четвер, 31 жовтня 2024 р.

Темний бік літератури: історії з присмаком Хелловіну 📙🎃👻🍬

Хелловін – це час, коли ми можемо відкрити двері у світ фантазій
. Особливо це свято люблять діти, адже у вечір Хелловіну вони із задоволенням перевтілюються в супергероїв, казкових персонажів або милих монстриків, а ще отримують солодощі 👦🏻👧🏻 🧙🏻‍♀️🔮🪄. Це чудова нагода для зустрічей з друзями та невеликих пустощів.
 
Святкування Хелловіну приносить трохи казки в повсякденність, додає радості, інтриги й дозволяє забути про буденні справи. Це свято, яке об'єднує людей, дарує яскраві емоції та нові спогади. Хелловін – це можливість для кожного дорослого знову відчути себе дитиною, а для дітей – поринути в магію та доброзичливу містичність 👁️⃤.
 
Містична література приваблює багатьох через здатність занурювати у світ таємниць, незвіданого й дивного 📚🪬. Вона дозволяє нам відчути захопливу атмосферу загадковості, де реальність переплітається з фантазією. Читачі можуть вирушити в подорожі темними лісами, старовинними маєтками чи зануритися у свідомість персонажів, які намагаються розгадати щось надприродне чи небезпечне. Містичні історії пробуджують цікавість до непоясненого, змушують замислитися про межі реального та уявного, про те, чи є щось більше за видимий світ 𖤓.
 
До того ж містична література часто звертається до архетипів і символів, які відлунюють глибоко в підсвідомості, роблячи ці твори близькими та особистими. Від привидів до паралельних світів – така література нагадує, що світ приховує безліч таємниць, які ми, можливо, ніколи не розгадаємо, але які безсумнівно інтригують і надихають ︎ ִ ࣪𖤐 𐦍 𖤓.
 
До вашої уваги добірка захопливих містичних книг:
 
𖦹 «Легенда про Сонну Балку» Вашингтон Ірвінг
Ікабод Крейн, дуже забобонний вчитель з Коннектикуту, приїхав до поселення Тері Таун, розташованого у вузькому видолинку з назвою «Сонна Балка», щоб навчати місцевих дітей. Він був довірливим і збудливим хлопцем, якого дуже лякали розповіді місцевих мешканців про привидів. Одного пізнього вечора Крейн повертався додому через ліс, а його уява переповнювалася історіями про привидів. Та може це не просто легенди? Крейн побачив позаду себе темну постать на коні. Хто це? Що ця постать тримає в руках? І чому вчителя Крейна більше ніхто не бачив у Сонній Балці?
 
𖦹 «Книга кладовища» Ніл Ґейман
Ніхто «Ніх» Овенс – абсолютно нормальний хлопчик. Він був би цілком нормальним, якби не жив на кладовищі. Його виховують і навчають привиди, а ще є опікун, який не належить ні до світу живих, ні до світу мертвих. На кладовищі на хлопчика чекають небезпеки і пригоди: надгробний вхід у пустелю, що веде до міста упирів; дружба з відьмою і багато іншого. Та справжня небезпека чатує саме у світі живих, адже саме там живе людина, на ім’я Джек, яка вже вбила родину Ніха.
 
𖦹 «Страшні історії для розповіді в темряві» Елвін Шварц
У цій книзі зібрані байки, які змусять читача здригнутися. Історії про страховиськ і привидів; про скелети, які блукають землею; про привида, який мститься своєму вбивці; про будинок з привидами і т. д. Моторошні герої цих історій ще довго лоскотатимуть нерви читача: загадковий Стукатуй, дівчинка-вовчиця, магічний барабан і чимало інших…
 
