субота, 22 грудня 2018 р.

"Снігова королева": казка оживає в бібліотеці


В нашій бібліотеці відбулася виставка, присвячена одній із найвідоміших казкових історій у світі - твору Г.Х. Андерсена "Снігова королева". Добрий казкар Андерсен повідав нам повчальну історію про двох дітей, Герду та Кая, їхні дружні стосунки, пригоди та випробування, які їм довелося пережити. Головна героїня твору, Герда, познайомилася з багатьма різними людьми, в тому числі й особами королівської крові. Дівчині довелося мати справу з незрозумілими, непізнаними речами, проте вона зуміла все подолати. Казка має щасливий кінець. Тож, наша виставка не тільки спонукала маленьких відвідувачів прочитати цю фантастичну історію, але і дала змогу дорослим відвідувачам пригадати дитинство та поринути в атмосферу добре знайомої казки. Сподіваємося, що у всіх, хто побачив виставку, залишилися приємні враження.





пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Перші кроки поетичного кіно



«Мені потрібні зустрічі з народом, з моїми людьми, аби помножити себе, свої думки і почуття, братаючись думками й почуттями з іншими.
І жити треба тим, що є хорошого й красивого в людях, не слід затуляти очі на лихе, але щаслива доля – хороше в людях…»
О. П. Довженко

 
Сьогодні з учнями 6-го класу перегорнули кілька сторінок історії українського кінематографа, біля витоків якого стояв талановитий, харизматичний, натхненний О. П. Довженко. Саме він започаткував поетичне кіно.  
Метою нашої зустрічі було формування інтересу у молодого покоління до творчості митця, виховання любові до рідного краю, до України.
На завершення заходу продемонстрували фільм «Земля» з коротким вступним словом про створення стрічки. Розповіли, коли вийшов цей фільм, чим він цікавий і яке його місце у світовому кінематографі.        
 

пʼятниця, 27 липня 2018 р.

Бібліотечний дитячий кінозал



Вимикаємо світло. Тиша. Мотор і…демонструємо діафільми у нашому дитячому кінозалі. Читаємо добрі, цікаві, пізнавальні, повчальні казки: «Два жадібних ведмежа», «Хто на світі всіх сильніший», «Дві частини Боніфація». Після перегляду діафільму «Музичний магазин» (про самовпевнену муху та її двох геніальних дітей, які так і не навчилися грати на жодному музичному інструменті, бо не вважали за потрібне навчатися), влаштували дітям вікторину «Відгадай інструмент за мелодією». Діти з захопленням прослуховували мелодії духових, ударних та клавішних інструментів, а саме: сопілки, труби, контрабасу, бандури, скрипки, гітари, бубна, роялю, акордеону, барабану, саксофону, волинки, флейти. Вибравши інструмент, на якому обов
язково навчатимуться грати, діти уявляли себе великими музикантами. 
Здавалося б чим ще можна вразити сучасних дітей, які знають все про гаджети, сучасні технології і таке інше. А ми таки вразили діафільмами, які змушують дитину не лише дивитися картинку, а й читати, дізнатися про що ж ця картинка. Діти просили читати діафільм ще і ще. Один, другий, третій діафільм і нарешті хтось з дітей сказав, цитую: «А можна на цілий день залишитися?». «Так, звісно, можна». Можна приходити всім до бібліотек: дивитися діафільми, читати, пізнавати.
В очікуванні








субота, 21 липня 2018 р.

Володарі морських просторів



А чи знаєте Ви, що 23 липня світ відзначатиме Всесвітній день китів і дельфінів.
Це свято започаткували у 1986 р. на засіданні Міжнародної китобійної комісії, яка ввела заборону на китовий промисел. На міжнародному рівні це питання було піднято через загрозу виживання деяких видів китових, адже цьому передувало їхнє 200-літнє винищення.   

Таким чином, китовий промисел був визнаний незаконним. Ця заборона діє і по сьогоднішній день. Це свято – своєрідне нагадування людині про необхідність збереження всіх морських ссавців.     
Напередодні цього дня наших молодших відвідувачів ми ознайомили з володарями морських просторів, розглядали ілюстрації різних видів китів та дельфінів. Діти були вражені різновидністю мешканців морського світу. Бібліотекарі наголошували на тому, як важливо зберегти цих розумних,  миролюбних, чудових, цікавих морських тварин від знищення, адже бережливе ставлення до світу, у якому ми живемо виховується ще змалечку.  




