вівторок, 28 лютого 2023 р.

Казкова зустріч у бібліотеці

До бібліотеки завітала
талановита казкарка, кандидатка філологічних наук, журналістка і перекладачка Лілія Гудзь, яка презентувала свою книжку «Від росинки до сніжинки». Презентацію відвідали вихованці та учні дитячого садочка №383, школи-садочка «Кияночка» та франко-українського закладу освіти «Rikiki».
 
Одразу хочеться відзначити надзвичайно цікаву подачу матеріалу письменницею – все було весело, активно й пізнавально.
На початку зустрічі пані Лілія влаштувала «казкову» вікторину, щоб перевірити, як добре дітки знають казки. За короткими підказками письменниці наші юні гості відгадували українські народні казки, а потім відгадували і казки народів світу за малюнками, пов’язаними з ними.
 
Крім того, між пані Лілею та дітками було цікаве спілкування, під час якого виявилося, що деякі з присутніх дітей мріють стати казкарем чи казкаркою, як і наша гостя.
 
Ну а далі пані Лілія читала дітям деякі зі своїх казок, які, власне, увійшли до книги «Від росинки до сніжинки», презентація якої усіх нас і зібрала разом. Обговорювали з дітьми важливі меседжі, які закладені у кожній казці письменниці.
 
На завершення дивилися повчальні мультики і дискутували щодо їхнього змісту. А на прощання пані Лілія подарувала діткам приємні і корисні подаруночки.
 
Зустріч була надзвичайно теплою, ми дуже чекатимемо на нові книжки Лілії Гудзь і сподіватимемося, що презентувати їх письменниця буде і у нашій бібліотеці також.

пʼятниця, 24 лютого 2023 р.

Вторгнення

«Вже цілий рік минув…»
 
Вже цілий рік минув від того дня –
Від дня, коли здригнулася земля,
Коли на Україну налетіла московитська тля,
Надіслана диктатором з кремля.
 
Тоді не впали за три дні,
Не впали ні за місяць, ні за рік.
Ручища від нас геть свої брудні!
Тікайте, вороги, хто ще не втік.
 
Ми стоїмо, стояти будемо й за рік,
Якщо не підуть вороги з ганьбою.
Герої з ЗСУ здолають цей оркопотік,
А Україна завжди буде вільною, ЖИВОЮ!
 
Крістіна Андрощук
24.02.2023

четвер, 23 лютого 2023 р.

Спільна благодійна акція на Масницю

Повітряна тривога. Укриття. Масниця…
 
З 20 по 26 лютого триває Масниця і з цієї нагоди дитячий садочок «Веселинка» організував святкування для дітей і дорослих, а разом з тим провів чергову благодійну акцію зі збору коштів для допомоги нашим героїчнім збройним силам. Долучилася до заходу і бібліотека ім. О. Довженка.
 
Завдяки проведеному заходу, гості змогли отримати гарний настрій від виступу вихованців садочка, а також в ході ярмарку насолодитися смачними млинцями, цікавими книжками і гарними поробками. А співробітники садочка, батьки його вихованців і бібліотекарі своєю чергою змогли зібрати кошти, які обов’язково будуть спрямовані на придбання важливих речей для ЗСУ.
 
Проводжаємо цю найважчу в нашому житті зиму і зустрічаємо нову весну з надією на мир, нашу перемогу і добробут України!


вівторок, 21 лютого 2023 р.

Кращої, ніж рідна, мови не буває

Мова це не просто засіб комунікації з людьми навколо нас, мова – це частина нашої особистості, рідна мова – це історична пам'ять народу, надбання, що поєднує минулі покоління з майбутніми, це наша мудрість, це частина нашої духовності, наша гордість. Рідна мова не просто єднає народ, вона його захищає.
 
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – всесвітнє свято, що було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. До Дня рідної мови ми підготували вікторину. Переходьте за посиланням і перевіряйте свої знання 😉

понеділок, 20 лютого 2023 р.

Будем вічно ми їх пам’ятати, хто за країну-неньку положив життя

20 лютого в Україні щорічно відзначається особливий пам’ятний день –
День Героїв Небесної Сотні.  
 