𖦹 «Салимове Лігво» Стівен Кінг
Відомий письменник Бен Міерз повернувся до свого рідного містечка. В цьому місці, здавалося б, немає нічого особливого, хіба що назва трохи дивна: Єрусалимове, або, як вимовляють місцеві люди, Салимове Лігво. Бен повернувся сюди, щоб закрити гештальт минулого – побороти свій дитячий страх. У дитинстві він дещо побачив у старому занедбаному будинку і це ледь не довело його до божевілля. Та Салимове Лігво не квапиться стирати старі спогади Бена. Навпаки: над старим будинком скупчуються моторошні хмари. У містечку один за одним зникають люди. Та найстрашніше розпочнеться тоді, коли зниклі знову повертатимуться…
 
𖦹 «Химерна пригода з доктором Джекілом та містером Гайдом» Роберт Луїс Стівенсон
Книга-шедевр про дуалізм добра і зла в людській природі народилася з найтемніших закутків підсвідомості автора – ідея твору виникла під час нічного жахіття. Понад сто років потому ця історія про доброго доктора Джекіла та препарат, що вивільняє його злу внутрішню сутність – огидного, злого й аморального містера Гайда – не втратила своєї здатності шокувати. Реалістична моторошна оповідь про відчай Джекіла, коли Хайд отримує контроль над його душею і вивільняє зло, що жило всередині Джекіла. Цей класичний твір Стівенсона демонструє неабияке розуміння внутрішніх конфліктів особистості.
 
𖦹 «Ми завжди жили в замку» Ширлі Джексон
Це Один з найкращих американських готичних романів про химерну родину Блеквудів, які живуть самітниками у старому маєтку на околиці невеличкого містечка. Констанс уже шість років не виходить з будинку, хоча її й виправдали у справі вбивства власних батьків, а її сестра Мерікат лише раз на тиждень вибирається до містечка на закупи, уникаючи зустрічей із місцевими мешканцями. Ізольовані від світу, вони живуть у власному вимірі, аж доки у їхньому маєтку не з’являється кузен Чарлі… Мерікат має зробити все можливе, щоб позбутися чужинця і захистити сестру та свій дім.
 
𖦹 «Барні 613» Юлія Чернінька
Дивні речі почали відбуватися з відомою співачкою Марією Лакрицькою. Після розлучення з чоловіком вона починає отримувати загадкові повідомлення від невідомого абонента; зустрічати дивних людей, які потім виявляються не тими, за кого себе видавали спочатку; предмети таємничим чином опиняються не там, де їх залишали… Що коїться в житті співачки? Хто її переслідує? Що все це означає? Чи це реальність, чи витвір фантазії емоційно вразливої жінки? Зрештою Марія опиняється всередині якогось зловісного кола.

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Книги VS Інтернет 📚🆚 🌐

Поза всяким сумнівом
Інтернет 📶 – річ дуже корисна. Дуже багато людей у світі проводять в Інтернеті багато часу – шукають різну інформацію, читають новини, дивляться фільми, переглядають стрічки та роблять пости в соціальних мережах і т. д. Силу і плюси Інтернету заперечувати не можна, але водночас слід пам’ятати про небезпеки, які «ховаються» у всесвітній мережі, зокрема в соціальних мережах️. Так, хоча багатьом з нас подобається залишатися на зв'язку в соціальних мережах, надмірне їх використання може викликати почуття залежності, тривоги, депресії й ізоляції. Численні дослідження виявили тісний зв'язок між інтенсивним використанням соціальних мереж і підвищеним ризиком депресії, тривоги, відчуття самотності, самоушкодження і навіть суїцидальних думок 😨.
 
Якщо порівнювати отримання інформації з Інтернету і з книг, то справедливо сказати, що, хоча Інтернет дає дійсно швидкий і легкий доступ до різної інформації 👨💻 🔓, книги все ж надійніші, ніж джерела в Інтернеті, тому що вони пройшли перевірку перед публікацією 📕 ✔️. Інформація в книгах зберігається протягом тривалого періоду, тоді як інформація в інтернеті може змінюватися щогодини. Також слід зазначити, що читання книг це процес нешвидкий, тому книги дозволяють читачам краще засвоювати інформацію, реагувати на неї, аналізувати й запам’ятовувати.
 
