Сторінки

вівторок, 30 червня 2020 р.

Книжковий анонс: «Заповіти», Маргарет Етвуд

Ще у травні місяці мав вийти український переклад книжки відомої письменниці Маргарет Етвуд «Заповіти» – довгоочікуваного продовження легендарного роману «Оповідь служниці». Сама книжка «Заповіти» англійською мовою вийшла 2019 року. Завдяки цій книжці його авторка стала лауреаткою престижної Букерівської премії. На жаль, поки що українська версія твору недоступна. Ймовірно, це пов’язано з карантином через пандемію COVID-19, однак ми впевнені, що вже найближчим часом цей прекрасний роман українською мовою зможуть почитати усі охочі.

Тож, чому книжка є такою очікуваною?
По-перше, це пов’язано з неймовірною популярністю самої авторки. Маргарет Етвуд чотири рази отримувала Букерівську премію, також вона зробила великий внесок у розвиток сучасного феміністичного руху. Найвідомішим твором М. Етвуд є роман «Оповідь служниці», за мотивами якого було знято однойменний телесеріал.

Дія книжки «Заповіти» відбувається через більш як 15 років після подій, описаних в «Оповіді служниці». Республіка Гілеад з її теократичним режимом і досі утримує владу, але починають з’являтися перші ознаки внутрішнього розколу. У цей важливий час перетинаються долі трьох абсолютно різних жінок, а їхній союз обіцяє багато значних змін. Дві з них належать до першого покоління, яке виросло за нового порядку. До їхніх голосів долучається третій – голос Тітки Лідії. Її непросте минуле і незрозуміле майбутнє приховують у собі багато загадок. У «Заповітах» авторка трохи підіймає завісу над внутрішніми механізмами Гілеаду і, зважаючи на ті істини, які відкриваються, кожна героїня має зрозуміти для себе, хто вона, і вирішити, як  далеко вона готова піти у боротьбі за те, у що вірить…

Що ж, чекаємо з нетерпінням на появу цього чудового роману рідною мовою.

7 простих порад, які допоможуть вам покращити навички розуміння прочитаного матеріалу

Як часто ви читаєте? Вам взагалі подобається читати? А наскільки добре ви розумієте те, що читаєте? Вам варто задати собі ці запитання, якщо ви прагнете вдосконалити свої навички розуміння прочитаного матеріалу.

Читати більше книжок, журналів, блогів це добре, однак дуже важливо розуміти те, що ви читаєте. Зрештою, яка користь буде від книжки, яку ви прочитали минулого тижня, якщо вже сьогодні ви не можете згадати, про що вона була? На жаль, таке трапляється досить часто.

У зв’язку з цим вам потрібно усвідомлювати, що читання це не про те, щоб просто додати ще одну книжку до списку того, що ви прочитали, читання це про те, щоб розуміти те, що ви прочитали. У цьому дописі ми дамо кілька простих порад, які, сподіваємося, зможуть допомогти вам краще розуміти і запам’ятовувати те, що ви читаєте.

Одразу скажемо, що ви не зможете покращити свої читальні навички за один день. Для цього вам знадобиться час, прагнення та старання, а ще багато практики. Також буде потрібно розділити процес навчання на невеликі частини. Отже, пропонуємо до вашої уваги практичні рекомендації, за допомогою яких ви зможете вдосконалити свої навички розуміння прочитаного матеріалу:

1. Читайте щодня.
Ми вже казали вище, що вдосконалення читальних навичок потребуватиме часу і практики. Досягти результатів можливо буде тільки у тому випадку, якщо ви багато читатимете. Отже, приділяйте читанню хоча б по кілька хвилин (5-10 хвилин) щодня. Мета – сформувати звичку читати. Після цього вам буде простіше присвячувати читанню більше часу кожного дня. Щоб не забувати читати, кладіть книжку чи журнал (тощо) так, щоб вони траплялися вам на очі.