У цей День ми вшановуємо подвиг учасників Революції гідності та пам'ять  Героїв Небесної Сотні – героїв, які не побоялися постати проти тирана, проти потенційного рабства, що нам загрожувало; героїв, які постали на захист ідеалів демократії, прав і свобод людини, нашого європейського майбутнього.
 
Шануємо, пам’ятаємо.
 
Небесна сотня – це Господні діти
Послало небо в допомогу нам.
Це дуже важко – ніде правду діти
Протистояти нашим ворогам.
 
Небесна сотня – це посланці Бога
За нас віддали всі своє життя.
І в них була лише одна дорога –
Пішли навіки в майбуття!
 
Народ їх буде пам’ятать віднині,
Схиляти голову в журбі.
А вороги нехай загинуть!
Не буде горя хай тобі!
 
Хай процвітає наша Україна,
Підніме голову з руїн!
Бо хто на неї посягне віднині
Загине від меча і він!

вівторок, 14 лютого 2023 р.

Прекрасні історії кохання в літературі💕🕮

День закоханих… Сьогодні світ відзначає це чудове свято, яке
 нагадує усім нам про те, що хай би як важко нам не було, а кохати варто, адже кохання це те, заради чого хочеться жити, воно надає нам сил і наснаги боротися, вірити у те, що ми здатні пережити найважчі часи і зрештою бути щасливими. Кохайте, не соромтеся зізнаватися у своїх почуттях і надихайтеся красивими романтичними історіями з книжок. До вашої уваги добірка з п’яти книг про кохання, які не лишать вас байдужими.
 
1. «До зустрічі з тобою» Джоджо Мойєс
Луїза Кларк починає працювати доглядальницею багатія Вілла Трейнора, який прикутий до інвалідного візка. Роботодавець виявляється дуже примхливим і владним, але дівчина сповнена рішучості впоратися з непростою роботою. Несподівано Луїза дізнається, що Вілл планує закінчити своє життя за допомогою організації, яка пропонує людям з важкими формами інвалідності можливість померти, здійснивши асистоване самогубство. Героїня вирішує переконати Вілла, що життя варте того, щоб жити. Зрештою вони закохуються одне в одного…
 
2. «Записник» Ніколас Спаркс
У юних Ноа та Еллі був ідеальний бурхливий роман, однак на шляху до щастя стала родина та інші перешкоди, тож закохані змушені були розлучитися. Оповідь цієї красивої історії відбувається у двох часах – минулому та сьогоденні. Пройдіть разом з героями їхню карколомну подорож, сповнену багатьма прекрасними й сумними моментами – вам неодмінно сподобається.
 
3. «Провина зірок» Джон Грін
Відтоді як Хейзел поставили діагноз, вона знала, що її рак призведе до неминучої смерті. Але, пухлина розвивається не надто швидко і у дівчини ще є шанс пережити прекрасні моменти. Вона зустрічає Августа – хлопця, який також хворий на рак, і разом вони починають прекрасну і трагічну історію кохання.
 
4. «Покинь, якщо кохаєш» Коллін Гувер
Лілі стає єдиною жінкою, заради якої красень нейрохірург Райл готовий порушити своє правило «жодних серйозних стосунків». Райла, хоча він і дещо зарозумілий, можна назвати ідеальним чоловіком, а їхні з Лілі стосунки здаються занадто гарними, щоб бути справжніми. Та є проблема – Лілі ніяк не може припинити думати про свого колишнього, тож коли він знову з’являється в її житті, кохання Лілі та Райла опиняється під загрозою. Героїні потрібно вирішити, чого вона насправді хоче.
 
5. «Коефіцієнт поцілунку» Гелен Хоанг
Стелла – чудовий математик, яка всю свою молодість витратила на створення алгоритмів, завдяки яким можна передбачити будь-які дрібниці. Саме ці розрахунки допомогли дівчині стати заможною. Але Стеллі катастрофічно бракує досвіду в романтичних стосунках. Одного дня тридцятирічна самотня Стелла вирішує, що настав час опанувати науку любові. Її вчителем стає Майкл – красень зі служби ескорт-послуг. Він усе знає про найпотаємніші бажання жінок. Чиста логіка й жодних почуттів. Та кохання існує поза будь-якою логікою. І розв’язати це рівняння головним героям доведеться разом

четвер, 9 лютого 2023 р.

