Сторінки

понеділок, 31 травня 2021 р.

Результати конкурсу малюнків «Місто мрії» 👧👦🎨🖌️

Вже завтра, 1 червня, відзначатиметься Міжнародний день захисту дітей, тож саме час оголосити результати конкурсу малюнків, який ми нещодавно
проводили з нагоди цього прекрасного свята.
 
Ми запропонували нашим юним користувачам намалювати місто своєї мрії. Ми дякуємо діткам та їхнім батькам за активність. Ми отримали чудові роботи; всі малюнки дуже гарні:). Але ж переможець у конкурсі має бути один, чи не так? Отже, переможницею конкурсу малюнків "Місто мрії" оголошується 9-річна Погорєлова Вікторія🏆🎊. Наші щирі вітання переможниці! Ми вже приготували приємний приз 😉.
 
Іще раз дякуємо усім-усім учасникам конкурсу. Ви всі креативні, талановиті й активні! З малюнків зрозуміло, що всі діти бачать місто мрії по-різному, але основне для малечі, щоб у цьому місті панував мир, любов і радість. І забезпечити усе це – наше з вами завдання.
 
Робота, яка перемогла у конкурсі, представлена вище, а всі інші малюнки, дивіться нижче. Також усі роботи зараз можна подивитися у бібліотеці в рамках вітринної виставки, тож ласкаво просимо!

пʼятниця, 28 травня 2021 р.

Магічний Київ🌳

Останні вихідні травня це завжди свято для киян і гостей столиці, адже саме в ці дні відзначається День міста Києва.
 
Вперше День Києва святкували наприкінці травня 1982 року, коли відзначалося 1500-річчя міста. А офіційно День Києва в останню неділю весни святкувався вже 1987 року.
 
Наша прекрасна столиця входить до Топ-100 найзеленіших міст планети 2020. У Києві величезна кількість неймовірно гарних і цікавих місць – від легендарної Києво-Печерської Лаври і Михайлівського Золотоверхого монастиря до звичайних, але таких мальовничих сквериків у старій частині міста. Дніпро з його кручами, квітучі каштани, ботанічний сад, театри, музеї… У Києві так багато прекрасного, що перерахувати усе просто неможливо. Кияни обожнюють своє місто, гості столиці захоплюються нею, а поети в різні часи оспівували красу та велич Києва. Ми підготували для вас відеодобірку уривків із віршів про Київ. Надихайтеся і обов’язково йдіть прогулятися Києвом за першої ж можливості, якщо ви мешкаєте в столиці, або ж беріть квиток до столиці чи сідайте у свій автомобіль і гайда до Києва насолоджуватися унікальною атмосферою київських вулиць.

У нас у гостях герої казок

Увага! Анонс!
1 червня о 13:00 пропонуємо вам завітати до бібліотеки і подивитися театралізоване лялькове дійство.
 
Також ви можете долучитися до дійства бібліотеки онлайн – захід транслюватиметься наживо на нашій сторінці у Facebookhttps://www.facebook.com/DovzhenkoLibrary/.
 
Захід присвячений Дню захисту дітей, тож долучайтеся разом зі своєю малечею. Буде цікаво 😉

четвер, 27 травня 2021 р.

Блакитні каски на захисті безпеки світу (відеоогляд)

2002 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією (57/129) оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців Організації Об'єднаних Націй. В останні роки було прийнято рішення відзначати цей день проведенням заходів, об'єднаних спільною темою, що змінюється щороку.
 
Міжнародний день миротворців ООН дає можливість віддати належне неоціненному внеску військовослужбовців і цивільного персоналу в роботу Організації та вшанувати понад 4000 миротворців, які втратили своє життя під прапором ООН з 1948 року, в тому числі минулого року.
 
Дивіться відеоогляд до Дня миротворців ООН.

вівторок, 25 травня 2021 р.

Ігор Сікорський: геній світової авіації🚁

25 травня виповнюється 132 роки від дня народження видатного авіаконструктора українського походження Ігоря Сікорського. Пропонуємо вам вшанувати пам'ять «підкорювача неба» і подивитися відео про нього, яке ми підготували.

понеділок, 24 травня 2021 р.

Книга дня: «Талант і гра. Українські актори театру і кіно» Лариса Брюховецька, Вікторія Котенок

У нашій бібліотеці ви можете взяти почитати прекрасну книгу Лариси Брюховецької та Вікторії Котенок «Талант і гра. Українські актори театру і кіно», до якої увійшли творчі портрети 28-ми українських акторів театру і кіно, в деяких випадках доповнені особистими бесідами з ними, що з’явилися як результат спілкування в різні часи й нині стали важливими документами.
 
Переважна більшість персоналій мають значний творчий набуток, і автори ставили за мету проаналізувати їхні найзначніші ролі, індивідуальний стиль, а також надали можливість висловитися самим акторам із вкрапленням оцінок окремих ролей критиками. Автори запропонували панорамне бачення яскравого явища, яке можна назвати українською акторською школою, та стереоскопічний характер її подачі.

пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Книга дня: «Іван і Феба» лауреатки Шевченківської премії Оксани Луцишиної🏆

Буквально вчора, 20 травня, у Києві відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Національної премії України ім. Тараса Шевченка 2021 року. Ця премія стала ювілейною, адже вперше її було проведено 60 років тому.
 
Престижною премією ім. Т. Шевченка зазвичай нагороджують видатних українців, діячів високого мистецтва в таких галузях як література, музика, театр, живопис, кінематограф. В різні роки лауреатами цієї премії у сфері літератури ставали Олесь Гончар, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Григорій Тютюнник, Андрій Малишко, Микола Бажан, Павло Загребельний, Іван Драч, Дмитро Павличко, Микола Вінграновський, Ліна Костенко, Василь Стус (посмертно), Іван Багряний, Оксана Забужко й інші талановиті українські літератори.
 
Цього року найкращою в номінації «Література» комітет премії визнав письменницю Оксану Луцишину з романом «Іван і Феба».
 
Дія твору розгортається в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності. Після навчання у Львові й участі у Революції на граніті Іван повертається до рідного Ужгорода, де одружується з поетесою Марією, яка називає себе Фебою.
 
Львів і Київ – міста з бурхливим політичним життям, Ужгород натомість вирізняється дещо гротескною атмосферою патріархального сімейного укладу й раннього капіталізму по-українськи. Тут легко обійтися без спецефектів із горору чи трилера: сама реальність повсякденного життя підказує ходи, які за напругою можуть посперечатися з творіннями Кінга або Кустуріци…
 
Вітаємо пані Луцишину з перемогою і щиро бажаємо подальших творчих успіхів! Чекатимемо з нетерпінням на нові прекрасні романи письменниці.

четвер, 20 травня 2021 р.

Два кольори мої, два кольори

Кожен народ має щось таке, що яскраво відбиває його унікальність – речі, котрі відображають особливу національну традицію цього народу. У нас, українців, однією з таких речей є вишиванка. За традицією, кожного третього четверга травня відзначається Всесвітній день вишиванки. Цього року свято припадає на 20 травня.
 
Це відносно нове народне свято, мета якого полягає у сприянні єдності й культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Вишиванки завжди дивували своєю красою і різноманіттям. Але ж не всі знають, що кожен візерунок на нашому національному одязі щось символізує. Що може «сказати» вишиванка своїм орнаментом? Дивіться відео та дізнавайтеся.


середа, 19 травня 2021 р.

Хвилинка сучасної української поезії: «Спи. Я тебе стерегтиму» Катерина Бабкіна

Як добре ви знаєте сучасну українську поезію? Які поети вам подобаються? Наша країна дуже багата на талановитих людей, у тому числі літераторів. Нумо потроху знайомитися з ними ближче. У цьому дописі до вашої уваги «затишний» вірш від молодої української письменниці й поетеси Катерини Бабкіної «Спи. Я тебе стерегтиму».
 
Спи. Я тебе стерегтиму.
Спи. Я тебе стерегтиму.
Просто цієї ночі
щоб відпустити зиму
треба заснути конче.
 
Сни твої наче з вати –
теплі й м’які на дотик.
Щоби тебе впіймати,
треба забути хто ти.
 
Висить в вікна квадраті
жовтого сну окраєць.
Треба піти з кімнати,
щоби прийти у пам’ять.
 
Спи. Я ніде не йтиму.
Просто цієї ночі
треба прийняти зиму
всім, хто забути хоче.

вівторок, 18 травня 2021 р.

Пам’ять – наша спадщина 🎨

Починаючи з 1977 р., 18 травня у світі відзначається Міжнародний день музеїв – свято усієї міжнародної музейної спільноти. Цього дня у музеях зазвичай проходять творчі заходи, а також заходи, пов’язані з темою Міжнародного дня музеїв; музеї всіляко взаємодіють з відвідувачами та підкреслюють важливу роль музеїв як установ, що слугують на благо суспільства і сприяють його розвитку.
 
Метою Міжнародного дня музеїв є підвищення обізнаності про те, що, музеї є важливим засобом культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці та миру між народами. В умовах пандемії і карантинних обмежень активісти міжнародної музейної спільноти зосередили свої дії і музейні заходи у соціальних мережах. Бібліотеки Солом’янки також долучаються до святкування Дня музеїв і в цьому дописі до вашої уваги віртуальна експозиція одних із найвідоміших і найцікавіших музеїв світу. Дивіться відео😊👇


пʼятниця, 14 травня 2021 р.

Розмай Європи ⭐

Починаючи з 2003 р., кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи (цього року – 15 травня), встановлений згідно з Указом Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 р.
 
Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи 1964 р. Пізніше Європейський Союз почав відзначати свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.
 
