Сторінки

пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

Снігова пригода у бібліотечній майстерні Різдвяного настрою ❄️ ☃️ 🎄

19 грудня бібліотека естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва перетворилася на справжню чарівну країну, де відбулася незабутня подія – «Снігова пригода у бібліотечній майстерні Різдвяного настрою»
*𖢔𐂂꙳. До нас завітали маленькі гості з дитячого садочка №225 👦 👧🏼, яких із теплом і радістю зустрічали казкові герої – грайливі оленятка та веселі ельфи 🦌🧝. Захід був проведений, щоб подарувати маленьким читачам справжню зимову казку, де кожна сторінка відкриває двері до чарівного світу. Ми прагнули створити атмосферу затишку, радості та натхнення, де дитяча фантазія оживає.

Щоб потрапити до святкової зали, діти мали виконати цікаві завдання: знайти чарівні дзвіночки 🔔, пограти в сніжки з нашими героями 🤗 та промовити магічні слова 🪄: «Мороз і крижинка, відкрийте сторінку!»
 
І ось – двері до чарівного простору відкриті 😲! У святковій залі на дітей чекала справжня музична казка, адже їх зустрічав наш особливий гість – чарівний ельф-гітарист і композитор Ігор Якубовський 🎸. З гітарою в руках і доброю усмішкою на обличчі він одразу захопив увагу малечі. Разом із дітьми він виконував різдвяно-новорічні пісні, наповнюючи залу бібліотеки атмосферою радості та затишку ˚ . Веселі мелодії та теплі слова пісень припали до душі учасникам заходу – підспівували всі: і дітлахи, і вихователі. Завдяки пану Ігорю кожна нота лунала дуже душевно, а голоси дітей робили мелодії ще більш чарівними 𝄞𓍢ִ. Ельф-гітарист не лише розважав малюків, а й надихав їх співати від серця ️. Нам було неймовірно приємно бачити щасливі личка малюків. Це був момент, коли музика об'єднала всіх, подарувавши кожному частинку магії свят 🌟.

Наступною зупинкою на шляху, сповненому пригод, стала творча майстерня, в якій на малечу чекала майстриня-оленятко Олександра 🙌. Під її чуйним керівництвом маленькі рученята вирізали, клеїли та створювали паперові шедеври: красиву змію 🐍 та зелену ялиночку 🎄🎀. Радості не було меж 😊!
На завершення всі учасники отримали солодкі подарунки, які стали приємним сюрпризом 🍬 🍭. Свято подарувало дітям море позитивних емоцій, про які вони пізніше із захопленням розповідали батькам 🌞.
 
Дякуємо нашим маленьким гостям і чекаємо на нові зустрічі в бібліотеці! Хай у ваших серцях завжди живе магія свята 🎅🏻!

четвер, 19 грудня 2024 р.

Історичні події у світі літератури та мистецтва 19 грудня 🗓️ 🧐

19 грудня
– це дата, коли історія світової літератури і мистецтва відкриває нам цікаві сторінки . У цей день в різні роки народилися талановиті письменники, а також відбулися важливі книжкові та мистецькі події, які назавжди залишили свій слід в історії. Пропонуємо зануритися в цікаві моменти, які змінили обличчя світової культури 💡.
 
Отже, 19 грудня у різні роки на світ з'являлися письменники, які вплинули на розвиток літератури. Наприклад:
 
🪶Микола Руденко – відомий український письменник (автор науково-фантастичних, філософських та поетичних творів), поет, філософ, політичний та громадський діяч, правозахисник, політв'язень радянських концтаборів.
 
🪶Італо Звево – італійський письменник, відомий як прозаїк, автор романів та оповідань, а також драматург та есеїст. Знакова фігура модернізму та один з найважливіших італійських письменників ХХ століття.
 
🪶Микола Філянський – український поет, прозаїк і музейний діяч; геолог. Поезія Миколи Філянського наповнена глибокою духовністю, образністю і філософськими роздумами.
 