Книги – це джерело інформації на конкретну тему, вона всеосяжна, конкретна і повна, вся необхідна інформація зберігається в книзі. Книги не збивають нас з пантелику, вони ніколи не витрачають енергію нашого мозку на те, щоб вирішити, куди йти далі, адже перегортання кожної сторінки робить це рішення за нас, залишаючи всю нашу енергію для навчання і якісного сприйняття інформації 📓💡.
 
Читання книг дозволяє нам відчувати себе розумнішими і жвавішими; читання книг це процес більш творчий – читаючи книгу, ми занурюємося в її зміст, наш мозок починає працювати, наша уява «отримує крила» 🪄 😊. Ми в жодному разі не кажемо, що Інтернет не має цінності або він не корисний, Інтернет дуже цінний і корисний ️. Насправді в наш час правильно отримувати інформацію і з книг, і з всесвітньої мережі, а потім, все проаналізувавши, вирішувати, якій інформації більше довіряти.
 
До вашої уваги кілька причин, чому книги все ж кращі за інтернет 🙃
 
𓍢ִ🀦 Книги надійні
Інтернет може дати вам 100 000 відповідей, але читання книги може дати вам дійсно правильну відповідь, адже книга – це інформація на конкретну тему, ви отримаєте повну інформацію і знання, пов'язані з питанням, яке вас цікавить.
 
𓍢ִ🀦 Книги розслаблюють
Так, книги розслаблюють, вони зменшують депресію, зменшують стресову тривогу, переносять нас в уявний світ, заспокоюють наш розум і тіло. Занурення у чудову історію може стати ідеальним засобом боротьби зі стресом.
 
𓍢ִ🀦 Книги закладають життєві принципи
Як ми вже зазначали вище, читання книги – це повільний процес, який дозволяє читачам засвоювати інформацію та реагувати на неї. Життєві принципи, згадані в книзі, мотивують читачів, дають їм новий шлях і нову перспективу, дозволяють їм дивитися на світ під іншим кутом зору, дозволяють зрозуміти, що таке справжнє щастя і реальність життя, роблять людей більш відповідальними.
 
𓍢ִ🀦 Книги приносять позитив
Книги дають читачам мотивацію та позитив, вони діляться знаннями, які дозволяють читачеві побачити світ по-новому, вони зменшують психічний тиск, пропонуючи надійні варіанти розв’язання проблем, книги зазвичай не містять неправдивих фактів чи інформації, книги проходять ретельну перевірку перед тим, як потрапляють до друку, в Інтернеті ж є можливість підробки фактів, Інтернет відволікає користувачів вікнами та посиланнями, що вигулькують на екрану, в інтернеті є багато сторінок, на яких розміщено відео, які відвертають нашу увагу і навіть можуть зашкодити психіці. У книгах немає вигулькових вікон і вони не пропонують нам нічого зайвого.
 
💁🏻 Звісно, без Інтернету в наш час життя уявити просто неможливо, але не слід переоцінювати його можливості й переваги. Обов’язково знаходьте час для читання книг.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

В мові є життя, розум, досвід, почування (онлайн-вікторина)

Українська мова – це не просто засіб спілкування; вона є важливою частиною нашої культури та ідентичності. Наша мова відображає історію, культуру та самобутність українського народу.
 
𓂃🖊Писемність на теренах України виникла дуже давно – відомо, що свою писемність мали вже племена Трипільської й Катакомбної культури Бронзової доби, Зарубинецької та Черняхівської культур. Стародавні автори свідчать, що давні руси мали своє письмо. Розвиток писемності розпочався наприкінці IX – початку X століття. Перші пам’ятки писемності були мовою старослов’янською. Так, у цей період було створено Остромирове Євангеліє –  одну з найвидатніших пам'яток старослов'янського письменства. У пам'ятці зафіксовано типові риси української мови. Це один із найдавніших документів, що свідчить про освоєння писемності на українських землях.
 
💁Розвиток писемності значною мірою пов’язаний з християнством. Після введення на Русі християнства кирилиця, винайдена Кирилом і Мефодієм, поступово витіснила стару писемність. На основі кирилиці відбувався подальший розвиток писемності й формувалася давньоруська писемно-літературна мова.
 
