вівторок, 16 травня 2017 р.

"Динамо" Київ. 90 років слави і звитяги!

13 травня бібліотека ім. О. Довженка виставкою відзначила 90-річчя від часу заснування (1927р.) футбольного клубу "Динамо" (Київ).
Київське "Динамо" - це більше ніж футбол, це частина життя мільйонів людей впродовж десятиліть. Історія київського "Динамо" є частиною історії українського футболу, історією становленя першої в Україні футбольної команди міжнародного класу, історією видатних перемог на футбольних аренах усього світу, історією творчості великих тренерів, футболістів вищого класу, чия гра залишається еталоном донині. До імені великого динамівця, тренера Валерія Лобановського ми можемо додати ім'я великого динамівця Олега Блохіна, який до своїх досягнень футболіста додав досягненя тренера, вивівши національну збірну України до числа восьми найсильніших в світі.




Неприборкана: письменниця Ірина Вільде

5 травня бібліотека ім. О.Довженка літературною годиною під назвою "Пишна троянда в саду української літератури" відзначила 110 річницю від дня народження Ірини Вільде - письменниці, лауреата Шевченківської премії. Її більше пам'ятають за архітвором української літератури - романом "Сестри Ричинські". Були в неї, звісно, й інші чудові твори, багато з них витримало іспит часом.


Друга Світова на Великому екрані!

03 травня разом з учнями шостого класу бібліотека вшанувала пам'ять загиблим в Другій Світовій війні з демонстрацією документального фільму.



Зустріч з письменниками. Ярема Гоян та Андрій Мельничук

11 квітня до бібліотеки ім. О.Довженка завітали діячі мистецтв України – журналісти, письменники: - Ярема Петрович Гоян та Андрій Васильович Мельничук, щоб ознайомити з своїми новими книгами. Ярема Петрович презентував свою нову книгу “Воскресіння Сонця”, присвячену двом світочам України: - класикові української літератури Василеві Стефанику та класикові образотворчого мистецтва Василеві Касіяну, які славили Людину і Сонце в її душі – Людина, яка тримає на собі Землю, як хліб насущний, і Сонце, як всесильний володар у зоряному світі. Василь Стефаник – син роду із славної “Запорозької Січі” і Василь Касіян – син роду хліборобів Прикарпаття. Книга освітлена духом високого паітету про воскреслу державу Україну, соборність українських земель, поєднаних навіки, як дужі русла запорозького Дніпра і карпатських рік Черемоша й Прута. Мельничук Андрій Васильович презентував свою книгу “Сміхотерапія від Андрія”. Першу частину книги становлять штрихи до портретів відчайдушних борців за правду сатиричного цеху таких як Степан Олійник, Федір Маківчук, Петро Ребро, Борис Поліщук та інші. Таким є і Наш видатний пересмішник, народний артист України Анатолій Паламаренко. Також автор, який понад 15 років віддав роботі з листами читачів газети “Сільські вісті”, пропонує витинки з них. Більшість з цих витинок складають пласт народної політичної сатири, спрямованої проти пройдисвітів, руйначів України. Презентовані книжки автори подарували бібліотеці. Крім того Андрій Васильович подарував газети минулих років із статтями про О. Довженка і передав другий том вибраних творів Олеся Гончара з дарчим підписом вдови письменника. Несподівана зустріч із видатними Людьми України пройшла напрочуд вдало, цікаво, щиро, разом заспівали декілька українських пісень.