🪶Жан Жене – французький письменник, драматург і поет. Волоцюга та дрібний злочинець на початку свого життя, він пізніше взявся за письменство й здобув світову славу своїми романами та п'єсами.
 
🪶Марія Матіос – українська письменниця, авторка відомих творів «Нація» та «Солодка Даруся», лауреатка Шевченківської премії.
 
️19 грудня також народився Микола Лукаш – видатний український перекладач, який переклав українською мовою твори багатьох світових класиків, зокрема Гете, Шиллера та Сервантеса.
 
📕🎄У цей день 1843 року було вперше опубліковано знаменитий твір Чарльза Дікенса «Різдвяна пісня в прозі». Ця повість назавжди змінила сприйняття Різдва як свята сімейного тепла і щедрості.
 
🎥📘19 грудня 2001 року вийшов у світ кінофільм «Братство Персня» екранізація першої частини знаменитої літературної трилогії Дж. Р. Р. Толкіна «Володар перснів».
 
🎬🎥✮⋆˙Цього дня 1997 року відбулася важлива подія у світі кіно – прем'єра легендарного американського фільму «Титанік». Уже через 25 днів після початку прокату стрічка окупила свій великий бюджет у 200 мільйонів доларів.

вівторок, 17 грудня 2024 р.

Атмосферні книги для зимового читання ❄️ 🍵 📘

Коли погода не дуже хороша, вимикають світло і вам стає трохи сумно, чудовою ідеєю буде загорнутися у ковдру, увімкнути ліхтарик, взяти до рук книжку та зануритися у світ захопливих історій
✨🕯 🔦 📖 😊. У холодну пору року особливо хочеться тепла і затишку, а цікава книга є прекрасним способом подарувати собі це тепло і покращити настрій. Пропонуємо вашій увазі добірку книг, які ідеально підійдуть для читання в грудні. У цьому списку знайдеться щось і для любителів казкових історій, і для шанувальників затишних романів, і для тих, хто хоче зануритися в атмосферу зимових пригод😉.
🧣«Теплі історії до кави» Надійка Гербіш
У цій книжці ви знайдете чудові історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий
шоколад і терпкувато-гірку каву.
 
🧣Зимові казки (Королівство казок) Вікторія Борзова, Ганс Кр. Андерсен, Беатріс Поттер та ін.
Ця збірка зимових казок з прекрасними ілюстраціями наповнена чарівним настроєм і містить багато мудрих істин, які зберігає народ і талановиті казкарі.
 
🧣«Різдвяна пісня в прозі» Чарльз Дікенс
Класика, яка нікого не залишає байдужим. Ця зворушлива історія про скупого Ебенезера Скруджа і три різдвяні духи нагадує нам про силу доброти, любові та можливість змінити своє життя, всупереч будь-яким обставинам.
 
🧣«Коли сніг пахне мандаринами» Дорж Бату, Андрій Бачинський, Надя Біла та ін.
Ця збірка новорічних розповідей точно припаде вам до смаку та покращить настрій. Її особлива святкова атмосфера буквально відчувається на дотик, а неповторна образність зачарує не лише молодших читачів, а й старших.
 
🧣«Різдвяна крамничка тітоньки Мальви» Сашко Дерманський
Книга про те, як люди завзято чекають на Різдво, яке опиняється під загрозою через зловісний план пані Мряки. Зупинити злодійку може лише малий Тишко зі своєю вірною собачкою Кучугуркою.
 
🧣«Різдво з червоним кардиналом» Фенні Флегг
Історія про нові починання, щирі людські стосунки та дух Різдва. Книга перенесе вас у маленьке містечко, де навіть у холодні зимові дні панує тепло.
 
🧣«Листи Різдвяного Діда» Дж. Р. Р. Толкін
Зворушливі листи, які Толкін писав своїм дітям від імені "Різдвяного Діда". Ідеально для тих, хто хоче зануритися у святкову казку.
 