2. Усвідомлюйте, що саме ви читаєте.
Важливо розуміти, який тип матеріалів ви читаєте. Це може бути інформаційний матеріал – підручник чи газета, художній матеріал – оповідання чи роман і т. д. Чому усвідомлення типу читального матеріалу має значення? Якщо, наприклад, йдеться про якусь інструкцію, важливо запам’ятати кожен крок, описаний у ній, схожа історія і з підручником – теж потрібно запам’ятати багато нової інформації. А з художнім твором ситуація простіша.

3. Усвідомлюйте, навіщо ви читаєте.
Окрім усвідомлення типу читального матеріалу, також потрібно розуміти причину, з якої ви читаєте. І, звісно ж, причина визначить те, як саме ви читатимете. Те, як ви читатимете роман, який, наприклад, задали прочитати за шкільною програмою, відрізнятиметься від того, як ви читатимете твір для власного задоволення. Вам потрібно буде зрозуміти і запам’ятати концепти, викладені в навчальному романі, що є не обов’язковим у випадку з романом, який ви читаєте для задоволення на дозвіллі.

4. Розширюйте свій словниковий запас.
Як ви чините, коли вам під час читання тексту трапляється невідоме слово? Припиняєте читати і шукаєте значення слова перед тим, продовжити читати далі? Якщо так, добре. Щоб дійсно зрозуміти те, що ви читаєте, не пропускайте невідомі слова. Спробуйте зрозуміти значення слова з контексту або краще пошукайте його в словнику. Так, варто завжди мати під рукою словник, коли читаєте. На щастя, у нас ще є інтернет, в якому можна знайти все.

5. Читайте вголос.
По-перше, під час читання тексту вголос до читального процесу залучаються і очі, і вуха – і це дуже корисно. По-друге, читання вголос допоможе вдосконалити вимову. А все разом це неодмінно допоможе покращити навички розуміння тексту.

6. Коротко конспектуйте прочитаний матеріал.
Не лінуйтеся приділити час визначенню ключових моментів у тексті. Яку основну інформацію ви маєте «взяти» з тексту? Після визначення ключових моментів законспектуйте їх. Конспектування прочитаних матеріалів суттєво допомагатиме вам у розумінні і запам’ятовуванні тексту.

7. Перечитуйте.
Обов’язково перечитуйте ті частини тексту, які ви не зрозуміли. Таким чином, ви матимете значно більше шансів зрозуміти те, що не осягли під час першого читання.

Сподіваємося, ці невеличкі поради допоможуть вам на практиці. Бажаємо приємного і продуктивного читання!

понеділок, 29 червня 2020 р.

«Потрібно багато пережити, щоб стати людиною» (А. де Сент-Екзюпері)

Антуан Марі Жан-Батист Роже де Сент-Екзюпері – видатний французький письменник-есеїст, поет-гуманіст, професійний льотчик. Сьогодні, 29-го червня, виповнюється 120 років від дня народження письменника. Він народився в Ліоні (Франція), в графської сім'ї. Закінчив єзуїтську школу, навчався в пансіоні католиків у Швейцарії, 1917 року став студентом Школи витончених мистецтв у Парижі на факультеті архітектури. 1921 року А. де Сент-Екзюпері почав навчатися на курсах пілотів. Через рік переїхав жити до Парижа і зайнявся письменництвом. Особливих успіхів ця діяльність йому не приносила, тож він був змушений працювати продавцем у книжковій крамниці і торгувати автомобілями.

1925 року Екзюпері став авіапілотом «Аеропосталь», він займався доставкою пошти до Африки. 1927 року отримав призначення керувати аеропортом Кап-Джуба на краю пустелі Сахари. Через два роки став начальником відділення «Аеропосталь» у Буенос-Айресі. З середини 1930-х років займався журналістикою. Як кореспондент побував і на війні в Іспанії. У 1941-43 роках Екзюпері проживав у США, де і була написана його найвідоміша книга «Маленький принц». З початком Другої світової війни він знову повернувся до армії і домігся призначення до бойової льотної частини. 31 липня 1944 року Антуан де Сент-Екзюпері не повернувся з розвідувального польоту.

Ми пропонуємо вашій увазі деякі з найкращих цитат Антуана де Сент-Екзюпері:



неділя, 28 червня 2020 р.