Основоположником сучасної української літературної мови вважають Тараса Шевченка. Серед важливих постатей в активації української писемності, які заклали основи сучасної української літературної мови, можемо назвати також Григорія Сковороду, Івана Франка, Пантелеймона Куліша, Михайла Драгоманова та інших майстрів слова📖.
 
Сьогодні українська писемність продовжує розвиватися, що сприяє великому різноманіттю літератури, поезії, журналістики та науки.
 
Протягом поколінь українська мова була об’єктом обожнювання та захисту. Традиційні свята, обряди та пісні передавалися від батьків до дітей, сповнюючи їхнє життя мелодією рідної мови. Мова стала основою для створення колективної пам’яті нації та засобом передачі мудрості поколінь. Популярні традиційні українські пісні є виразом не лише почуттів, але й надій та мрій нашого народу.
 
Продовжуючи цю традицію, сучасні українці створюють нові літературні твори, збагачуючи мову новими словами, варіантами висловлювань та новими формами виразності. У сучасному світі ми спостерігаємо значне збільшення інтересу до української мови – зокрема, через музику, кіно та популярні вебплатформи.
 
Сьогодні важливість української мови беззаперечна. Вона є нашою «територією» для самовираження, культурної ідентичності та єднання. Комунікація рідною мовою сприяє розумінню та єдності серед українців, адже мова об’єднує нас, допомагає формувати спільні цінності та традиції.
 
До Дня української писемності та мови🪶📜, який відзначається  27 жовтня, ми підготували для вас літературно-мовну вікторину:

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Топ-9 найстрашніших книжкових персонажів 😱 📙

Наближається Гелловін
🎃, а також Велесова ніч🔥 – сучасне свято, що наслідує слов'янські язичницькі обряди низки різних святкувань (поєднує риси Зелених свят чи свята Купала та ночі перед Різдвом, іноді присутні також елементи свят Андрія та Маланки), присвячуючи їх богові Велесу. Відзначається це дійство, як і американський Гелловін, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада, а тому вважається слов'янським аналогом цього свята. Традиція відзначати Велесову ніч виникла в середовищі неоязичників, а тому не є давнім святом, як це може спершу здатися. Популяризація свята в Україні розпочалася 2019 року. 💁🏻‍♂️Ймовірно, ототожнення Велесової ночі з Гелловіном відбулося через традицію ставити ліхтарі, зроблені з гарбузів. Така традиція існує як на Заході в святкуванні Гелловіну, так і на території України. Напередодні цих двох містичних свят пропонуємо вашій увазі добірку одних із найбільш моторошних персонажів книг 👻 🦇.
 
9. Патрік Бейтман – «Американський психопат» Брета Істона Елліса
Жахливий і божевільний садист і серійний вбивця, Бейтман – суперечливий герой, який радий спробувати всі злочини, навіть такі жахливі як тортури і канібалізм. Бейтман вбиває без розбору, націлюючись на будь-яку людину, яка стає на його шляху 😳.
 
8. Марсіани – «Війна світів» Герберта Уеллса
Боятися божевільних людей це одне, а от жах, який відчуваєш через вторгнення інопланетної раси – це зовсім інше, особливо коли розумієш, що  прибульці виживають на крові інших і хочуть вбити населення планети. Марсіани  знищують міста, ліси, все живе👽. Спокійно й планомірно відбувається винищення людства. У марсіан немає переживань і почуттів.
 
7. Міс Транчбул –  «Матильда» Роальда Даля
Сувора дітоненависниця та жорстока директорка школи міс Транчбул тероризує своїх учнів навмисно креативними, надмірними покараннями – кидає їх у душилки, робить метання молота дітьми і вчиняє інші жахи. Міс Транчбул навіть викладає уроки садизму 🤯 
 
6. Генерал Звіробій –  «Небезпечні мандри» Річарда Адамса
Більшість людей вважає кроликів милими звірятками, і здебільшого так воно і є, але не тоді, коли йдеться про кролика на ім’я генерал Звіробій (). В принципі його можна було б пожаліти, адже дитинство його було дуже важким, однак Звіробій зробив свій ранній життєвий досвід приводом для того, щоб стати диктатором. Дикий і лихий, він залишається справжньою страшилкою для маленьких кроленят (і не тільки для маленьких) навіть після своєї смерті.
 
