Сторінки

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

В мові є життя, розум, досвід, почування (онлайн-вікторина)

Українська мова – це не просто засіб спілкування; вона є важливою частиною нашої культури та ідентичності. Наша мова відображає історію, культуру та самобутність українського народу.
 
𓂃🖊Писемність на теренах України виникла дуже давно – відомо, що свою писемність мали вже племена Трипільської й Катакомбної культури Бронзової доби, Зарубинецької та Черняхівської культур. Стародавні автори свідчать, що давні руси мали своє письмо. Розвиток писемності розпочався наприкінці IX – початку X століття. Перші пам’ятки писемності були мовою старослов’янською. Так, у цей період було створено Остромирове Євангеліє –  одну з найвидатніших пам'яток старослов'янського письменства. У пам'ятці зафіксовано типові риси української мови. Це один із найдавніших документів, що свідчить про освоєння писемності на українських землях.
 
💁Розвиток писемності значною мірою пов’язаний з християнством. Після введення на Русі християнства кирилиця, винайдена Кирилом і Мефодієм, поступово витіснила стару писемність. На основі кирилиці відбувався подальший розвиток писемності й формувалася давньоруська писемно-літературна мова.
 
Основоположником сучасної української літературної мови вважають Тараса Шевченка. Серед важливих постатей в активації української писемності, які заклали основи сучасної української літературної мови, можемо назвати також Григорія Сковороду, Івана Франка, Пантелеймона Куліша, Михайла Драгоманова та інших майстрів слова📖.
 
Сьогодні українська писемність продовжує розвиватися, що сприяє великому різноманіттю літератури, поезії, журналістики та науки.
 
Протягом поколінь українська мова була об’єктом обожнювання та захисту. Традиційні свята, обряди та пісні передавалися від батьків до дітей, сповнюючи їхнє життя мелодією рідної мови. Мова стала основою для створення колективної пам’яті нації та засобом передачі мудрості поколінь. Популярні традиційні українські пісні є виразом не лише почуттів, але й надій та мрій нашого народу.
 
Продовжуючи цю традицію, сучасні українці створюють нові літературні твори, збагачуючи мову новими словами, варіантами висловлювань та новими формами виразності. У сучасному світі ми спостерігаємо значне збільшення інтересу до української мови – зокрема, через музику, кіно та популярні вебплатформи.
 
Сьогодні важливість української мови беззаперечна. Вона є нашою «територією» для самовираження, культурної ідентичності та єднання. Комунікація рідною мовою сприяє розумінню та єдності серед українців, адже мова об’єднує нас, допомагає формувати спільні цінності та традиції.
 
До Дня української писемності та мови🪶📜, який відзначається  27 жовтня, ми підготували для вас літературно-мовну вікторину:

Немає коментарів:

Дописати коментар