Конституція - наш спільний крок у майбутнє

Віртуальний флешмоб: «Що для тебе Конституція? Просто, ясно, коротко

пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Порція бібліотечного гумору


Бібліотеки, література – це все, звісно, дуже серйозно, однак бібліотечний гумор має право на життя і він також потрібен. У цьому дописі пропонуємо вашій увазі жарти про «джерело знань» і його «дім». Посміхніться :)


четвер, 25 червня 2020 р.

«Розумний той, хто порушує правила і все ж залишається живим» (Джордж Орвелл)

Сьогодні виповнюється 117 років від дня народження відомого англійського письменника, автора культових антиутопічних творів Джорджа Орвелла (справжнє ім'я Ерік Артур Блер). Письменник народився 25 червня 1903 р. в Індії, в сім'ї англійського колоніального чиновника. Його батько працював в індійському митному управлінні і був вихідцем з аристократичного збіднілого роду. 1921 року Ерік Блер закінчив Ітонський коледж. 1922 року майбутній письменник влаштувався працювати до королівської поліції і поїхав до Бірми, де служив до 1927 р.

Про кар'єру письменника він почав мріяти ще в шість років. Уже в 11 років в одній з газет Орвелл опублікував патріотичний вірш, а 1923 року з'явилися його перші «дорослі» публікації. 1927 року Дж. Орвелл подав у відставку і виїхав до Європи, остаточно вирішивши стати письменником. Намагаючись заробити на життя, працював посудомийником у паризькому готелі, збирачем хмелю в Кенті, помічником букініста, учителем. Враження цих років були передані в книзі «Собаче життя в Парижі і Лондоні», що вийшла 1933 року; тоді ж з'явився псевдонім «Джордж Орвелл», тому що молодий письменник не хотів, щоб його батьки дізналися про життєві перипетії, які відчував їхній син, коли жив у нетрях Парижа і Лондона. Після початку громадянської війни в Іспанії, Орвелл подався до Барселони як кореспондент одного з лондонських тижневиків. Воював, був тяжко поранений фашистським снайпером.  Після початку Другої світової війни Джордж Орвелл просився на фронт, але отримав відмову. У листопаді 1943 - лютому 1944 р. він пише незвичний для себе твір-казку «Колгосп тварин» («Скотоферма»). Сатира була настільки відвертим натяком на Сталіна, що казку відмовлялися друкувати і в Англії, і в Америці; опублікований твір був лише 1945 року. Після цього письменник почав роботу над романом «1984», який став однією з найзнаменитіших антиутопій 20 століття про ймовірний розвиток світової спільноти в тоталітарному напрямку. Саме з роману «1984» вперше стали відомими і використовуваними такі поняття як «думкозлочин», «новомова» та інші. У червні 1949 р. роман «1984» був опублікований в Англії та Америці, а через півроку, 21 січня 1950 року, Джордж Орвелл помер в Лондоні від туберкульозу.

Роман «1984» було перекладено 62 мовами, а 1984 рік було названо ЮНЕСКО роком Джорджа Орвелла.

середа, 24 червня 2020 р.

«Мій дід танцював краще за всіх», Катерина Бабкіна

Катерина Бабкіна – одна з найяскравіших представниць сучасної української літератури. Письменниця, сценаристка, колумністка та журналістка. Регулярно співпрацює з українськими та зарубіжними виданнями, серед яких Esquire, Le Monde, Harper's Bazaar, Kenyon Review, Washington Square Review. Авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма» (2002), «Гірчиця» (2011), «Знеболювальне і снодійне» (2014), «Заговорено на любов» (2017), дитячих книжок та видань «Гарбузовий рік» (2014), «Шапочка і кит» (2015), «Наші птахи і те, що їм заважає» (2018), роману «Соня» (2014) та книг оповідань «Лілу після тебе» (2008) та «Щасливі голі люди» (2016). Твори Катерини Бабкіної перекладено одинадцятьма мовами світу, зокрема 2016 року в Австрії вийшов німецький переклад роману «Соня», 2017 року в Ізраїлі побачила світ збірка поезій в перекладі на іврит, а 2018 року «Щасливі голі люди» було видано в Польщі.

