пʼятниця, 27 жовтня 2023 р.

Зірки рекомендують: 5 книг, рекомендованих відомими людьми (ч. 2) ⭐️📕

В одному з попередніх дописів ми вже ділилися з вами рекомендаціями книг від всесвітньо відомих зірок: дізналися улюблені книжки Гвінет Пелтроу, Адель,
Барака Обами та інших відомих людей. У цьому дописі до вашої уваги ще 5 зіркових рекомендацій.
 
🔷
Епатажна співачка Леді Гага рекомендує почитати «Листи до молодого поета» Райнера М. Рільке. В одному зі своїх інтерв’ю журналу «New York Magazine» співачка розповіла, що щодня читає збірку листів Рільке. Йдеться про збірку з 10 листів Рільке до його друга військового Франца Ксавера Каппуса, написаних на початку 20 століття. У листах представлені нотатки про поезію та природу поетичної творчості, про мистецтво та шляхи істинного художника, про самотність і любов.
 
🔷
Колишня перша леді США Мішель Обама рекомендує книгу «Пісня Соломона» Тоні Моррісон. Пані Обама стверджує, що саме ця книга свого часу надихнула її читати більше. В романі «Пісня Соломона», авторка, поєднуючи історію та сучасність, відтворила риси афроамериканської спільноти як особливої етнічно-расової групи зі своєрідним менталітетом, який складався протягом трьох століть за умов рабства та боротьби за національну самосвідомість, проти духовної уніфікації.
 
🔷
Зірка саги про Гаррі Поттера акторка Емма Вотсон рекомендує «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері.  Ця прекрасна повість-казка, хоча і має статус дитячої книжки, насправді підіймає зовсім недитячі теми, такі як самотність, втрата, відчуження, життя і смерть, любов та відповідальність. Емма Вотсон зазначила, що ця книга мала на неї вплив і у дитинстві, і в дорослому віці, тож вона є однією з її найулюбленіших книг.
 
🔷
Ще одна колишня перша леді США та відома політична діячка Гілларі Клінтон рекомендує книгу Генрі Ноуена «Повернення блудного сина».  Після поразки на президентських виборах 2016 року Гілларі Клінтон розповіла «Washington Post» про те, як ескапістське читання допомогло їй впоратися з наслідками невдалої кампанії. Зокрема пані Клінтон зазначила, що в перші кілька тижнів після виборів їй особливо допомогло прочитання твору  «Повернення блудного сина». Цей твір написав голландський священник і письменник Генрі Ноуен. На створення книги Ноуена надихнула однойменна картина Рембрандта. У книзі підіймаються такі теми як самотність, пригніченість та повернення додому, і за словами Гілларі Клінтон, ці теми були їй надзвичайно близькі в післявиборчий період.
 
🔷
Молода зірка Голлівуду Тімоті Шаламе рекомендує роман-антиутопію «1984» англійського письменника Джорджа Орвелла. Ця книга, яка побачила світ ще 1949 року, і досі залишається непохитною класикою і улюбленою книгою мільйонів людей в усьому світі, тож не дивно, що і Тімоті Шаламе захоплюється нею. Зважаючи на те, що описані в романі теми, такі як фашизм, тоталітаризм і цензура, на жаль, знов актуальні у нашому сучасному світі, твір отримав нову хвилю шаленої популярності.

пʼятниця, 20 жовтня 2023 р.

Курси англійської у бібліотеці набирають обертів

Час промайнув непомітно і в бібліотеці естетичного виховання імені О. Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва відбулося ще два уроки англійської для початківців. Дуже приємно і радісно, що бібліотечні курси стають більш популярними, а також, що більше людей прагне вивчити англійську і стати ще більш освіченими, грамотними і сучасними
😊
 
Під час двох останніх уроків ми разом з учнями приділили час фонетиці, повторили вже вивчені раніше числівники, а ще вивчили і повторили назви країн і національностей, повторили назви тварин, погравши у гру «Вгадай тварину за описом», а ще читали цікаві тексти на тему країн і народів світу.
 
Нагадуємо, що бібліотека запрошує на курси англійської для початківців щосереди о 17-й годині. Бібліотека вже готує цікаві навчальні матеріали для нових уроків 😉

четвер, 19 жовтня 2023 р.

