Сторінки

вівторок, 14 січня 2025 р.

Євген Гуцало – письменник правди і душі 🪶🪽

14 січня виповнюється річниця від дня народження видатного українського письменника, публіциста і поета Євгена Гуцала. Цей день є чудовою нагодою нагадати про його значний внесок у літературу, розкрити глибину його творчості та вшанувати пам’ять про автора, чиї твори залишаються актуальними й сьогодні.
 
💁Є. Гуцало зачіпав важливі теми людської природи, моральності й української ідентичності, які особливо близькі сучасному читачеві. Його творчість зачаровує щирістю, ліризмом і влучним зображенням українського життя.
 
️Євген Пилипович Гуцало (1937–1995) – видатний український письменник, поет, публіцист і кіносценарист. Народився 14 січня 1937 року в селі Старий Животів (нині Новоживотів) Вінницької області в родині сільських учителів.
 
Після закінчення середньої школи вступив до Ніжинського педагогічного інституту, який закінчив 1959 року. Працював у редакціях газет у Вінницькій, Львівській та Чернігівській областях, а також у «Літературній Україні».
 
📚Творчий доробок Є. Гуцала включає 34 прозові збірки (здебільшого оповідань), 15 повістей, декілька романів, 5 поетичних збірок, 6 книжок для дітей. 8 творів Євгена Гуцала були екранізовані. Його роботи відзначаються деталізованими, ліричними описами природи, психологічними портретами та автентичним використанням сільського діалекту.
 
💡Ключові теми його творів:
Дослідження морального світу людини.
Зображення життя українського села.
Протиставлення простоти й щирості людських почуттів сучасним соціальним викликам.
 
📖Серед найвідоміших творів:
«Сільські вчителі» – повість, що входить до дилогії «Шкільний хліб».
«Шкільний хліб» – повість, що входить до дилогії «Шкільний хліб».
«Позичений чоловік» – роман, що входить до трилогії разом із «Приватне життя феномена» та «Парад планет».
«Приватне життя феномена» – роман, що входить до трилогії разом із «Позичений чоловік» та «Парад планет».
«Парад планет» – повість, що входить до трилогії разом із «Позичений чоловік» та «Приватне життя феномена».
«Улюмджі» – роман.
«Блуд» – роман.
«Імпровізація плоті» – роман.
 
🏆1985 року Євген Гуцало був відзначений Державною премією України імені Тараса Шевченка.
 
📰 У 1990-х роках Євген Гуцало активно звертався до публіцистики. Його статті порушували важливі суспільно-політичні питання, зокрема розвінчували наслідки радянської пропаганди, захищали українську мову та культуру. Нарешті він міг дозволити собі знову писати відкрито. Особливо відкрито Є. Гуцало писав про взаємини України та росії, він сміливо писав про російську ментальність і про те, як вона впливає на українців.
 
Євген Гуцало зробив важливий внесок у дитячу літературу📖👦🏻˚˖𓍢ִ– написав кілька творів для дітей, серед яких особливе місце посідає казка «Олень Август». Його дитячі твори сповнені любові до природи, фантазії та щирої доброти.
 
Письменник помер 4 липня 1995 року в Києві.
 
Його творчість залишається важливою частиною української літератури, а твори продовжують перевидаватися та вивчатися.

Немає коментарів:

Дописати коментар