«Сни про Херсон» – книга, написана в окупації

У цьому дописі розповімо вам про книгу «Сни про Херсон», написану Артемом Петриком – кандидатом історичних наук, старшим науковим співробітником Інституту історії та археології Балтійського регіону (Литва), який перед початком повномасштабної війни в Україні приїхав до Херсону провідати батьків. Вирушаючи на Батьківщину, пан Артем не знав, що його звичайна подорож  перетвориться на справжній жах, який навіть уявити собі було складно, поки усе це не почало відбуватися в реальності… Понад вісім місяців окупації, постійне переховування, конспірація і безмежне захоплення відважними херсонцями – усе це пережив автор книги під час візиту до батьків, який мав бути звичайним.
 
Протягом усього часу, проведеного в окупації, а саме з березня 2022 року, а також під час звільнення міста та перших тижнів потому Артем Петрик вів щоденник, в якому описував усі події, свідком яких він став. В результаті вийшла книга про спротив і розправу, про відчай і надію, про останні передсмертні листи і вільні сни в неволі, про тих, хто мріяв, але не дожив, і про тих, хто вижив усупереч безжальному кривавому часу, хто, попри терор окупантів та крики катівень, вірив у визволення і не здавався, не зрадив друзів і принципи – не зрадив Україну.
 
До книги увійшло кілька десятків оповідань – про самого автора та про інших людей, про унікальну спільність херсонців. Сам автор каже, що основна мета створення цієї книги полягає у тому, щоб  після настання довгоочікуваної перемоги і свободи не забули тих, хто до останнього боролися з ворогом – ні тих, хто загинули біля Антонівського мосту та у Бузковому парку, ні тих, кого закатували у підвалах росіяни-окупанти, ні тих, хто полягли в Олександрівських та Станіславських степах.  
 
А ми ніколи не забудемо.

вівторок, 7 лютого 2023 р.

10 золотих правил в інтернеті

Кожного
року у другий вівторок лютого відзначається День безпечного Інтернету. Ця міжнародна подія була заснована 2004 року з метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій дітьми та молоддю.
 
З нагоди цієї календарної події до вашої уваги 10 простих, але важливих правил користування Інтернетом, спрямованих в першу чергу на дітей та підлітків. Обов’язково вивчіть разом зі своїми дітьми ці правила і контролюйте їхнє дотримання.
 
1. Без дозволу моїх батьків я нікому не надаватиму особисту інформацію, таку як моя адреса, номер телефону, робоча адреса/номер телефону моїх батьків.
 
2. Я одразу розкажу батькам, якщо зі мною трапиться щось таке, через що я почуватимуся некомфортно.
 
3. Я ніколи за жодних обставин не погоджуся зустрітися з людиною, з якою я «знайомлюся» в Інтернеті, попередньо не порадившись з батьками. Якщо мої батьки погодяться на зустріч, я переконаюся, що вона буде в громадському місці, і візьму з собою когось із батьків.
 
4. Перед тим, як публікувати свої власні фото чи фото інших людей в мережі, я пораджуся з батьками. Я ніколи не публікуватиму фото, які мої батьки вважають недоречними.
 
5. Я не відповідатиму на жодні повідомлення, які є неприємними для мене чи будь-яким чином змушують мене почуватися незручно. Це не моя провина, якщо я отримую таке повідомлення. Якщо я отримаю таке повідомлення, я одразу скажу батькам.
 
6. Я поговорю з батьками про те, щоб ми встановили правила виходу в Інтернет і користування мобільним телефоном. Ми визначимо час доби, коли я можу бути онлайн, тривалість мого перебування онлайн, а також те, які сайти/портали я можу відвідувати. Я не матиму доступу до інших зон і не порушуватиму ці правила без їхнього дозволу.
 
7. Я нікому, окрім батьків, не повідомлятиму свої паролі (навіть своїм найкращим друзям).
 
8. Я пораджуся з батьками, перш ніж завантажувати чи встановлювати будь-яке програмне забезпечення, чи перш ніж робити щось, що може завдати шкоди комп’ютеру чи мобільному пристрою, чи поставити під загрозу конфіденційність моєї родини.
 