5. Біла відьма –  «Хроніки Нарнії» К. С. Льюїса
Біла Відьма .˳·˖𓆩𓁺𓆪˖·˳. – чаклунка, що захопила Нарнію і проголосила себе королевою. Вона любить зиму і заманює дітей своєю красивою зовнішністю. Носителька зла, яка знищила усіх живих істот у своєму світі, окрім себе самої.
 
4. Відьми – «Відьми» Роальда Даля
Ще один роман Роальда Даля... Мабуть, з якоїсь причини письменникові подобалося лякати дітей. Якщо вірити цій книзі, то  відьми 🧙🏻‍♀️ цілком реальні, й вони прагнуть позбутися всіх дітей, а ще вони збираються й під виглядом звичайних жінок обмірковують, як краще це зробити.

 

3. Дементори – «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану» Джоан Роулінг

Офіційно найстрашніші тюремні наглядачі в світі. Дементори не калічать і не вбивають, а натомість харчуються людськими, переважно світлими, емоціями. В особливих випадках, якщо видається така можливість, дементор висмоктує душу людини🌬️. Простягаючи руку до своїх жертв, вони уособлюють приреченість, страждання і темряву – якщо вас поцілував дементор, шляху назад немає.

 

2. Пеннівайз – «Воно» Стівена Кінга

Ми не можемо не згадати в цій добірці хоча б одного з багатьох жахливих персонажів Кінга. Книга «Воно» може взяти на себе значну частину відповідальності за фобію клоунів у всьому світі. Це історія про дітей, яких переслідує ікластий клоун, на ім'я Пеннівайз 🤡 🎈. Це могутнє стародавнє створіння прибуло з іншого світу. Воно прокидається кожні 27 років, щоб полювати на дітей містечка Деррі, використовуючи різні хитрощі, наприклад, здатність до трансформації та маніпулювання. Споживає в їжу як страхи дітей, так і їх самих.

 

1. «Великий брат» – «1984» Джорджа Орвелла

Зрештою, найбільше нас лякають не монстри, відьми, прибульці чи навіть божевільні вигадані персонажі. Це політичне попередження про задушливу, жалюгідну і, що найгірше, правдоподібну тоталітарну державу, якою керує одноосібний диктатор Великий брат 👤👁️. Ця таємнича постать є центром влади Океанії, яку ніхто ніколи не бачив. Великий брат стежить за кожним своїм громадянином у режимі 24/7, вказує йому, як жити, що думати і що робити, і відстежує будь-які ознаки непокори, які вважає злочином проти держави.

четвер, 17 жовтня 2024 р.

Більше пензликів і гарної палітри

У бібліотеці естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва з нагоди Дня художника України пройшов  художній майстер-клас для дорослих і дітей
🎨🖌️.
 
Щиро вдячні за проведення майстер-класу нашій добрій подрузі волонтерці і майстрині, надзвичайно цікавій творчій людині Олександрі, яка вчила учасників заходу малювати аквареллю 👩🏻🎨`´°.
 
Малювали осінній пейзаж – Олександра допомагала учасникам реалізувати їхні творчі ідеї і створити власні красиві та ефектні картини 🍁 𓂃🖌. Під час майстер-класу майстриня розповідала про основні поняття живопису, про різні техніки та прийоми малювання 💡.
 
Мистецтво і творчість – це запорука гарного настрою, релаксу та гармонії з собою, тож сподіваємося, що всі, хто завітали на наш захід пішли не тільки з власними «полотнами», але також і з позитивними емоціями та чудовими враженнями, а також з бажанням розвивати свої творчі здібності і вчитися малювати далі 😊 🌞.
 