🧣«Сніговий тепл» Катерина Бабкіна
Сучасна зворушлива казка для дітей і дорослих про магію, дружбу та любов у зимовий період.
 
🧣«Львів. Смаколики. Різдво» Дара Корній, Алла Рогашко, Ніка Нікалео та ін.
Чудова збірка оповідань відомих українських авторів. У кожній з цих історій – народження нового почуття, нової надії, нового змісту, нових спогадів. У святковій різдвяній колотнечі на площі Ринок вони можуть раптово опинитися поряд з вами – герої цих оповідань, що кохали, страждали, раділи.
 
🧣«Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми» Сельма Лагерлеф
Книга, яка зачарує як дітей, так і дорослих. Зимова природа, подорожі та магія – що може бути кращим для грудневих читань?
 
🧣«Дари волхвів» О. Генрі
Різдвяна історія про справжні цінності. Зворушлива новела про щирість і самопожертву в ім’я любові. Книга нагадує про справжню цінність не матеріальних речей, а глибоких почуттів і самовідданості.
 
🧣«Диво на Різдво» Дара Корній
У кожному оповіданні цієї збірки присутній різдвяний дух. Поряд з героями цієї книги відчуваєш красу і магію свята. Вони залюбки стають провідниками у світ, сповнений добра й любові.
 
🧣«Зимове сонцестояння» Розамунд Пілчер
Ця книга атмосферно й чуттєво закладає затишний святковий настрій. Історія про те, як п’ять персонажів різного віку за велінням долі напередодні Різдва опиняються в одному будинку на півночі Шотландії. Чи стануть вони свідками Різдвяного дива? Хто зна… Та на них точно чекає зцілення, примирення, надія та любов.
 
Читаючи книги у грудні, ми не тільки гріємо душу, а й створюємо в собі атмосферу свята 🎄🎅🏻☃🎀🔔. Зробіть свій грудень по-справжньому чарівним разом із улюбленими героями та дивовижними історіями 📙 📓 📗 ❄️. Ці книги стануть прекрасним доповненням до гарячого напою та затишного пледа 🧋 🍪. Приємного читання!

субота, 14 грудня 2024 р.

З думкою про Чорнобиль

14 грудня в Україні щороку вшановують героїв – учасників ліквідації наслідків жахливої аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день є нагадуванням про самовідданість і мужність людей, які, ризикуючи життям і здоров’ям, боролися з наслідками найбільшої техногенної катастрофи XX століття. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин зі зруйнованого реактора вдалося лише ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів.
 
Чорнобильська трагедія змінила весь світ, адже вона залишила по собі спустошені землі та тисячі людських доль, позначених радіаційним лихом. У цей день ми згадуємо ліквідаторів, чий подвиг є прикладом жертовності заради майбутніх поколінь.
 
Вшанування героїв-ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – це наш моральний обов’язок, адже саме їхній самопожертві та відданості ми завдячуємо можливістю жити. Ці люди, часто без належного захисту, кинулися в бій із невидимим ворогом – радіацією, щоб врятувати мільйони життів і зупинити глобальну катастрофу. Їхній подвиг – це приклад надзвичайної мужності, відповідальності та любові до ближнього.
 
Пам'ять про ліквідаторів – це нагадування про силу людського духу й важливість єднання перед обличчям великих викликів. Це також урок майбутнім поколінням про те, що забувати про такі трагедії – небезпечно, адже лише пам'ятаючи, ми можемо запобігти повторенню подібних катастроф. Шана героям – це не лише слова, а й дії: підтримка постраждалих, збереження правди про Чорнобиль і відповідальне ставлення до навколишнього середовища.
 
Ми обов’язково маємо пам’ятати про подвиг ліквідаторів і передавати цю пам'ять дітям, адже так ми нагадуємо собі про відповідальність перед природою, технологіями і майбутніми поколіннями.
 