  Використані джерела:
1.     Дивовижне у світі тварин. К.: Павлін, 2005. – 208 с.
2.     Тварини нашої планети. – К.: Павлін, 2005. – 272 с.
3.     Чудеса живого світу. Ілюстрована енциклопедія для дітей. – Х.:Веста: Видавництво «Ранок», 2003. -128 с.
4.     Юний натураліст//- 2007 - № 10
5.     Юний натураліст//- 2008 - №11

середа, 27 червня 2018 р.

Перша допомога постраждалим книгам


Незвичайну лікарню влаштували бібліотекарі в дитячому садочку. Хіба що наші пацієнти не чхали і не кашляли, не плакали і не жалілися, але вони страждали. Страждали від того, що поблідніли, пожовтіли, розсипалися на окремі аркуші. Але наші рятівники, медичні працівники завжди готові прийти на допомогу. Для маленьких інтернів пройшла практика з ремонту книг. Діти ознайомилися з основними правилами лікування. Клей, ножиці, клейка стрічка – ось основні інструменти, за допомогою яких діти «лікували» книжки. Під час практики медичні працівники отримали консультації, як потрібно ремонтувати книгу, як її берегти, правильно користуватися.
      Діти з радістю надавали швидку допомогу «потерпілим». Завдяки старанням хворі книжечки стали приємними на вигляд.  


Всі інтерни пройшли практику на відмінно! 

пʼятниця, 22 червня 2018 р.

Літні мандри бібліотекою.


Спека. Канікули у розпалі. А ми продовжуємо літні мандри бібліотечним простором. У всі закутки бібліотеки завітали сьогодні до нас учні третіх-четвертих класів літнього табору НВК «Ерудит». Чарівні полиці з книжками привернули увагу відпочиваючих школярів і записавшись до бібліотеки, кожен вибрав те, що так хочеться почитати.
Театр ляльок з радістю представив виставу «Відгадай казку». Ляльки попрацювали, діти відгадали. 
І як же ж ми, бібліотекарі, могли не перевірити хто з дітей багато читає. А в цьому нам допомогла вікторина «Сузіря читайликів». Казки відгадували, за підказкою письменників впізнавали, слова римували, загадки відгадували, з розсипаних слів прислівя про книгу складали. У кінці нагородили кожного учасника за ерудицію, активність, грамотність і звісно любов до книги.     









четвер, 14 червня 2018 р.

Цікаві історії від Євгенії Пірог

Одразу дві зустрічі письменниці Євгенії Пірог відбулися у стінах нашої бібліотеки для середніх та старших груп дитячого садка, а також учнів НВК «Ерудит». Казкарка Джінні (творчий псевдонім) занурила всіх дітей у книжкову магію сторінок своїх книг. Чимало цікавих та веселих забав мала письменниця для наших гостей. Діти з радістю виконували завдання від Казкарки Джінні, співали пісні. З’ясували, що для кожної дитини означає слово ЩАСТЯ.
Дякуємо письменниці за подаровані години щастя для наших молодших відвідувачів.






середа, 13 червня 2018 р.

Бібліотека - цікаво, корисно, пізнавально!


Коли до бібліотек приходять майбутні першокласники – це завжди цікаво. Цікаво спостерігати за тим, як вони розмірковують, висловлюють свої думки, ставлять серйозні питання. Ось і наша серйозна делегація дітей , які прийшли на екскурсію, зацікавилися «Буккросингом». Що це незнайоме слово означає бібліотекарі пояснили, а діти пообіцяли свої прочитані книжечки приносити і обмінювати на ще не прочитані.

Природа, космос, цікаві кольорові сторінки журналів, вражаючі виставки – все це діти побачили у читальній залі.
«Хочу почитати про Єгипет», «А мені дайте, будь ласка, книжечку про космос», «А мене цікавлять дельфіни» - всім пізнайкам підібрали книжечки за смаком.



Корисні поради поводження з книгою діти прочитали і запам’ятали.
Рушаємо далі на абонемент, місце звідки книжки видають додому. А в цій залі є найцікавіше – дитячий куточок, де є яскраві книжки, пізнавальні настільні ігри, креативні виставки.
 І як же дітей відпустити, не перевіривши, які вони знають казки. Наш ляльковий театр не припиняє радувати маленьких відвідувачів. Під музику, підібраної під кожного казкового героя, діти згадували назви казок. Всіх персонажів відгадали, із завданням впоралися. 


Із піднесеним настроєм діти залишали стіни бібліотеки з впевненістю про те, що відвідування бібліотек та читання книжок також веселе заняття.