середу, 24 квітня 2024 р.

Екскурсія бібліотекою у День книг і авторського права

«Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя», а «бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу»
📕 🏛️. Нам дуже радісно, що у Всесвітній день книг і авторського права, який відзначався вчора, до бібліотеки естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва несподівано завітали вихованці місцевого дитячого садочка, які дуже хотіли ближче познайомитися з «домівкою книг» і, власне, самими книгами 👦🏻 👧🏻. Це був для нас дуже приємний святковий сюрприз 😊.
 
👩🏫Бібліотекарі з великим задоволенням провели для юних гостей екскурсію бібліотекою – ознайомили з читальною залою; розповіли, що таке абонемент; завітали і до дитячої кімнати, і до кімнати-музею; поговорили про важливість книг, які роблять нас розумними та всебічно розвиненими. Нас тішить те, що дітки вже люблять читати і того ж дня повернулися до бібліотеки вже разом з батьками, щоб взяти почитати книжки додому 🤗. 

вівторок, 23 квітня 2024 р.

«Без книг, як без повітря, людина жити не може» 𓍢ִ໋🀦📔

📆🔔
23 квітня є річницею народження або смерті низки відомих письменників, наприклад таких як Мігель де Сервантес Сааведра, Моріс Дрюон, Інка Ґарсіласо де ла Вега, Галдор Кільян Лакснесс, Хосе Пла та Вільям Шекспір. З цієї причини Генеральною Конференцією ЮНЕСКО було ухвалено рішення обрати саме цю дату для того, щоб віддати належне книгам, авторам, які написали їх, та законам про авторське право, які їх захищають і встановити Всесвітній день книг і авторського права.
 
🌍📚По всьому світу в цей День проводяться різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію читання та культурних аспектів книги. Під час багатьох із цих заходів робиться акцент на важливості міжнародної співпраці та дружби між країнами. Серед заходів, що відбуваються в цей День: публічні читання книг  уголос; книжкові виставки; роздавання книжкових закладок; оголошення переможців різних літературних конкурсів; а також заходи, спрямовані на сприяння розумінню законів про авторське право та захист інтелектуальної власності авторів тощо.
 
💁Всесвітній день книг і авторського права – це чудовий привід віддати належне книгам та авторам у всьому світі та спонукати людей все більше відкривати для себе задоволення від читання, та віддати шану письменникам, які зробили і продовжують робити величезний внесок у суспільний та культурний прогрес людства.
 
З нагоди свята до вашої уваги вірші, які, сподіваємося, надихнуть вас взяти до рук книгу і читати📜.
˚. ˚.
Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить.
Дивнії перли виносить.
Іван Франко
 
˚. ˚.
«Книга»
Її думки, її цілюща мова
Знаходять місце в кожному із нас.
Ніхто не зможе погубити слово:
Не змиє дощ і не потопче час.
Її рядки розтоплять в серці кригу,
Лунає в них той солов'їний спів,
Що нам дарує й відкриває книга
У кожній літері її повчальних слів.
В її устах шумить і гра діброва,
Сміється небо і щебече птах.
О, як рятує нас книжкова мова
Своєю мудрістю на білих сторінках.
 
Надія Новицька
 
˚. ˚.
«Читайте книжку»
Читайте, діти, книжку – це чудово!
Вона прекрасно пам’ять розвиває.
Запам’ятайте! Книжка – знань основа,
Вона в собі багаж великий має!
 
Усе пояснить і про все розкаже,
І можна потім це обговорити,
Бо книжка мудру бесіду зав’яже.
Розкаже правду, як на світі жити.
 
Поставить ряд питань, щоб міркувати,
І фантастичні нам світи відкриє,
Вона тривоги вміє подолати,
Розрадити біду завжди зуміє.
 
І шлях до мрії зможе показати,
Та понесе в думках в далекі далі…
Важкі дороги нас навчить долати
І припинити фокуси невдалі…
 
У книжці – радість! Тож любіть читати!
У ній є мудрість і велика сила.
Вона навчить вас високо літати,
Бо дасть наснагу і чарівні крила.
 
Бо хто читає, той багато знає,
У того гарна і виразна мова.
І той мети своєї досягає,
Й живе у світі мудро і чудово.
Надія Красоткіна
˚. ˚.
«Запрошення до подорожі»
І знову у мандри запрошують книги...
В далекі часи, в дивовижні країни.
Відкриються вам таємниці великі,
Знайдете ви справді безцінні перлини.
 
Нехай не минає вас байка чи казка,
Хай міфи і вірші у душу вам линуть.
Та тільки уважно читайте, будь ласка,
Тоді лиш почуєте слово нетлінне.
 