В Україні свято було встановлено «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…». В День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Нині ЄС є ще більш актуальним для України, ніж раніше, і, як зазначає Президент Зеленський, зважаючи на виклики сьогодення, наш курс у Європу є незмінним.
 
Пропонуємо вам перевірити свої знання про ЄС, за допомогою невеличкої вікторини до Дня Європи.


четвер, 13 травня 2021 р.

Книга дня: «Україна на карті Європи» Кирило Галушко

Сьогодні до вашої уваги науково-популярне видання
«Україна на карті Європи» авторства Кирила Галушка.
 
Як і коли на карти Європи і світу потрапила Україна? Який простір вона обіймала в різний час? Які історичні назви наших земель змінювались протягом століть? Як спілка етнографії, статистики і географії дозволила змалювати на карті етнічний простір українців? Коли Україна як країна набула сучасних обрисів? Відповідям на усі ці питання присвячене дослідження автора цієї книги, який прагнув у науково-популярній формі висвітлити низку питань, які постійно дискутуються в науці та публічному просторі України.
 
Видання розраховане на студентів, викладачів, усіх, хто цікавиться коріннями української ідентичності, історією та географією. Дослідження здійснено за підтримки Канадського інституту українських студій.

вівторок, 11 травня 2021 р.

5 сміливих і палких літературних героїнь, які знехтували загальноприйнятими суспільними нормами і умовностями

Від яскравих і палких особистостей до, здавалося б, абсолютно звичайних жінок – є у світовій літературі героїні, які вражають своєю сміливістю. На таких жінок хочеться рівнятися. Саме про таких героїнь відео, представлене у цьому дописі. У кожної з цих літературних героїнь є чому повчитися, тож перечитуємо твори, згадані у відео, і беремо найкраще від надзвичайних жінок.

пʼятниця, 7 травня 2021 р.

Пам’ять – наче квіти на броні…

8 травня 1945 р. Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини. З цієї нагоди 8 травня 1945 р. в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування. А перед тим була війна…
 
Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 р. Вона охопила всю нашу планету і тривала до середини 1945 р.; та війна забрала і скалічила десятки мільйонів життів, спричинила тотальну розруху і горе. Щоб зупинити це криваве жахіття, була необхідна консолідація всієї світової спільноти і політикуму. У травні 1945 р.  відбулося «всенародне торжество», адже світ переміг агресора і потроху почав відновлювати сили після пекельної війни.
 
Ми пам’ятаємо, яким лихом була Друга світова війна для українців. Ми знаємо, що тільки спільними зусиллями Об’єднаним Націям вдалося зупинити агресора. Ми зобов’язані пам’ятати про ті страшні події і про те, що той, на чиєму боці правда, хто боронить свою землю, зрештою перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Пам’ятаючи про це, ми збільшуємо свої шанси не допустити повторення трагедії, яка відбулася у середині минулого століття.
 
«День пам'яті та примирення» встановлений Указом Президента № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 р. 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 р.
 
Бібліотеки Солом’янки вітають усіх із з Днем пам’яті і примирення!

четвер, 6 травня 2021 р.

10 фактів, які ви, можливо, не знали про Зигмунда Фрейда

Сьогодні, 6 травня, виповнюється 165 років від дня народження відомого в усьому світі австрійського невролога і психолога, засновника школи психоаналізу Зигмунда Фрейда. Він розвинув методику вільних асоціацій і тлумачення сновидінь, яку було покладено в основу психоаналізу, і сформулював концепцію структури психіки. За 82 роки, що минули після смерті З. Фрейда, теорія психоаналізу пішла далеко вперед, але його ідеї як і раніше мають великий вплив на наше життя. У цьому дописі представляємо вам відеодобірку 10 фактів, які ви могли не знати про відомого психолога.

середа, 5 травня 2021 р.

Людина кожна, що живе на світі – Душа, окремий всесвіт, мікросвіт

5 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за права інвалідів. Свою історію ця дата веде з 1992 року, коли 5 травня в 17 європейських країнах люди з обмеженими можливостями одночасно провели день боротьби за дотримання рівних прав інвалідів і проти дискримінації людей з фізичними, психічними чи сенсорними обмеженнями. З того часу такі заходи стали традиційними і щороку проводяться 5 травня.
 
Мета цього Дня – привернути увагу якомога більшої кількості людей в усьому світі до проблем, пов'язаних із захистом прав людей з обмеженими можливостями. Не секрет, що їх права на працевлаштування, доступну освіту й інфраструктуру дуже часто порушуються навіть в економічно розвинених країнах, не кажучи вже про інших. Жоден громадянин будь-якої держави не має залишатися без уваги влади, не має стикатися з порушенням своїх прав.
 
Люди з обмеженими можливостями – рівні члени суспільства. А скільки талановитих і видатних людей з обмеженими можливостями знає світова історія! Дуже багато. Про кількох із них сьогоднішнє наше відео. В ньому ми коротко розповімо про деяких людей, чиї обмежені фізичні можливості не завадили їм не просто вижити, але і  стати знаменитими на весь світ.