четвер, 24 квітня 2025 р.

📕Свято книги в кожному слові: зустріч з Тетяною Винник 🪶👩🏻‍💻

📌
23 квітня світ відзначає Всесвітній день книг і авторського права – подію, покликану популяризувати читання, висловити повагу до авторів і захистити інтелектуальну власність. Це свято було започатковане 1995 року за ініціативи ЮНЕСКО. Цікаво, що саме 23 квітня завершили свій земний шлях або розпочали його такі знакові постаті літератури, як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо, Г. Лакснесс і Ж. Пла.
 
📚У багатьох країнах цей день традиційно супроводжується книжковими ярмарками, зустрічами з письменниками, обмінами книгами та читацькими марафонами. А ще – це гарна нагода ще раз усвідомити силу слова, що здатне змінювати думки, формувати світогляд і надихати.
 
🦉З цієї нагоди бібліотека естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом’янського району м. Києва організувала творчі зустрічі з українською письменницею, перекладачкою, громадською діячкою Тетяною Винник. Гостями заходу стали учні франко-української школи «Rikiki» та учні школи-садка «Сяйво», які мали унікальну можливість поспілкуватися з авторкою особисто🌟. Зустрічі проходили у стінах бібліотеки та однієї зі шкіл.
 
🗫Пані Тетяна презентувала свої книги («Моя мама схожа на Саскію», «Космічна пригода Талалайка», «Відлуння нашої хати»), розповіла про натхнення, що лежить в основі її творів, поділилася найцікавішими моментами з написаного. Вона щиро відповідала на запитання дітей, обговорювала з ними теми, які їх цікавили та хвилювали, і розкривала таємниці письменницької праці.
 
У теплій і щирій атмосфері народжувався діалог поколінь, де кожен мав змогу відчути себе частиною великого світу літератури😊.
 
👉Творчість Тетяни Винник охоплює різноманітні жанри: поезію, прозу, драматургію, переклади. Серед її поетичних збірок – «Золотоноша» (2003), «Гетсиманська молитва» (2005), «Самоспалення дерева» (2008), «Прокинусь живою» (2014) та «Смарагдова сукня» (2023). У прозі для дітей вирізняються повісті «Добрик і його пригоди» (2019) та «Місто на вікні» (2024), що торкається теми війни очима дитини та має терапевтичний ефект для юних читачів.
 
💁🏻‍♀️Такі зустрічі у нашій бібліотеці – це не лише про книги. Це про натхнення, розвиток критичного мислення, зацікавлення до читання й щиру повагу до авторської творчості.
 
Дякуємо Тетяні Винник за щедро подаровану увагу, а юним слухачам – за відкриті серця!

Немає коментарів:

Дописати коментар