 «Мій дід танцював краще за всіх» – серія оповідань, що складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Від двадцятих років в Харкові і знищення театру Леся Курбаса через Голодомор, Другу світову, дев’яності й кілька хвиль еміграції до війни на Донбасі.

Ця книжка в першу чергу про прийняття минулого. Про те, як події та обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них. Про тяглість і зв'язок поколінь, бажання любові та прийняття, самотність як наслідок або як причину. Про втрати – осмислені чи неосмислені, виправдані чи безглузді. Та, головне, про те, що навіть самотнім, відкинутим, поламаним теж можна вижити і жити, бо, попри все, завжди залишається можливість врешті стати щасливим.

English Time with a Librarian. Tutorial: How to make Mini Scrapbook for kids Learning English

Час англійської з бібліотекарем настав!
Сьогодні - майстер-клас: Як зробити міні книжечку з коричневих паперових пакетиків. Креативте зі своїм малюком - це весело та цікаво. Вчіть нові слова, літери і читайте, читайте, обов'язково читайте... Good luck Вам!
It's English Time with a Librarian! Today is a tutorial: How to make a mini scrapbook from the brown paper bags. Make this book together with your child, have fun, learn letters, new English words and read, read, read, read... 
Good luck!

вівторок, 23 червня 2020 р.

«Птахи завжди повертаються», Оксана Сайко 🐦

Одного дня Олена несподівано прокинулася в палаті із заґратованими вікнами. Опинилася у світі, де межа між справжнім і вигаданим тремка й непевна. То був світ божевільні. Тут зустріла Магдалену, яка береже цноту для голлівудської зірки Кіану Рівза. Заглибленого в обчислення математика. Співчутливого кухаря Тиню. Пані Михайлину, яка всіх повчає. Посланницю з іншої планети Ольгу. Усі вони – безпосередні й щирі. По той бік лікарняної брами – холодний світ «розумних». Відчужена від неї мама. Пропахлий алкоголем вітчим, який ніколи не стане татом. Сварки в домі. Байдужі однокласники. І вона – тиха, непомітна, замкнута. Там, утікаючи від гнітючої самотності, мріяла й вигадувала неймовірні історії. Її вабив загадковий продавець солодощів, який годував тістечками птахів. Дуже дивно мовчав. І дивно розмовляв. Поволі фрагментами до неї повертається пам’ять. Нарешті лікарняна брама й високий мур, з-за якого визирали верхівки ясенів, залишаються за спиною. Та у світі «розумних» ніхто її не чекає…

Топ-7 дійсно хороших фільмів про письменників 🎬

Що таке байопік? Цим терміном називають кінострічки-біографії. На жаль, знайти по-справжньому якісний і цікавий фільм-біографію не так вже і просто – чомусь найчастіше вони виходять або занадто нудними, або просто є суцільною вигадкою. Однак існують все ж таки кінострічки про відомих людей, зокрема про літераторів, які варто подивитися, і які неодмінно принесуть задоволення. Зрештою, не все ж тільки книжки читати, інколи і кіно потрібно подивитися😄. Отже, сьогоднішній допис присвячено байопікам про відомих письменників (всі стрічки, перелічені далі, можна знайти з українським дубляжем або з українськими субтитрами):

1. «Джейн Остін» (2007) (ориг.: «Becoming Jane»)
На роль чоловіка для молодої Джейн Остін, батьки пропонують містера Візлі – племінника їх багатої сусідки. Джейн до нього байдужа, але в Англії 1795 р. у молодих леді не було вільного вибору. Та от до села приїжджає молодий ірландський адвокат Том Лефрой, чиї розум і зухвалість спочатку справляють погане враження на Джейн, але потім завойовують її серце. Тепер у пана Візлі є гідний конкурент, заради якого Джейн доведеться піти наперекір громадським засадам і волі рідні. А це загрожує нечуваним скандалом ...