Щоб глибше зрозуміти масштаби трагедії, її наслідки та значення для історії, пропонуємо добірку книг, які допоможуть осмислити страшні події 1986 року:
 
«Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього» Світлана Алексієвич
Ця книга – голоси очевидців катастрофи. Авторка створює глибоку, емоційну розповідь, де крізь спогади ліквідаторів, мешканців Прип’яті та постраждалих проглядає трагізм подій.
 
«Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи» Сергій Плохій
Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки.
 
«Оформляндія або Прогулянка в Зону» Маркіян Камиш
Роман-прогулянка Чорнобильською зоною, який переносить читача в атмосферу покинутих сіл, полишених міст і природи, що відновлюється після катастрофи.
 
«Опівночі в Чорнобилі: Невимовна історія найбільшої у світі ядерної катастрофи» Адам Гіґґінботам
Документальний трилер. Вичерпний звіт про події, що відбулися в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, і операції з ліквідації аварії. Похвилинно задокументована історія катастрофи на Чорнобильській АЕС.
 
«Чорнобиль. Етюди з натури» Олег Векленко
Збірка есеїв, що дозволяють поглянути на Чорнобиль очима сучасного українця.
 
«Київ-86» Маркіян Камиш
Роман, що розповідає про вплив Чорнобильської катастрофи на життя звичайних киян.
 
«Пройти крізь Чорнобиль» Галя Аккерман
Це «подорож» письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Це проходження крізь очисний вогонь нового знання, трагічних відкриттів, крізь драму людських доль.
 
«Ймення зорі Чорнобиль: Фотоальбом» Микола Лябах
У книзі зібрано фотографії, які були зроблені одразу за квітневим вибухом, і після, в часи ліквідації наслідків аварії. Документальна книга розкриває найстрашнішу правду про Чорнобиль.

вівторок, 10 грудня 2024 р.

Права і право в нашому житті

Дотримання
прав людини це шлях окремих осіб і цілих спільнот до створення кращого майбутнього ️.
 
🗓️10 грудня світ відзначає День прав людини. Це гарна нагода нагадати усім про те, що кожен із нас має невід’ємні права. Цей день став символом боротьби за рівність, свободу і гідність для всіх людей, незалежно від їхнього походження, статі чи переконань. У цей День замислимося над тим, наскільки важливі права кожної людини. Це не просто слова, а фундамент для побудови справедливого суспільства .
 
💁🏻‍♂️Що таке права людини? Це набір основоположних свобод, які належать кожній людині від народження, незалежно від раси, статі, релігії чи будь-яких інших характеристик. Права людини – це не лише загальні принципи, закріплені в міжнародних документах, а й те, що кожного дня супроводжує нас у житті. Право на освіту дозволяє здобувати знання і будувати майбутнє, право на свободу слова – висловлювати свої думки, а право на медичну допомогу забезпечує захист нашого здоров’я. Однак реалізація цих прав часто залежить від нашої обізнаності про них. Що краще ми розуміємо свої права, то впевненіше можемо їх відстоювати, як у повсякденних ситуаціях, так і у важливих життєвих рішеннях.
 
🙋🏻‍♀️Бібліотеки Солом’янки вірять у силу знань. Тому провели низку заходів до Дня прав людини, зокрема бібліотека естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих ЦБС Солом'янського району м. Києва провела флешмоб «Долоні прав людини» 📝, щоб нагадати всім, що кожен з нас має право на освіту, свободу слова та багато іншого.
 
📍Суть акції полягала у тому, щоб учасники залишали відбитки своїх долонь на плакаті, дописуючи одне з прав людини. Такі ініціативи допомагають зрозуміти важливість прав людини та нагадують нам, що захист своїх прав починається з усвідомлення їх цінності.
Прийнявши і довіряючи повній силі прав людини як шляху до світу, якого ми прагнемо, наше суспільство може стати більш мирним і сталим.
 
Також до вашої уваги добірка цитат відомих людей про права людини. Ці цитати відображають різні аспекти боротьби за права людини й важливість їхнього захисту у світі:
 
💡Нельсон Мандела (Президент ПАР, борець за права людини): «Заперечення прав будь-якої групи людей – це заперечення людства в цілому.»
 