Зірки рекомендують: 7 книг, рекомендованих відомими людьми (ч. 1) ⭐️📕

У кожного з нас, мабуть, є книги, які нам так подобаються, що ми залюбки рекомендуємо іншим людям почитати їх. Власне, книжки, які ми читаємо, можуть багато чого розповісти про нас самих. Знамениті люди не виняток і їхні улюблені літературні твори теж можуть нам розповісти про них щось нове і цікаве. Отже, стаємо ближче до зірок і читаємо книги, які вони рекомендують, а якщо вже читали, перечитуємо 😊
 
🔷
44-й президент США Барак Обама до переліку своїх улюблених книг вніс книгу «Дівчина, жінка, інакша» британської письменниці Бернардін Еварісто. Ця книга об’єднує в собі 12 історій різних жінок, здебільшого темношкірих англійок. Хоча загальним сюжетом ці історії не поєднані, вони все ж вигадливо переплітаються між собою. Прибиральниця, фермерка, банкірка, вчителька, режисерка й інші жінки різних професій прагнуть знайти відповіді на важливі життєві питання: хто вони і звідки? чого варті? куди йти далі?
 
🔷
Акторка Сара Джесіка Паркер рекомендує книгу, яку багато хто з нас вже читав і можливо не раз – «Ловець у житі» Дж. Д. Селінджера. Це класичний твір американської літератури 1945 року. Сюжет книги описує два дні з життя Голдена Колфілда – 16-річного юнака, який їде до Нью-Йорка після того, як його виключили з закритої школи. Разом з героєм читач проходить через страх, соціальне відчуження, підліткову тугу і бунтарство. На думку С. Дж. Паркер, Голден Колфілд це той персонаж, який не може лишити байдужим – його або ненавидиш, або любиш.
 
🔷
Акторка Гвінет Пелтроу рекомендує роман «Джейн Ейр» англійської письменниці Шарлотти Бронте. Це класика на всі часи, а для Гвінет Пелтроу це джерело розради. Роман розповідає про життя Джейн Ейр, на перший погляд простої дівчини, яка стикається з багатьма життєвими перешкодами, включаючи жорстоку тітку, погані умови життя і кохання до одруженого чоловіка.
 
🔷
Акторці Геллі Беррі дуже сподобалася книга «Ти тут, Боже? Це я, Маргарет» Джуді Блум. Беррі каже, що коли вона вперше прочитала цю книгу у свої 13 років, вона дуже допомогла їй пережити багато складних моментів підліткового життя. Головну героїню твору, одинадцятирічну Маргарет, турбують типові для її віку питання: хто з однокласників найгарніший, як правильно цілуватися і т. д. Та є в дівчини і одне особливе світоглядне питання: яку релігію обрати. Адже її мама – християнка, а тато – юдей, і дівчинка хоче сама визначитися зі своєю релігією. Це питання так її захоплює, що вона присвячує релігії свій річний шкільний проєкт.
 
🔷
Співачка Адель вважає, що усім нам варто почитати книгу «Вільна» Гленнон Дойл Мелтон. Жінки часто прагнуть бути хорошими: доньками, партнерками, працівницями, матерями, подругами, і сподіваються, що це зробить їх щасливими. Та з часом ми розуміємо, що наше справжнє життя проходить повз нас.  Авторка книги жила собі і вважала, що має бути вдячною долі за все, проте одного разу вона усвідомила, що насправді проживає не своє життя. Жінка зробила крок у зовсім іншому напрямку, перестала бути хорошою для всіх і стала вільною. Історія, описана нею, вже показала мільйонам читачів шлях до повноцінного життя. До речі, Адель рекомендує робити під час читання цієї книги нотатки, тому що до багатьох моментів ми захочемо повернутися і не раз.
 
🔷
Улюблена книга актора Білла Мюррея – «Пригоди Гекльберрі Фінна», написана одним із найбільш плідних письменників-гумористів в американській літературі Марком Твеном. Цей роман часто називають найкращим твором Марка Твена. У романі розповідається про кращого друга Тома Сойєра – безпритульного хлопчика Гека Фінна, який утік від жорстокого батька-п’яниці на безлюдний острів. Тут він несподівано зустрічає раба-втікача Джима, разом з яким мандрує на плоту по річці Міссісіпі. Книга розповідає про пригоди і небезпечні випробування героїв, а ще про те, що безкорисливість, доброта і вірність дружбі завжди допомагають пережити труднощі.
 
🔷
Акторка Енн Гетевей рекомендує «Таємний сад» Френсіс Бернетт. Це історія про пригоди дітей у таємному саду і це справжня школа любові. Допомігши покинутому садові повернутися до життя, Мері Ленокс відкриває у собі цікавість і співчуття до людей, якого, здавалося, геть була позбавлена. А відкривши своє серце до світу, дівчинка здобуває здатність його перетворювати.

понеділок, 16 жовтня 2023 р.