2. «Чи зможете ви мені пробачити?» (2018) (ориг.: «Can You Ever Forgive Me?»)
Фільм-біографія про письменницю Лі Ізраїль. Популярна в минулому авторка втрачає з часом своїх шанувальників, гроші та власну повагу. Щоб врятувати своє життя, вона починає підробляти листи померлих знаменитостей і продавати їх. Для збільшення зацікавленості у своїх роботах, героїня додає в листи інтимні подробиці...

3. «Колетт» (2018) (ориг.: «Colette»)
Історія стара, як світ: чоловік видає роботу жінки за свою (в цьому випадку – роботу своєї дружини). Колетт була французькою письменницею, чоловік якої публікував декілька перших її творів під своїм іменем. Та врешті-решт жінка кинула виклик усьому суспільству з бажанням змінити застарілі уклади і почала боротися за свої авторські права.

4. «Дікінсон» (2019) (ориг.: «Dickinson»)
Є ціла низка різних фільмів про Емілі Дікінсон, та жоден з них не зобразив ексцентричну натуру поетеси настільки добре, як цей серіал. Дуже наближена до реальності, та при цьому відмінно знята, історія про літераторку, яка, безсумнівно, випереджувала час, в який їй довелося жити.

5. «Айріс» (2001) (ориг.: «Iris»)
Історія життя та смерті видатної англійської романістки Айріс Мердок розказана в двох часових пластах – на початку її письменницької кар'єри та на схилі віку, коли Мердок вже не тільки не могла писати, а й практично втратила зв'язок із реальним світом, страждаючи від хвороби Альцгеймера...

6. «Мері Шеллі та монстр Франкенштейна» (2017) (ориг.: «Mary Shelley»)
Чудова режисерська робота і відмінна гра акторів роблять цю стрічку гідною того, щоб її подивитися. Юна Мері – яскрава, талановита дівчина з бунтарським характером, яка прагне змінювати усталені стереотипи, згідно з якими суспільство не сприймає жінку серйозно. Дівчина давно виношує одну ідею, одного персонажа. Вона готова втілити в життя справжнього монстра – Франкенштейна. Цей готичний роман увійде до історії.

7. «Віта і Вірджинія» (2018) (ориг.: «Vita & Virginia»)
Кінострічка зображає історію стосунків відомої свого часу письменниці Віти Секвілл-Вест і неймовірно популярної письменниці Вірджинії Вулф. Обидві літераторки – яскраві особистості, талановиті авторки, цікаві жінки. Їх роман і дружба зруйнують всі бар'єри того часу.

Бажаємо вам приємного перегляду!

понеділок, 22 червня 2020 р.

«Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи Розв’язання. Наслідки», Нікі Вокер

Потік новин двадцять чотири години на добу, журналістика, інтернет, подорожі земною кулею… Наш великий світ стає дедалі ближчим і доступнішим, ніж то було колись – включно з конфліктами й війною. Незалежно від того, чи стосується конфлікт вашої країни, будь-яке протистояння, будь-яка війна певним чином впливає на життя кожного. Така кількість конфліктів у світі примушує замислитися: чому ж вони виникають?

Книжка «Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи Розв’язання. Наслідки» Нікі Вокер допоможе зрозуміти, що часто конфліктам не можна запобігти, проте уникнути війни можливо. Читачі дізнаються, як невеликі розбіжності загострюються й перетворюються на великі та серйозні, що спільного в усіх конфліктах, а також про вплив упереджень в історії, дипломатії, географії, економіці на ці події. Порівнюючи глобальні конфлікти із суперечками з власного життя, діти зможуть уважно й критично розглянути свої конфлікти.

Ця книжка допоможе читачам упевнено говорити про світ, у якому вони живуть.

Еріх Марія Ремарк: один із найяскравіших представників «втраченого покоління»

22-го червня виповнюється 122 роки від дня народження найвідомішого німецького письменника ХХ століття Еріха Марії Ремарка (ім’я при народженні – Еріх Пауль Ремарк). Майбутній письменник народився в місті Оснабрюк у робочій католицькій родині. 1916 року молодого Ремарка забрали до армії та відправили на Західний фронт у роки Першої світової війни, але вже наступного року через важке поранення він потрапив до госпіталю, де і перебував до самого кінця війни. 1921 року Ремарк посів посаду редактора журналу «Echo Continental» і обрав для себе псевдонім, під яким його тепер знає весь світ (середнє ім’я Марія обрав на честь матері).