І мудрі поради, і жарти дотепні,
Й думки, що летять крізь кордони і мури.
Усе, чим приваблює світ цей безмежний,
Усе, що дарує нам література!
                                                                       Жанна Клименко
˚. ˚.
«ДЛЯ МЕНЕ КНИГИ…»
Для мене книги – світло дня,
Для мене книги – зорі ночі...
Моя сім'я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі...
Без книги я не проживу,
Вже як без вирію лелека...
Я і крізь вічність оживу
В отім святім: бібліотека...
Для вас я книгою лишусь,
Словами, строфами, рядками,
У пам'ять віршами впишусь,
У прози буйними рядками...
В енциклопедіях знайду
Для вас усі найкращі гасла,
І з ними у серця прийду,
Щоб свічка помислу не згасла,
Бо книги – то і світло дня,
Бо книги – то і зорі ночі...
Моя сім'я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі.
П. Гоць
 
˚. ˚.
Бачить – не бачить
Чути – не чує,
Мовчки говорить,
Дуже мудрує.
Часом захоче –
Правди навчає;
Іноді бреше,
Всіх звеселяє.
Люба розмова, –
Будемо, діти,
З нею довіку
Жити – дружити
Хто ж то такая
В світі щаслива,
Мудра, правдива
І жартовлива?
Як не вгадали,
Стану в пригоді:
Річ коротенька –
Книжка та й годі.
Леонід Глібов

суботу, 20 квітня 2024 р.

Бібліокурси англійської – навчання, спілкування і розвиток 👩🏻‍💻📓✍🏻💡


🔠Нагадуємо усім нашим шановним користувачам, що в бібліотеці естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва щотижня проходять курси англійської мови.
 
Під час занять ми охоплюємо всі аспекти вивчення мови – вчимо граматику, читаємо, розмовляємо, слухаємо носіїв мови та пишемо 🗣👂🔤.
 
В межах курсів працює Speaking Club – клуб розмовної практики англійською мовою. Під час засідань клубу занурюємося в абсолютно різні теми. Так, наприклад, під час останніх зустрічей дискутували англійською на такі теми, як «Взаємовідносини між людьми» та «Особливості побудови приємної бесіди». Щодо граматики, то зараз вивчаємо часи в англійській мові 💬 👥.
 
Важливо зазначити, що наші курси охоплюють не лише навчальну складову, але також і соціальну – люди, які приходять на бібліотечні курси англійської спілкуються між собою, підтримують одне одного, товаришують 🙋 🙋🏻‍♀️ 🤝. На додачу до цього, вивчення мови – це суттєвий внесок у саморозвиток в цілому.
 
📌Усіх, хто прагне самовдосконалення, нових знань та приємного спілкування, запрошуємо на курси англійської у бібліотеці щосереди о 17:00.

четвер, 18 квітня 2024 р.

Під захистом ЮНЕСКО

18 квітня в Україні відзначається День пам’яток історії та культури.
 
Пам’ятки історії та культури України є надзвичайно різноманітними, адже наша держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. На території нашої прекрасної держави розташовано дуже багато історичних та архітектурних пам’яток.
 
Пам’ятки історії та культури, розташовані в Україні, є безцінними історичними джерелами, які допомагають розвитку науки, освіти й культури; ці пам’ятки мають величезне наукове, історичне, художнє значення. Важливо зазначити, що вони також сприяють формуванню почуття патріотизму та естетичному вихованню.
 
Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні станом на 2023 рік налічує 8 найменувань, що становить приблизно 0,69% від загальної кількості об'єктів Світової спадщини у світі (1157 станом на 2023 рік). Світова спадщина ЮНЕСКО – це видатні культурні та природні цінності, що вважаються надбанням усього людства та підлягають міжнародній охороні відповідно до Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини.
 
У цьому дописі до вашої уваги Відеоогляд семи українських визначних пам’яток, які перебувають під захистом ЮНЕСКО.

вівторок, 16 квітня 2024 р.

Анонс: у травні вийде нова книга письменника і військового Артема Чеха

Маємо чудові літературні новини: вже наступного місяця вийде друком новий історично-пригодницький роман відомого сучасного українського письменника і військовослужбовця Артема Чеха
«Пісня відкритого шляху».
 
Ось, що розповів про нову книгу сам автор у своєму інтерв’ю: «Це роман про колишнього кріпака, який, після того, як відслужив на Східній, тобто Кримській, війні, потрапляє в Америку, і воює на боці Півночі у Громадянській війні США. Знаходить там собі друга, колишнього раба чорношкірого Сема, і вони разом подорожують Америкою.»
 
Письменник також зазначив, що за обсягом це найбільший його роман – він майже вдвічі більше за попередній його роман «Хто ти такий?».
 