️У бібліотеках Солом’янки регулярно проходять різні цікаві заходи, в тому числі і майстер-класи, тож обов’язково приходьте – вчіться чомусь новому, розважайтеся, відпочивайте й отримуйте заряд позитиву.

«Я абсолютний оптиміст. Вірю у свій народ. Інакше навіщо жити на білому світі?» (ІВАН ДРАЧ)

17 жовтня виповнюється 88 років від дня народження відомого  українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча, борця за незалежність України у ХХ сторіччі Івана Федоровича Драча.
 
Іван Драч є автором багатьох прекрасних поезій, 12 кіносценаріїв, в тому числі сценаріїв до стрічок «Криниця для спраглих», «Пропала грамота», фільмів-біографій про українських митців – Лесю Українку («Іду до тебе»), Миколу Лисенка («Київська фантазія»), Григорія Сковороду («Григорій Сковорода»); збірки статей і нотаток «Духовний меч», книги спогадів про С. Параджанова «Трагічна квітка», збірки поетичних перекладів та статей «Наближення». Твори поета перекладені польською, азербайджанською, латинською, молдавською, чеською, німецькою, білоруською та іншими мовами.
 
Багато віршів Івана Драча були критичними щодо радянської влади, поет неодноразово контактував з українськими дисидентами, а також обирався депутатом Верховної Ради України.
 
Драча називали реформатором і новатором у поетиці. Балади та етюди – улюблені жанри його лірики, а основні мотиви – це патріотизм, любов до Батьківщини, віра у всемогутність науки й техніки, розкриття проблем протиборства світлого і темного начал, космосу і хаосу в бутті та характеру людини.
 
Вшановуємо пам'ять поета і пропонуємо вашій увазі добірку його цитат:
 
 «Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю.»
 
 «За поняттям «українське поетичне кіно» для мене, передовсім, стоїть Довженко, потім Параджанов. Осика зробив шедевр за моїм кіносценарієм тепер «Камінний хрест» вивчають у різних кіношколах.»
 
 «Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.»
 
«Сенс життя – це саме життя. Щодня я оточений радостями та печалями. І радості, і печалі – це величезні крила. В мене великий розмах крил – і в трагізмі, і в радощах.»
         
«Поет має володіти словом, як наїзник Чингісхана конем. Може бути під конем, за ним, попереду стояти — мусить бути справжнім віртуозом! Тільки тоді поет не боїться проблеми, яка постає перед ним. Він лише шукає місце, кут зору для вирішення цієї проблеми, але не думає про те. як її висловити.»
 
 «Поколінням, які прийдуть після мене, я би хотів сказати, що життя — це найдивовижніша штука, яка трапилася в їхньому житті. Ви могли б його і не мати. Кожен з нас був сперматозоїдом (живчиком по-українськи) серед мільйонів-мільйонів інших і міг не потрапити в лоно матері. Саме вам випало потрапити на цей світ, використовуйте це щастя — бути на світі людиною.»
 
 «Вірші не потрібні нікому, саме тому вони  найголовніше
 
 «Тіні наших незабутих, незабутніх українських предків мають знайти спокій, навіки оселившись у пам'яті народу.»
 
 «Тим скоріше, митцю, ти повернеш додому,
Чим вище у небо, у небо злетиш.»
 
 «Я людина, яка шукає і шукатиме до кінця днів своїх. Колись нахабно говорив, що я — не той, хто шукає, а той хто знаходить. З часом це минулося і я зрозумів, що знайти щось дуже тяжко — треба більше шукати. «Ось Монтень, ось Шекспір, ось Свіфт — треба мудрим іти на той світ...»
 
«Хто сумнівом битий, той не може вести.»
 
«Саме зараз, незважаючи на кровопролиття, кується нація. Або вона відбудеться як така, або знищиться і стане добривом для сусідніх держав.»

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

Тиждень демократії. Про що це? 🗣️ ✊


「」«Разом ми прагнемо заохочувати діалог, ділитися кращими практиками та розпалювати ентузіазм громадян до місцевої демократії.»
 