«Свобода – це не лише позбавлення від кайданів, але й повага до свободи інших.»
 
💡Елеонора Рузвельт (Дипломат, перша леді США): «Де ж починаються універсальні права людини? У маленьких місцях, близьких до дому – таких близьких і таких маленьких, що їх не можна побачити на жодній карті світу. Проте саме там живе кожна людина, саме там шукає справедливість, рівність і гідність без дискримінації.»
 
💡Махатма Ґанді (Лідер руху за незалежність Індії): «Велич і моральний прогрес нації можна оцінити тим, як вона ставиться до своїх найслабших членів.»
 
💡Джон Фіцджеральд Кеннеді (Президент США): «Свобода не може бути збережена без загального внеску. Кожен із нас має працювати заради розширення прав і свобод усіх людей.»
 
💡Мартін Лютер Кінг-молодший (Активіст за громадянські права): «Несправедливість у будь-якому місці є загрозою справедливості скрізь.»
 
«Наше життя починає закінчуватися в той день, коли ми стаємо мовчазними перед лицем важливих проблем.»
 
💡Томас Джефферсон (Один із авторів Декларації незалежності США): «Усі люди створені рівними і наділені їхнім Творцем невід'ємними правами, серед яких – життя, свобода і прагнення до щастя.»
 
💡Малала Юсуфзай (Пакистанська активістка за право на освіту): «Я говорю не заради себе, а за всіх тих, хто не має голосу. Ті, хто бореться за свої права, не повинні мовчати.»
 
💡Віктор Гюго (Французький письменник): «Там, де ігнорують права людини, починається деградація суспільства.»

субота, 7 грудня 2024 р.

Казка у «Резиденції Святого Миколая» 🪄 💫

Друзі, залюбки ділимося з вами враженнями від заходів, які пройшли у «Резиденції Святого Миколая»
🎅 в Солом’янській районній державній адміністрації. Бібліотеки Солом’янки завжди залюбки долучаються до таких ініціатив, адже такі заходи не тільки дарують радість і натхнення дітям, але й створюють простір для цікавого спілкування, обміну теплом і добротою 🫶.
 
🎄❄🎁«Резиденція Святого Миколая» стала справжнім осередком казки, де малеча змогла поринути у чарівну атмосферу, поспілкуватися зі Святим Миколаєм, отримати подарунки, а також взяти участь у захопливих майстер-класах. Бібліотеки Солом'янки підготували для маленьких гостей цікаві креативні активності, які допомогли їм проявити свою фантазію і творчість 👦 👧🏻 🌟.
 
Ми з колегами були неймовірно раді бачити, як сяють очі дітей, які завітали до «Резиденції Святого Миколая» і взяли участь у святкових заходах, і розуміти, що наша спільна праця приносить їм втіху ☺️. Дякуємо організаторам за можливість бути частиною цієї чудової ініціативи!

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

🪄 День Святого Миколая: чарівний час для книг і добрих справ 📘 🙏 😊 ❄️


День Святого Миколая – це особливе свято, яке дарує дітям і дорослим віру у дива, тепло та радість 😊. У цей день кожен може стати трохи чарівником, подарувавши комусь посмішку або добру книгу.
 
День Святого Миколая, який відзначається 6 грудня, є одним із найулюбленіших свят в Україні. Він несе у собі тепло, радість і дух милосердя 🫶. Цей день, насичений традиціями, має глибокі історичні та духовні корені, а також є прекрасною нагодою для добрих справ і святкового настрою.
 
📜 Хто такий Святий Миколай?
Святий Миколай Чудотворець був єпископом Мир Лікійських (територія сучасної Туреччини) у IV столітті. Він прославився своєю добротою, допомогою нужденним і численними чудесами. Особливо він опікувався дітьми та сиротами, таємно приносячи їм подарунки. Завдяки цим вчинкам його образ став символом милосердя, доброти та святкового дива.
 