В естонські бібліотеки та школи надійде нова дитяча книжка про українських біженців

«Дівчинка, яка тримала очі розплющеними»
- саме так називається нова дитяча книга, в якій йдеться про досвід українців, котрі вимушені покидати свої домівки, щоб урятуватися від війни, і саме цю книгу (естонською й українською мовами) найближчим часом передадуть естонським школам, бібліотекам і некомерційним організаціям.
 
Ця книжка має підвищити рівень обізнаності естонського народу про російську агресію, війну в Україні, про проблеми українців, які вимушені повністю змінювати своє життя і тікати від війни.
 
Книгу вже перекладено 13-ма мовами і вона доступна в електронному вигляді на сайті кампанії Європейської комісії «Keep Your Eyes Open» («Тримай очі розплющеними), мета якої полягає в інформуванні молоді про права жертв, а також про те, у який спосіб можна підтримати жертв і допомогти їм.
 
Дитяча книжка «Дівчинка, яка тримала очі розплющеними» розповідає про юну українку, яка зустрічає у своїй новій естонській школі особливо уважну естонську дівчинку. У книзі акцент зроблено на те, як важливо помічати і підтримувати один одного, коли в школі є діти, які змушені були переїхати до чужої країни через тиск війни. Книжка розрахована на дітей 7-10 років, а також на батьків і вчителів. Для реалізації цього проекту Європейська комісія співпрацювала з відомою українською ілюстраторкою Анною Сарвірою.
 
«Розуміння досвіду людей, які тікають від війни, і визнання їхніх прав має важливе значення для побудови більш здорового, більш співчутливого та справедливого суспільства. Сподіваюся, залучення дітей у ранньому віці через книги допоможе нам сформувати світле майбутнє для всіх», – сказав Дідьє Рейндерс, уповноважений з правових питань Європейської комісії.
 
Відомо, що через вторгнення рф до України закордоном перебуває близько 6 мільйонів українців (станом на кінець червня 2023 року). В Естонії станом на жовтень від війни ховається понад 40 тисяч українців і близько 8,5 тисяч з них це діти.

пʼятниця, 13 жовтня 2023 р.

5 чудових книг, заснованих на реальних подіях

Книги, в основі яких лежать реальні історії, зазвичай є надзвичайно
цікавими і викликають у читача сильні емоції. Усвідомлення того, що події, про які читаєш у книзі, насправді сталися з кимось у реальному житті, інтригує, викликає певний трепет і бажання дізнатися більше, спонукаючи до пошуку додаткової інформації і, відповідно, додаткового читання, а це точно добре😊
 
Книги, засновані на реальних подіях, часто містять більшу «глибину», завдяки чому викликають у читача цілий спектр почуттів та емоцій –  вони можуть змусити нас співчувати, сміятися, плакати чи стрибати від радості. Такі книги дозволяють нам цінувати минуле і дізнаватися щось нове, дивлячись у майбутнє. До вашої уваги добірка книг, заснованих на історіях, які колись трапилися у реальному житті з реальними людьми, або ж описують реальні історичні події.
 
«Татуювальник Аушвіцу» Гізер Морріс
У квітні 1942 року словацького єврея Лале Соколова було ув'язнено в Освенцимі. Замість того, щоб примушували його до фізичної праці, йому дають завдання татуювати порядкові номери на своїх товаришах – інших в’язнях. Якось у черзі герой зустрів перелякану дівчину, у якої стерся номер. Її звали Гіта Фурман. Ще під час першої зустрічі з Гітою Лалі пообіцяв собі вижити й одружитися з нею. За час ув'язнення він бачив усе – жахливі звірства і злочини, приголомшливі акти хоробрості й самопожертви. Та ризикуючи власним життям, Лалі використовує своє привілейоване становище, щоб урятувати своїх друзів і Гіту. Книга написана, на основі інтерв’ю, яке авторка взяла у Лале Соколова.
 
«Бузкові дівчата» Марта Холл Келлі
Цей роман розповідає про трьох абсолютно різних жінок. Кароліна Феррідей  – американська світська левиця, яка працює в консульстві у Парижі в той час, коли Німеччина вторгається до Польщі і націлюється на Францію. Молода польська дівчина Кася Кужмерик працює з рухом опору і один необережний крок може означати смерть. Амбітна молода німецька лікарка Герта Оберхойзер дуже радіє новій посаді у перевиховному жіночому таборі, але незабаром вона дізнається, чого від неї насправді хочуть нацисти…  Авторка книги була зачарована історією, яку їй розповіла працівниця резиденції Кароліни Феррідей про цю дивовижну жінку, яка допомогла польським жінкам, які вижили у концтаборі Равенсбрюк. У пошуках додаткових відомостей, письменниця провела довгі часи у трьох архівах К. Феррідей.
 