1925 року одружився з Ільзою Юттою Замбона. Відомо, що дружина Ремарка стала прототипом героїнь деяких його творів, у тому числі Патриції з відомого роману «Три товариші». На жаль, подружжя прожило разом тільки 4 роки і потім розлучилося. Цікаво, що, для того щоб допомогти колишній дружині виїхати з Німеччини 1938 року Ремарк одружився з нею вдруге. І тільки 1957 року їхній шлюб було офіційно розірвано, до того ж, письменник до кінця життя виплачував Ільзі фінансову допомогу.

У 1920-х роках вийшло кілька творів письменника, в тому числі – роман «Станція на горизонті» і найбільш відомий з його творів «На Західному фронті без змін». 1933 року сталася жахлива річ – нацисти спалили усі твори Еріха Марії Ремарка і заборонили читати його книжки. Причина – нібито єврейське походження письменника. Через цю ситуацію він був змушений виїхати до США. 1947 року він отримав громадянство цієї держави. 1937 року в особистому житті Е. М. Ремарка відбулися суттєві зміни – в нього був роман із відомою акторкою Марлен Дітріх, та, на жаль, довготривалого щастя ці стосунки йому не принесли. Вважається, що саме пані Дітріх стала прототипом героїні роману Ремарка «Тріумфальна арка».

1951 року письменник зустрів свою майбутню дружину акторку Полетт Годар, з якою побрався 1958 року. Після одруження пара переїхала до Швейцарії, де Е. М. Ремарк продовжував займатися літературною творчістю до останніх днів життя. Еріх Марія Ремарк помер 25-го вересня 1970 року в Локарно (Швейцарія).

Найвідоміші твори письменника:
- «Життя в позику»
- «На Західному фронті без змін»
- «Час жити і час помирати»
- «Чорний обеліск»
- «Тріумфальна арка»
 - «Ніч у Лісабоні»
- «Три  товариші»

Також пропонуємо вашій увазі найвідоміші цитати Е.М. Ремарка:

пʼятниця, 19 червня 2020 р.

«Слухай своє тіло – найкращого друга у всьому світі», Ліз Бурбо

Ліз Бурбо – засновниця центру особистісного розвитку в Квебеці. Заняття за концепцією Бурбо проводяться у понад 20 країнах, а тренінги й семінари за її програмою допомогли майже 40 тисячам людей. Підсумки своїх досліджень Бурбо виклала у 17 книжках, які стали світовими бестселерами.

Давно мрієте змінити своє життя, але щось стає на заваді? Річ у тім, що ви просто не слухаєте своє тіло та нехтуєте його потребами. Для того щоб навчитися тлумачити знаки, уникати захворювань і негативних думок, Ліз Бурбо у книзі «Слухай своє тіло – найкращого друга у всьому світі» пропонує низку простих вправ і медитацій. Зміцнивши здоров’я ментального, емоційного та фізичного тіл, ви зможете перепрограмувати свідомість і нарешті стати тим, ким завжди мріяли бути.

Поруч із татом: топ-5 книжок до Дня батька

День батька відзначається у багатьох країнах світу з метою визнання великого значення, яке має батько і батьківський авторитет у вихованні і житті кожної дитини. У різних країнах це свято відзначається в різні дати, але здебільшого (в тому числі і в Україні) датою святкування Дня батька є третя неділя червня (21 червня цього року). Кажуть, дати життя  дитині може кожен, а от стати татом це вже завдання не з легких тривалістю у все життя. Тато відіграє дуже важливу роль у житті дитини і його, насправді, не може замінити ніхто інший. Фігура батька має великий вплив на дитину і у великій мірі визначає те, якою особистістю стане дитина в майбутньому, тож в жодному разі не можна недооцінювати татусів і їхнє значення в житті малечі. Спеціально до Дня батька ми підготували короткий список чудових книжок, які стануть відмінним подарунком для кожного татка. Ці книжки різні, але поєднує їх те, що в кожній з них йдеться про стосунки тата і дитини.