Європейський тиждень місцевої демократії (ЄТМД) – це щорічна європейська подія, в рамках якої місцеві органи влади та асоціації з 46 країн-членів Ради Європи організовують громадські ініціативи для зустрічей та взаємодії зі своїми громадянами з питань, що становлять місцевий інтерес. Метою заходу є сприяння демократичній участі на місцевому рівні та зміцнення довіри громадян до місцевої влади.
 
Учасники можуть самостійно планувати проведення Європейського тижня місцевої демократії та організовувати заходи на свій розсуд протягом усього року. Флагманська подія зазвичай відбувається 15 жовтня, як данина Європейській хартії місцевого самоврядування, яка була відкрита для підписання в цей день 1985 року.
 
Звання «Партнер Європейського тижня місцевого самоврядування» присвоюється місцевим органам влади та асоціаціям, які здійснили найбільш ефективну діяльність для підтримки місцевої демократії.
 
Учасникам Тижня також рекомендується активно сприяти взаємному обміну інформацією та передовим досвідом, особливо за допомогою онлайн-платформи на вебсайті Тижня.
 
Тема Тижня на 2023-2024 роки – «Місцеві громади: на перший план – демократична стійкість». Вона зосереджена на місцевих діях, спрямованих на розбудову демократичної стійкості суспільств, посилення захисту громадян та їхньої участі у досягненні ЦСР 11 (Сталий розвиток міст та громад).

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Будь щаслива завжди 👩‍💼 🧕 💃🏼 ⋆˚✿˖°

«Життя дівчинки має починатися так, як має починатися кожне життя: як відкрита книга, в якій вона пише свою власну історію»
Наталія Канем, директорка Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA)
 
11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчаток 👧🏻 👩🏻 ˚˖𓍢🌷˚.🎀. Мета цього Дня – привернути увагу до необхідності розв’язання проблем, з якими стикаються дівчата, а також сприяння розширенню прав і можливостей дівчат та реалізації їхніх прав людини. Цей День також є нагадуванням про те, що настав час прислухатися до голосу молоді, яка виступає за права, рівність та інклюзивність .
 
💁🏻‍♀️Потенціал 600 мільйонів дівчат-підлітків у світі являє собою безмежні можливості для всіх нас. Надання дівчатам можливості користуватися своїми правами і можливостями вже сьогодні просуне суспільство до кращого майбутнього. З огляду на це, темою цьогорічного Міжнародного дня дівчаток є: «Погляд дівчат на майбутнє».
 
Молоді жінки все частіше заявляють про своє право на участь в економічному, соціальному та політичному житті. Інвестиції у здоров'я, добробут і можливості дівчат-підлітків приносять користь не лише самим дівчатам, але й їхнім сім'ям та наступному поколінню.
 
Проте, на жаль, можливості багатьох дівчат  в усьому світі залишаються значною мірою нереалізованими, адже мільйони дівчат стикаються з дискримінацією, ізоляцією та пригнобленням. Насильство та інші порушення прав загрожують розширенню можливостей дівчат 🥀.
 
❗⚠️Ми повинні працювати над захистом і підтримкою прав дівчат-підлітків, особливо тих, хто ризикує залишитися поза увагоюнаприклад, тих, хто живе в умовах хронічної бідності та затяжних конфліктів. Кожна дівчинка-підліток має право розпоряджатися своїм тілом і майбутнім. І кожна дівчинка має право бути щасливою! Побудуймо більш справедливий і рівний світ, у якому дівчаткам буде безпечно рости, а їхні права і вибір визнаватимуть і поважатимуть.
 
📕Ми звикли, що часто в основі сюжету книги лежить конфлікт, страждання, сльози… Та в цей день ми хочемо запропонувати вам розглянути добірку книг про жінок-розумниць, про життєрадісних жінок, оптимісток, упевнених у собі та щасливих жінок 👩🏻‍🦱 🤗. Саме на таких героїнь хочеться рівнятися. Читайте, надихайтеся і будьте щасливі!
 