«Хлопчик у смугастій піжамі» Джон Бойн

Під час Другої світової війни 8-річний Бруно разом з родиною залишає Берлін і оселяється у будинку неподалік концтабору, в якому його батька призначено комендантом. Почуваючись нещасливим і самотнім, Бруно блукає неподалік будинку і випадково знайомиться зі своїм однолітком –  єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в’язнем. Попри колючий дріт, що їх розділяє, між хлопчаками зароджується заборонена дружба… Ця книга є художньою спробою відрефлексувати жахливу реальність Голокосту.
 
«Коротка історія семи вбивств» Марлон Джеймс
У грудні 1976 року, безпосередньо перед виборами на Ямайці та за два дні до запланованого виступу Боба Марлі на грандіозному концерті за мир, організованого, щоб зменшити політичну напругу, семеро озброєних людей увірвалися в будинок співака. В результаті нападу було поранено самого Боба Марлі, його дружину, менеджера і ще кількох людей. Цей роман, відзначений Букерівською премією, розповідає про бурхливий період в історії Ямайки та чутки про долю неназваних можливих злочинців.
 
«Подив і тремтіння» Амелi Нотомб
Амелі народилася в Японії, але вимушено переїхала до Бельгії. Та любов до прекрасної східної країни завжди жила в її серці, і от дівчині випадає шанс повернутися до Країни вранішнього сонця, адже вона підписує річний контракт з великою токійською компанією. Та життя в Японії виявляється не таким яскравим, як уявляла його собі героїня. Натомість закордоном на дівчину чекають приниження, непорозуміння й помилки. Це автобіографічний роман, що розповідає історію про культурний конфлікт, стійкість духу та вміння гордо переносити поразки.

середа, 11 жовтня 2023 р.

Зі святом, дівчатка!👧🌺🎀

11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчаток – щорічне свято, мета якого – розширення можливостей дівчаток, захист прав дівчаток і розв’язання проблем, з якими вони стикаються в усьому світі.
 
Міжнародний день дівчаток також спрямований на те, щоб сприяти розв’язанню гендерних проблем, з якими стикаються дівчатка в усьому світі, включаючи дитячі шлюби, погані можливості для навчання, насильство та дискримінацію.
 
З нагоди цього Дня бібліотека естетичного виховання імені О. Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва підготувала коротку добірку книг, у яких головні героїні – це юні дівчатка, які можуть багато в чому стати прикладом для маленьких читачок, надихнути їх на хороші справи, на звершення, навчити чомусь корисному, адже героїні книг із нашої добірки рішучі, сміливі, вони здатні  долати труднощі, вчитися і ставати кращими, а ще вміють дружити і готові допомагати друзям у скруті, вони не бояться ризикувати, працювати і боротися за своє щастя.
 
«Таємний сад» Френсіс Бернетт
Головна героїня книги – Мері Ленокс – 10-річна дівчинка, яка залишається зовсім сама після смерті батьків. Люди навколо її не люблять, та й сама вона ненавидить майже увесь світ. Здається, нічого хорошого на неї у житті не чекає. Та якось доля приводить Мері до прекрасного Таємного саду і її життя змінюється… Варто зазначити, що одна з найважливіших рис героїні – це її здатність еволюціонувати, адже з капризної й неслухняної дівчинки вона перетворюється на дівчинку, яка цікавиться іншими людьми та піклується про них. Це чудова історія про добро та дружбу, про натхнення та приховану силу, які так важливо віднайти!  
 
 «Маленькі жінки» Луїза Мей Олкотт
Ця відома повість стала класикою світової дитячої літератури. Дуже цікава історія про дитинство чотирьох сестер завоювала серця не одного покоління читачів. Старша сестра Мег – жіночна і романтична, слухняна і скромна, її дуже турбує власна репутація і репутація сім’ї. Джо – шибеник у спідниці, схильна до хлопчачих витівок; любить читати і мріє стати письменницею; Джо чесна і прямолінійна, вона зовсім не вміє лукавити і декому здається грубою, проте інших її відкритість приваблює. Бет – тиха і слухняна 13-річна дівчинка, боязка і сором’язлива, їй важко сходитися з людьми; абсолютно неконфліктна і жертовна. Емі – молодша сестра, вона має миловидну зовнішність, вихована і при цьому хитра; вміє подобатися людям, коли захоче, і користується своєю чарівністю в особистих цілях; Емі уразлива, інколи егоїстична і примхлива. Найважливіше, що усі чотири сестри прагнуть стати хорошими, зазнаючи поразок і здобуваючи маленькі перемоги на шляху до самовдосконалення.
 