1. «У печалі є крила», Макс Портер
Прекрасна мати, дружина, жінка. І от її не стало. Вона була, жила і раптом – її вже немає. Як змиритися? Як жити далі? Двоє чудових синів і коханий чоловік лишилися самі. Смуток. Відчай. Горе. Вся домівка наповнена тільки ними. Як здолати порожнечу? Як перетерпіти біль?
Виявляється, печаль має крила. У моменти скорботи до хлопчиків і їхнього батька прилітає Крук. Він може говорити. Він пояснить хлопцям, що сталося з мамою. І, можливо, допоможе сім’ї впустити у своє життя нову радість. Ця книга – про надлюдське співчуття, про боротьбу з горем і любов до рідних. Глибокий, надзвичайно емоційний роман, заснований на істинах, якими живе кожен з нас.

2. «Вбити пересмішника», Гарпер Лі
Це епохальна книжка, яка безліч разів змушувала людей замислитися над важливими питаннями і зробити правильні висновки. Роман відзначається душевністю і гумором, хоча й підіймає серйозні питання насильства і расової нерівності. Однією з ключових тем твору є відносини дітей і батька – складні та водночас трепетні.

3. «Батько», Мілєнко Єрґович
Це роман написаний за правилами фікційної прози, однак те, про що автор розказує у цій книжці, не є фікцією. У певному сенсі «Батько» є «малою історією» свого часу, способу в який люди таїлися одне перед одним, суспільних укладів і традицій колишньої Югославії, родинної мімікрії й приватного пекла в домівках знатних громадян тієї фальшивої епохи. Розпочата наступного дня після смерті батька письменника, ця надзвичайна й захоплива книга розповідає про національні та приватні зради, про особисті конфлікти, що розгортаються на тлі війни на Балканах, про близькість і стіну між сином і батьком...

4. «Неідеальний тато», Володимир Багненко
Ця книжка – результат авторських пошуків відповіді на запитання, чи існує ідеальний тато і яким він мав би бути. Автобіографічні нотатки про перший рік життя у ролі тата переплітаються з принципами, які допомогли молодому батькові, і з екскурсами в минуле. Для тих, хто планує стати батьком і утвердитися в цій ролі. «Моє найбільше бажання – щоб кожна дитина зростала у великій і щасливій сім’ї. Моя радість – бачити люблячі сім’ї. Чесно кажучи, це головна причина, задля чого я і писав цю книжку. І якщо хоча б одній людині вона допоможе поліпшити взаємини в сім’ї або стати кращим батьком – це теж буде моєю радістю», – каже автор. Для дружини найскладнішим є перший рік материнства. Їй страшно. Їй важко. У неї повністю змінюється гормональний фон. І саме в цей момент хлопчик усередині молодого тата повинен остаточно стати чоловіком.

5. «Фелікс», Володимир Кецманович
Це розповідь про стосунки батька із сином. У першому розділі оповідач в детективній манері реконструює звичайний день літнього чоловіка Симеона Ракича, якого ще з молодих літ супроводжує прізвисько Фелікс. Та Симеон – звичайнісінький шахрай, який заробляє начебто продажем своєї квартири в центрі Белграда. Одного вечора, повернувшись додому, чоловік застане незнайомця з пістолетом, який також представиться Феліксом. Як згодом виявиться, це його позашлюбний син, про існування якого він навіть не здогадувався, прийшов помститися батькові за те, що був позбавлений нормального дитинства. У неповторному оповідному стилі автору вдається створити захопливу історію – детектив, трилер і сімейну драму про двох Феліксів. Роман став одним із фіналістів літературного конкурсу НІН у Сербії в 2007 році та був нагороджений національною літературною премією.

Ми сподіваємося, що ви оберете з цього переліку книжок щось для свого батька чи батька своїх дітей, або ж для себе особисто. Усіх татусів вітаємо з Днем батька!