🌟 Як святкують День Святого Миколая в Україні?
📨 Листи до Миколая: Напередодні свята діти пишуть листи Святому Миколаю, в яких розповідають про свої добрі вчинки та бажання.
 
🎁 Подарунки під подушку: У ніч із 5 на 6 грудня Святий Миколай приносить подарунки чемним дітям. Маленькі сюрпризи часто ховають під подушку або у чобітки.
 
💌 Благодійність: У цей день люди активно займаються добрими справами – допомагають дітям-сиротам, літнім людям, дарують подарунки тим, хто потребує підтримки.
 
💁 Традиції і значення
День Святого Миколая символізує прихід зими та початок святкового періоду. Це свято нагадує, що добрі справи й увага до ближніх здатні творити справжні дива.
 
📚 👧 🧸️ З нагоди Дня Святого Миколая ми підготували для вас добірку прекрасних книг українською мовою, які ідеально підходять для читання у святковий час.
🔔«Лист до Миколая» Юля Смаль
Щороку діти надсилають святому Миколаю безліч листів, адже вірять, що він здатний здійснити їхні найзаповітніші мрії. І хоча іноді прохання можуть бути дуже великими, у підсумку діти завжди залишають найважливіше бажання. Чи здогадуєтеся, про що мріє хлопчик із вірша Юлі Смаль? Чудово оформлена картонка з ілюстраціями художниці Марти Кошулінської допоможе малюкам познайомитися з найулюбленішим святим української малечі.
 
🔔«Пригоди в зоокрамничці перед святом Миколая» Люба Кіндратович, Валентина Романова
Ця історія стане захопливим читанням для дітей у День Святого Миколая. Маленька Даринка, яка обожнює відвідувати зоокрамничку, мріє про власного домашнього улюбленця. Проте батьки, через невелику квартиру, не поділяють її бажання. Водночас сірий хом’ячок із зоокрамнички мріє знайти собі людського друга. Як же завершиться ця історія і яку роль у ній відіграє святий Миколай? Заінтриговані? Тоді гайда до зоокрамнички на вулиці Сніжній!
 
🔔«Зимова казка» Захаріас Топеліус
В дитинстві автор цієї чудової книги вірив у те, що в природі все живе, відчуває і вміє говорити. Мабуть, саме з цієї причини в його казках сосни співають дітям пісні, а вовки говорять людською мовою. Та все ж головні герої казок Топеліуса – це звичайні хлопчики й дівчата. У їхньому житті настає неочікуваний поворот, за яким відбуваються абсолютно неймовірні події.
 
🔔«Різдвяна історія» Чарльз Дікенс
Хоч ця книга частіше асоціюється з Різдвом, вона чудово передає ідею святкового добра й перетворення, близьку до Дня Святого Миколая. Це класика, яка завжди залишається актуальною.
 
🔔«Снігова королева» Ганс Крістіан Андерсен
Казка про справжню дружбу та відданість. Зима і дива – ключові теми, що перетинаються з атмосферою свята.
 
🔔«Хто зробить сніг?» Тарас Прохасько та Мар'яна Прохасько
Чарівна історія для молодших читачів про те, як у світі з’являється сніг. Це тепла казка про родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок. Захопливі ілюстрації та тепла розповідь подарують чудовий настрій.
 
🔔«Під подушку чи під ялинку?» Дар’я Анцибор
Це зворушлива історія, яка наповнена теплом, добротою та чарами святкового настрою. У центрі сюжету – двоє дітей, які вирушають у захопливу подорож, щоб виконати бажання близьких і знайти відповіді на важливі питання. Авторка майстерно передає атмосферу зимових свят, знайомить із традиціями святого Миколая та Різдва, а також підкреслює цінність сімейних стосунків і турботи про інших. Книга спонукає дітей замислитися над тим, що важливіше за подарунки – це любов, увага та щирість.
 
🤓☝️ Читайте та пам’ятайте, що День Святого Миколая це не лише про подарунки, а також про добро, яке він надихає творити 💫✨.