Сторінки

середа, 20 листопада 2024 р.

Маленькі кроки до великого майбутнього

20 листопада відзначається Всесвітній день дитини
👩👶👦. Це день дій, спрямованих на покращення життя дітей у всьому світі.
 
️ Цей день був започаткований ООН 1954 року як день глобальної обізнаності про права, добробут і освіту дітей у всьому світі. Його мета – привернути увагу до питань, які стосуються дітей, і сприяти створенню умов, у яких кожна дитина зможе рости у безпеці та любові.
 
Також, 20 листопада 1989 року була прийнята Конвенція ООН про права дитини – основоположний документ, який визначає права дітей на освіту, медичну допомогу, захист від насильства, рівність та можливість висловлювати власну думку.
 
📣Ключові меседжі Дня, про які варто згадати й нагадати всім:
 
️- усі діти мають право на життя, розвиток, захист і участь у розв’язанні питань, які їх стосуються;
 
️- кожна дитина, незалежно від раси, статі, релігії чи соціального статусу, має однакові права;
 
️- доступ до якісної освіти й сприятливих умов для навчання є фундаментом для майбутнього дітей;
 
️- ми повинні захистити дітей від експлуатації, насильства та дискримінації.
 
Всесвітній День Дитини – це не лише про свята, а й про конкретні дії:
 
У багатьох країнах проводяться просвітницькі заходи, акції, конференції. Організації, школи та громади влаштовують культурні події, флешмоби, марафони для збору коштів на допомогу дітям. Уряди й благодійні організації запускають програми, спрямовані на розв’язання проблем, з якими стикаються діти: від доступу до освіти до захисту прав дітей у складних ситуаціях.
 
На жаль, попри прогрес, у багатьох країнах діти все ще стикаються з викликами: бідність, недоїдання, відсутність доступу до освіти, насильство, дитяча праця, ранні шлюби. Тому цей день залишається нагадуванням про те, що кожен з нас може зробити свій внесок у краще майбутнє дітей.
 
📍Всесвітній День Дитини – це нагода згадати, що інвестуючи в дітей, ми будуємо краще майбутнє.
 
Наразі приблизно 333 мільйони дітей живуть в умовах крайньої бідності, не маючи їжі, житла, доступу до закладів охорони здоров'я та освіти, необхідних для виживання і розвитку.
 
Важливо підвищувати рівень обізнаності суспільства про проблеми дітей у різні способи – від дописів і кампаній у соціальних мережах до дебатів між лідерами та політичними діячами.

Немає коментарів:

Дописати коментар