9. Я буду хорошим онлайн-громадянином і не робитиму нічого, що може зашкодити іншим людям або суперечить закону.
 
10. Я допоможу своїм батькам зрозуміти, як розважатися й навчатися в Інтернеті, а також навчатиму їх чомусь новому стосовно Інтернету, комп’ютерів та інших технологій.

понеділок, 6 лютого 2023 р.

«День без сміху – день, прожитий даремно» (Ч. Чаплін) 😊😁😆

Книга може перенести читача куди завгодно. Не в буквальному сенсі, звісно, (а шкода) але все ж книги дійсно найкращий спосіб відволіктися від труднощів у реальному житті. Однак книгу, котра зможе не тільки
відволікти, але і розсмішити, знайти не так вже і легко. Тому комедійні книги мають особливу цінність.
 
Гумор буває різним, але сміх це у будь-якому разі панацея від багатьох проблем, тож ми вирішили запропонувати вашій увазі невеличку добірку книг, які неодмінно викличуть у вас сміх. Обирайте твір для себе, смійтеся і вірте в хороше.
 
1. «Коротка історія тракторів по-українськи» Марина Левицька

Ця книга дає яскравий портрет життя української еміграції в Британії. У центрі сюжету історія про те, як 84-річний Микола починає стосунки з набагато молодшою за нього емігранткою з України Валентиною. Доньки Миколи, котрі деякий час навіть майже не спілкувалися, об’єднуються, щоб розробити план, за допомогою якого вони зможуть викинути зі свого життя жінку батька. Легкий стиль, терпка іронія і яскравий сюжет зробили цю книгу популярною в усьому світі.
 

2. «Путівник по Галактиці для космотуристів» Дуглас Адамс

Це перша книга із серії «Путівник по Галактиці». Карколомна історія про пригоди землянина Артура Дента, Форда Префекта, який походить з маленької планети неподалік Бетельгейзе, його напівдвоюрідного брата Зафод Бібльброкс, землянки Тріції Макміллан (Тріліан), і депресивного робота Марвіна. Витончений гумор, дотепні діалоги героїв можуть викликати у читача навіть істеричний сміх, тож будьте готові і до такого :)
 
3. «Як важливо бути серйозним» Оскар Вайльд
Оскар Вайльд – справжній майстер слова, тож йому відмінно вдалося сатиризувати двоїстий характер Вікторіанського суспільства. Основне у цій комедійній п’єсі – фарс вищого ступеня. Це історія про двох молодиків, Джона Вордінга та Алджернона Монкрифа, які по черзі представляються вигаданим Ернестом Вордінгом, щоб уникнути обтяжливих чи незручних для них соціальних умовностей і зобов'язань, що викликає кумедні непорозуміння.
 
4. «Трістрам Шенді» Лоренс Стерн
Цей твір – справжній комедійний шедевр. Уся ця книга в якомусь сенсі може бути сприйнята як грандіозний жарт у 9-ти томах, як блискуча літературна містифікація, адже в ній автор пародіює просвітницькі романи, написані його попередниками. Це історія життя одного героя, починаючи від народження і до 5-річного віку наприкінці 9-го тому, що постійно переривається численними ліричними відступами, бесідами з читачем, розповідями про життя родичів героя, які перетворюють книгу на химерну суміш іронічних сцен, яскраво окреслених характерів, сатиричних випадів і дотепних висловлювань.
 
5. «З Елеанор Оліфант усе гаразд» Ґейл Ханімен
У книзі описана історія дівчини-одиначки, яка, здається, цілком задоволена своїм доволі нудним життям. Але якось усе змінюється – героїня разом зі своїм дивакуватим колегою рятує життя літнього чоловіка. Виявляється, доля звела цих трьох не випадково… Часом весела, часом зворушлива – це дійсно особлива книга.

пʼятниця, 3 лютого 2023 р.