Отже, до вашої уваги віртуальна виставка книг про щасливих дівчат і жінок:
 
🎀 «Їсти, молитися, кохати» Елізабет  Ґілберт
Бестселер «New York Times», за яким було знято фільм-блокбастер з Джулією Робертс у головній ролі. Книга розповідає історію болісного розлучення жінки з першим чоловіком і подальших життєвих подій. Вона розповідає про те, як після розлучення героїня розпочала подорож, щоб заново відкрити себе і справжній сенс життя. Це піднесена і надихаюча історія про кохання, любов до себе і пошук власного шляху в житті.
 
🎀 «Рік, коли я казала «ТАК»» Шонда Раймс
Шонда Раймс – одна з найвпливовіших жінок Голлівуду. Вона створила одні з найпопулярніших серіалів у світі, серед яких «Анатомія Грей», «Скандал» та «Як уникнути покарання за вбивство». У своїй книзі «Рік, коли я казала «ТАК»» вона розповідає, наскільки потужним може бути слово «так» і як воно змінило її життя, а також як воно може змінити ваше. Авторка книги безстрашно вирішила цілий рік відповідати всім викликам «так»! Щиро й відверто Шонда Раймс розповідає про те, як боролася із зайвою вагою і страхом публічних виступів, училася розподіляти час між роботою і сім’єю, приймати визнання, любити й розуміти себе, і навіть – казати «так» слову «ні».
 
🎀 «Місто дівчат» Елізабет Ґілберт
Це гостроцікавий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк. Історія починається 1940 року, коли дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні театральні постановки, різні спокуси і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: не обов’язково бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною. 
 
🎀 «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння» Мері Енн Шаффер, Енні Берровз
Лондонська письменниця, легка та мила, трохи пошарпана Другою світовою, але вона не розгубила цілісності. І все, здається, в неї є: самоповага, почуття гумору, талант. Чого немає, так це пари свіжих суконь і великого кохання. Кажуть, що якщо жінка любить себе сама і чітко знає, чого хоче, вона буде щаслива попри все. Героїня цього роману знайде своє кохання і буде ще щасливішою, ніж була.
 
🎀 «Поліанна виростає» Елеонор Портер
Дітей можна навчити бути щасливими! Батько навчив Поліанну гри в радість. Ця гра має єдине просте правило: у будь-якій ситуації знайди щось, із чого можна порадіти. Та застосувати це правило на практиці й знайти хороше в поганому не завжди легко. Поліанні знадобилося багато неприємностей і справжнє нещастя, щоб навчитися радіти на рівні майстра. Тепер вона точно знає, що гра працює і бути щасливою можливо. У першій книжці про пригоди Поліанни головна героїня навчила цього ціле містечко. Гра в радість буквально рятує життя. А чи зможе дівчина залишитися щасливою, коли виросте й зіткнеться з дорослими викликами долі ? У другій книжці про пригоди Поліанни ми разом з головною героїнею перевіримо наші навички гри в радість на міцність.
 
🎀 «Один плюс один» Джоджо Мойєс
Якщо у жінки немає чоловіка, вона може бути щаслива? Та легко! Принаймні так каже авторка цієї книги. Джесс Томас просто ніколи ридати ночами в подушку. У неї робота по дванадцять годин на добу і двоє навіжених і прекрасних дітей. Дочка, геніальна дівчинка Танзі, просто зобов'язана потрапити на олімпіаду з математики на іншому кінці країни. І Джесс наважується на щось незвичайне: подорож на інший кінець країни з абсолютно чужою для неї людиною. Грошей у Джесс обмаль, зате мета висока. А тут між справою виявляється, що «Один плюс один» – це два😊
 
🎀 «Театр» Вільям Сомерсет Моем
Її чоловікам, можливо, нудно і гірко, а їй точно ні. Успішна, блискуча, розумна та зухвала актриса Джулія відзначає «кризу середини життя» бурхливим романом… Вона має славу, гроші, красеня-чоловіка, та все перевертається догори дриґом, коли вона зустрічає молодого хлопця, який змушує її закохатися у себе…