«Полліанна» Елінор Портер
Героїня цієї книги Полліанна – 11-річна дівчинка, яку після смерті батьків забирає на виховання похмура і непривітна тітка. З атмосфери любові і глибокої віри в Бога дівчинка потрапляє у світ суворих правил і заборон. Та юна героїня не зраджує своєму вмінню радіти всьому, що трапляється з нею в житті, і зрештою вона змінює життя усіх мешканців маленького провінційного містечка. Ця книга вчить добру й оптимізму, а героїня власним прикладом показує, як можна спритно долати труднощі, і водночас допомагати і підтримувати інших людей.
 
«Маленька принцеса» Френсіс Бернетт
Чудова книжка, головна героїня якої Сара Кру – 7-річна дівчинка, яка сприймає світ як доросла людина. Її улюблена справа – читання книг і складання власних історій. Сара – любляча донька, вона добра і сором’язлива, а ще вона начебто бачить людей наскрізь – розпізнає їхні реальні наміри, бачить справжнє обличчя кожного. Сара – серйозна, при цьому вона мрійлива, добра і горда. Ця книга – це історія про любов, дружбу, порядність, взаємну повагу і вміння співчувати.
 
«Тоня Ґліммердал» Марія Парр
Героїня книги Тоня – єдина дитина в селищі Ґліммердалі. Це жваве дівчисько, найкращий друг якого – непривітний 74-річний Ґунвальд. На переконання Тоні, головне в житті – швидкість і самоповага. Ця книга розповість читачам і читачкам про справжню дружбу, а ще про те, що інколи діти виявляються набагато мудрішими за дорослих, допомагаючи їм віднайти вміння радіти простим речам і не шкодувати про минуле.

субота, 7 жовтня 2023 р.

Єднаємося, навчаємося, розвиваємося

Бібліотека  естетичного виховання імені О. Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва продовжує допомагати людям ставати більш грамотними, сучасними й обізнаними, і для цього проводить курси англійської мови для початківців у бібліотеці.
 
Доведено, що вивчення іноземної мови має позитивний вплив на всі функції мозку, адже сприяє поліпшенню пам'яті, уваги та логічного мислення, і бібліотека з задоволенням робить свій невеликий внесок у такий от корисний вплив на людей 😊 А ще користь від таких бібліотечних уроків у тому, що під час них люди єднаються, спілкуються та відволікаються від тривог і поганих новин.
 
Цього тижня під час уроку англійської у бібліотеці «учні» знайомилися з порядковими числівниками, повторювали вивчений минулого разу матеріал, а саме дієслово to be, читали цікаві тексти та спілкувалися. Традиційно все пройшло у теплій і дружній атмосфері, сподіваємося, усі задоволені. Чекаємо на нові зустрічі.

пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Історичний портал у бібліотеці

Бібліотека естетичного виховання імені О. Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва запрошує всіх і кожного скористатися нашим бібліотечним порталом в історію України за допомогою арт-інсталяції «Дотик до історії».
 
Для створення арт-інсталяції були використані сторінки книг, які описують важливі події у різних сферах та під час різних періодів історії України, а також описують життєписи видатних історичних особистостей.
 
Під час роботи над арт-об’єктом ми ставили собі за мету підвищення інтересу людей до різних видів мистецтва і культури, а також до вивчення власної історії, адже сьогодні як ніколи дуже важливо вивчати свою історію та збагачувати свій багаж знань, тому що завдяки цьому ми станемо ще сильнішими у своїй боротьбі за свободу й незалежність.

четвер, 5 жовтня 2023 р.

«Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу»

30 вересня відзначався Всеукраїнський день бібліотек. У цей важливий для нас день бібліотеки Солом’янки провели день відкритих дверей для того, щоб укотре нагадати усім, що ми завжди відкриті для людей, готові підтримати й допомогти, адже бібліотека вже давно не просто місце, де можна почитати чи взяти книжку додому, бібліотека – це багатофункціональний простір, де можна і інформацію отримати, і порелаксувати, і поспілкуватися і ще багато чого цікавого й корисного зробити 😊
 
У цей день бібліотек ми залюбки ділилися зі своїми користувачами хорошим настроєм і смачними солодощами, а гості, які завітали до бібліотек з привітаннями, дарували нам чудові книжки, за що ми їм дуже вдячні.