5 українських книг, які варто порадити почитати своїм друзям іноземцям

Багато хто з нас після початку повномасштабної війни рф проти України розпочав свою власну боротьбу з фейками і пропагандою на інформаційному фронті. Завдяки сучасним технологіям ми легко можемо розповідати людям з різних куточків світу про те, що зараз відбувається в Україні. Так, у багатьох із нас з’явилися друзі і знайомі з інших країн. У цьому дописі до вашої уваги добірка книг сучасних українських авторів, які варто порадити почитати іноземцям, щоб вони ще більше дізналися про війну, яка почалася на сході України 2014 року, про анексію Криму та про інші важливі події, які розгортаються протягом останніх років у нашій державі. Усі ці книги доступні англійською мовою і є важливим внеском у суспільний дискурс, завдяки якому можна краще зрозуміти Україну та її незламний народ.
 
1. «Щасливі падіння» Євгенія Білорусець – «Lucky Breaks» by Yevgenia Belorusets

У цій книзі представлена серія коротких оповідань, у яких йдеться про життя українських жінок, котрі через війну на сході України, що почалася 2014 року, змушені були переїхати і шукати притулку в інших частинах нашої країни. Деякі оповідання описують події, що відбуваються у Києві, деякі – події, що відбуваються в зоні бойових дій та на територіях, що знаходяться під контролем росіян і сепаратистів. Об’єднує всі ці історії те, що вони сфокусовані на тому, як драматичні історичні події змінюють повсякденне життя людини, звичне життя українських жінок, яким доводиться переживати так багато втрат… У центрі всіх історій – жінки з різних верств суспільства, різного походження, різного віку. Всі вони самотні і втомлені, але прагнуть налагодити своє понівечене війною життя.  
 
2. «Інтернат» Сергій Жадан – «The Orphanage» by Serhiy Zhadan
Це роман про «апокаліпсис», окупацію, безпорадність і життя в постійному страху, коли ситуація навколо змінюється постійно і завжди несподівано. Варто зазначити, що назви, такі як Донбас, Донецьк, росія чи Україна в книзі не згадуються, але зрозуміло, що у творі описане життя у війні, життя в Донецьку десь 2015 року. У книзі представлена історія звичайного шкільного вчителя – його прагнень, мотивації та цілей. Вона також про цілий регіон, вимушено відокремлений, але той, за який йде боротьба.
 
3. «Сірі бджоли» Андрій Курков – «Grey Bees» by Andrey Kurkov
Цей роман допоможе іноземному читачеві більше дізнатися про Україну, краще зрозуміти культурне й етнічне розмаїття нашої землі, в тому числі більше дізнатися і про кримських татар. Це книга про вплив божевілля війни на людей; про те, як невірне тлумачення історії стає підставою для  порушення прав людини. Події твору розгортаються в період після анексії росією Криму 2014 року і початку війни на сході України. У романі описане життя звичайної людини, яка опинилася серед жаху війни, наслідків військових дій та політичних репресій, спрямованих проти окремої людини, невеликих громад, сімей та національних меншин.
 
4. «Жизня» Олег Сенцов – «Life Went on Anyway» Oleg Sentsov
Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, громадський активіст. У цій книзі представлена збірка його автобіографічних оповідань, в яких описане дитинство Сенцова та його дорослішання в Криму в період останніх років існування СРСР та в дуже важкий пострадянський період 1990-х років. В цих оповіданнях є нотки ностальгії, а також відчувається тепле і співчутливе ставлення до людей, які були частиною його життя. У книзі описано похмуру реальність радянської епохи та її відгомін у Криму. Але водночас у книзі є гумор і ствердження того, що прекрасні моменти можуть траплятися навіть під час важких випробувань.   
 
5. «Те, чим ми живемо, те, заради чого вмираємо» Сергій Жадан – «What We Live For, What We Die For» by Serhiy Zhadan
Збірка віршів С. Жадана, написаних у період з 2001 по 2015 рік, нагадує, що Україна дуже різноманітна і багатогранна країна з унікальною історією, культурою та самобутністю. Ці вірші зображають важкий для всіх українців пострадянський період, віддзеркалюють структуру українського суспільства, а також повсякденне існування, труднощі, розчарування і проблеми простих українців переважно з робітничого середовища, включаючи військових, студентів, бізнесменів середнього віку, фермерів, іммігрантів, представників меншин.