вона дізнається, як утворюється блискавка, що таке ланцюгова реакція та як ми чуємо звуки.








 
📗💡«Енциклопедія видатних винаходів» Тетяна Маслова
Посібник для дітей, які хочуть створювати власні винаходи, з практичними порадами та прикладами. Як винайшли колесо? Хто першим прокотився на автомобілі? Кому спало на думку передавати голос через кілометри? Коли люди полетять на Марс? Яким був перший автомобіль? Як влаштований рентген? Хто винайшов телескоп і навіщо Ілон Маск випустив серію вогнеметів? Ця книга дає  відповіді на ці та ще багато інших запитань. Дізнайся, як звичайні люди змінювали світ.
 






📗💡«Про науку та винаходи» Мар'яна Нечай
Ця книга запрошує у подорож неймовірним світом науки та винаходів! Це справжній скарб для допитливих дітей. Якщо ваша дитина постійно ставить незліченні запитання про навколишній світ, це видання стане незамінним помічником у задоволенні її цікавості.










 
📗💡«Цікаві домашні досліди» Вікторія Карнаушенко, Лариса Пужайчереда
Ця книга пропонує дізнатися відповіді на запитання, які точно цікавлять допитливих діточок. Чи можна склеїти лід? Чи може вода мандрувати? Чи можна утримати мильну бульбашку на долоні? Досліджуйте разом з цією книгою. Видання містить 37 різноманітних, цікавих та безпечних дослідів, за допомогою яких можна стимулювати дитячу допитливість та жагу нових вражень.
 








📗💡«Книжка про жахливо дивовижні технології» Шон Коннолі
Це інтерактивний посібник, що знайомить дітей із сучасними технологіями, такими як роботи, 3D-друк і штучний інтелект. У книзі подано зрозумілі пояснення складних концепцій, а також 27 цікавих експериментів, які можна виконати вдома. Юні дослідники дізнаються, як працюють голограми, 3D-принтери, як загасити вогонь звуком і як функціонують хмарні технології. Це видання не лише розширить знання дітей, а й допоможе розвивати їхній інтерес до науки та інновацій.
 






Підтримуючи інтерес дітей до винахідництва, ми сприяємо розвитку їхнього творчого потенціалу та формуємо майбутнє покоління новаторів️.

Немає коментарів:

Дописати коментар