Відомо, що Вже відбулася редактура роману і готова обкладинка.
 
Про автора
Артем Чех (справжнє ім'я – Артем Олександрович Чередник) – український письменник, військовослужбовець Збройних сил України. У доробку письменника понад 15 творів, серед яких романи, автобіографії, документальна проза і нон-фікшнНеодноразово ставав переможцем різних літературних конкурсів і лауреатом  престижних премій, у тому числі премії Книга року BBC-2021 за роман «Хто ти такий?». У травні 2015 року долучився до лав ЗСУ, 2016 року демобілізувався, та після початку повномасштабного вторгнення повернувся до війська. Навіть під час служби письменник не полишає і своєї літературної діяльності. Найвідоміші твори письменника – збірка есеїв «Точка нуль», в якій описано досвід перебування автора на передовій у 2015-2016 рр., а також роман «Хто ти такий?» (2021) – майже автобіографічна історія, в якій автор переосмислює 90-ті та своє дитинство в них.   

пʼятницю, 12 квітня 2024 р.

Подорож планетами

12 квітня відзначається Всесвітній день авіації і космонавтики, а також День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день польоту людини в космос
👩🚀👨🚀
 
У бібліотеці естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва напередодні Всесвітнього дня авіації і космонавтики та Дня працівників ракетно-космічної галузі України пройшов захід, присвячений темі космосу – майстриня і волонтерка Олександра, яка вже давно стала доброю подругою бібліотеки, провела майстер-клас для наших користувачів – виготовляли «космічні» рукотвори 🖐📏🌠. В процесі роботи розмовляли про планети, комети, астероїди, зірки та усе, що пов’язано з космосом🌖.
💁‍♂️«Космічні» свята було встановлено для того, щоб щорічно відзначати на міжнародному рівні початок космічної ери для всього людства, нагадувати про важливий внесок космічної науки і техніки в досягнення цілей сталого розвитку і підвищення рівня добробуту держав і народів,  вшановувати й визнавати досягнення спеціалістів, які займаються розробкою, виробництвом та вивченням ракетно-космічних систем, а також щоб забезпечити реалізацію зусиль, спрямованих на збереження космічного простору для мирних цілей.
 
️У цей день в усьому світі проводяться різні тематичні заходи, такі як виставки, конференції, лекції тощо. Мета цих заходів – надихнути молоде покоління більше цікавитися космосом і надалі обирати професії, пов’язані з космічною галуззю, задля подальшого розвитку цієї галузі; сприяти міжнародній співпраці в дослідженні космосу; та підкреслити численні переваги польоту людини в космос 🚀.
 
Україна на постійній основі бере участь у багатьох міжнародних проєктах та програмах, спрямованих на освоєння космосу, тож для нас дуже важливо прищеплювати дітям зацікавленість у космосі і спонукати їх вивчати усе, що з ним пов’язано, щоб у майбутньому якась частина з них зробила і свій внесок у розвиток космонавтики і, можливо, хтось із сучасних дітлахів одного дня прославить Україну на цій ниві 🇺🇦.

четвер, 11 квітня 2024 р.

Пам’ять заради майбутнього

11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.
 
11 квітня 1945 року в’язні одного з найбільших нацистських таборів, концтабору у Бухенвальді, влаштували інтернаціональне повстання проти фашистів, в результаті якого перебрали на себе контроль над табором смерті. Майже одразу після цього передові частини американців увійшли до табору. З того часу минуло вже не одне десятиліття, але пам'ять про жахи, що відбувалися у фашистських катівнях живе і має жити й надалі, а історії людей, які були в’язнями концтаборів, потрібно знати і переповідати наступним поколінням, адже ці люди є справжнім взірцем мужності і сили духу.
 
Усього нацисти збудували 14033 концтабори. На територіях, підконтрольних фашистам, у концтаборах і в’язницях перебувало понад 20 мільйонів людей із 30 країн світу. 12 мільйонів, на жаль, так і не дочекалися звільнення.
 
Ми маємо пам’ятати про страшні наслідки фашистської ідеології, про страшні злочини, що вчинялися у концтаборах і докладати максимум зусиль задля запобігання відродженню фашизму у світі. Особливо важливо нагадувати людям в усьому світі про таке лихо двадцятого сторіччя, як фашизм і концтабори, зважаючи на те, що зараз, у двадцять першому сторіччі, зло повернулося в особі рф, громадяни якої вчиняють злочини проти  людяності та воєнні злочини, а у в’язницях і катівнях держави-агресора та на окупованих нею територіях перебувають тисячі українців, а також громадяни інших держав.
 
У цьому дописі до вашої уваги добірка книг про в’язнів концтаборів, про те, що у цих таборах відбувалося, а також про віру й надію на порятунок, про незламність і жаху до життя.
 
1. «В’язні з України в концтаборі Маутгаузен: історія та пам’ять» Р. Берндл, М. Кальтенбруннер, Т. Пастушенко
Цю книгу було написано задля того, щоб дати відповідь на питання: хто такі в’язні з України та скільки їх було? У виданні викладені спогади колишніх в’язнів про те, як вони виживали в концтаборі Маутгаузен; наведені інтерв’ю з колишніми в’язнями, записані спеціально для цього видання, а також під час різних дослідницьких проєктів. У книзі також опубліковано біографії колишніх військовополонених, реконструйовані їхніми рідними.
 
2. «А десь ще сонячно. Мемуари про Голокост» Майкл Ґрюнбаум, Тодд Хасак-Лові
У цій книзі письменник Тодд Хасак-Лові зображає події, які відбувалися під час Другої світової війни, очима Майкла Ґрюнбаума – єврейського підлітка з Праги. В результаті гоніння й винищення євреїв фашистами герой книги втратив батька, але сам дивом вижив. Міша спочатку пригадує життя у празькому гетто, потім – у концтаборі в Терезіні. Він згадує про постійне відчуття голоду, а ще про ті моменти, що допомогли йому пережити лихоліття в концтаборі: своїх друзів з кімнати для хлопчиків, наставника Франту, гру у футбол… Йому все ж вдалося вижити і навіть уникнути транспортування до Освенцима, де на хлопчика його віку неминуче чекала смерть. Але так пощастило небагатьом…
 
3. «Аушвіц. «Остаточне рішення» нацистів» Лоренс Ріс
Аушвіц – страшне місце, де вчинялися одні з найжорстокіших злочинів людства. Точна кількість загиблих у цьому «таборі смерті» невідома, однак під час Нюрнберзького процесу було названо жахливу цифру – 4 мільйони. Для написання цієї книги її автор взяв близько 100 унікальних інтерв’ю в очевидців подій. У книзі наведені розмови з колишніми в’язнями, наглядачами-злочинцями і результати дослідження архівних матеріалів, завдяки чому читач отримує вичерпну картину того, що діялося в «таборі смерті». Автор доводить, що фашисти спочатку не планували робити Аушвіц місцем для знищення євреїв, а «остаточне рішення щодо єврейського питання» ніколи не вважалося єдиним його завданням – хоча згодом саме ці два пункти стали його метою існування.
 
4. «Чи це людина» Прімо Леві
Мудрість в’язня концтабору – не намагатись зрозуміти, не уявляти майбутнього, не ставити запитань, затямити, що «завтра вранці» на табірному жаргоні означає «ніколи». Цю мудрість Прімо Леві засвоїв, коли йому було двадцять чотири роки і його, молодого хіміка, депортували до концтабору в Аушвіці. Ця книга є проникливим і щемким свідченням злочинів проти людства; це живий голос Голокосту, автобіографічний твір про болючий досвід виживання приреченого на знищення, про глибинну самотність, про пошуки і віднаходження людської душі навіть у пекельних колах табору смерті.
 
5. «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Вiктор Франкл
Віктор Франкл, австрійський психолог і філософ, засновник логотерапії, описує в цій книзі свій власний жахливий досвід – три роки ув’язнення у концтаборах Дахау й Освенцимі, голод, приниження, нелюдська жорстокість і страждання.  Книга складається з двох частин: власне ув’язнення, опис життя в концтаборі та роз’яснення, спостереження та виведення нового психіатричного методу – логотерапії і введення поняття проактивності. Згідно з теорією автора, ми самі обираємо, як ставитись до свого життя і оточуючого світу. Сучасна психіатрія й досі спирається на тези, виведені Франклом, і визнає його величезний внесок у пошук сенсу і мотивацію людського існування.

вівторок, 9 квітня 2024 р.

Бібліотечна фотосесія

Усім давно вже відомо, що сучасна бібліотека це багатофункціональний простір, який пропонує своїм користувачам різні послуги та можливості. Наприклад, нещодавно бібліотека естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва на кілька годин стала майданчиком для професійної фотосесії для випускного альбому
📕📙📷. Нам дуже радісно від того, що нашу бібліотеку обрали для проведення такого важливого заходу; і дуже приємно, що наші книжки можуть бути не тільки найкращим джерелом знань та інформації, а ще й антуражем для фотографій з випускного альбому 📚👩‍🦰👨‍🦱.
 
Бібліотекарі, своєю чергою, зробили фото з бекстейджу фотосесії, тож у цьому дописі ділимося з вами цими фото 🙂.