Сторінки

середа, 31 серпня 2022 р.

Читаємо з задоволенням: добірка книг для учнів молодших класів

Ну що, друзі, літо майже закінчилося, осінь вже стоїть на порозі і вже
завтра розпочнеться навчання для школярів. Для когось воно буде проходити у режимі «онлайн», а хтось повернеться за шкільні парти у класах своєї школи. Звісно ж особливе значення перше вересня має для першокласників, адже з цього часу у них починається абсолютно нове життя. Дуже важливо, щоб перше враження про школу у малечі було позитивним, щоб вони ходили на навчання із задоволенням і цікавістю – тоді й результати будуть позитивними також. Зокрема дуже важливо, щоб дітей зацікавило читання, тому що, на думку освітніх експертів, навички читання дуже впливають на загальний рівень успішності дитини з усіх інших предметів. Як показують результати низки досліджень школярів, діти, які люблять читати і роблять це з власної ініціативи, отримують вищі оцінки з інших предметів, ніж ті діти, яким література не подобається. А для того, щоб діти любили читати, треба підбирати для них класні цікаві книжки. У цьому дописі до вашої уваги невеличка добірка книг для учнів молодшої школи, які мають їм сподобатися.

«Країна неслухняних дітей» В. Кохан
Малий Данилко свариться з батьками, після чого його засмоктує у портал, що відкрився просто у його кімнаті. А вже за мить хлопчик приземляється на якесь зарозуміле дівчисько, яке назвало себе Катрусею. Дивно, чи не так? Та Данилкові нема, коли про це думати. Адже його перенесло в дивовижний світ, де можна досхочу гратися і їсти солодощі, де немає дорослих з усіма цими їхніми правилами… Юні читачі дізнаються про пригоди, які чекають на дітей у цьому незвичному місці, та про те, хто й навіщо всіх тут зібрав. Ця книга навчить діток ділитися любов’ю та цінувати своїх рідних.

«Школа без нудьги. Екскурсія. Книга 1» С. Дж. Кіршнер
 Макс навчається в найнуднішій у світі школі: понад 777 шкільних правил, математика 8 разів на день, сміх і пустощі суворо заборонені, а на уроках панує сонне царство! Аж якось у це царство нудьги вривається інспектор Рейвах із таємничого УПЗН із секретною місією – влаштувати шкільну екскурсію. Макс не натішиться: нарешті хоч щось відбувається. Розпочинаються шалені пригоди…

«Школа без нудьги. Таємна кімната. Книга 2» С. Дж. Кіршнер
Продовження історії про Макса, який навчається у найнуднішій школі в світі. У цій книзі юні читачі дізнаються про нові пригоди героя, який
трохи побешкетував, і тепер весь клас покарано додатковими заняттями до кінця навчального року. Єдина надія на інспектора Рейваха УПЗН, який завітав із секретною місією і доручив хлопчикові важливе завдання. Юний шпигун має відшукати таємну кімнату й не потрапити на очі директорові. На шляху безліч перепон, але на кону скасування додаткових уроків.

«Незвичайні пригоди Алі» Г. Малик
Ця книга допомагає боротись із лінню і змушує вірити у себе. Головна героїня – дівчинка, яка потрапляє до чарівної країни Недоландії.
Саме тут їй доведеться повірити у себе і навчитись обирати вірний шлях. Аля побореться із лінивими персонажами, виведе на чисту воду брехунів і переможе в’їдливих Сяк-таків. Авторка у дотепній і цікавій формі підіймає важливі питання майбутнього, зрілості й віри.

«Багато веселих історій» В. Кириченко
У книжці зібрано 69 оповідань, і майже кожне з них починається зі слів "Коли я був маленьким...", або "У дитинстві я...", або й "Неспокійно було зі мною моїм батькам!". Це й не дивно, адже
ця збірка є реальною хронікою подій із життя одного хлопчика, який ні на мить не давав занудьгувати цілій купі людей. А потім хлопчик виріс, написав і намалював цю веселу книжку і тепер не дає занудьгувати жодному з читачів.

«Чарлі і шоколадна фабрика» Р. Дал
Це відома в усьому світі історія про бідного хлопчика, якому раз на рік – на його день народження – дарували єдиний дарунок – маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.


«Всі добрі люди – одна сім`я» В. Сухомлинський
Це збірка творів для дітей,
де дійовими особами є не тільки люди, але також і олюднені тварини, рослини і навіть природні явища. Пронизані любов’ю до всього живого ці твори вчать у кожній ситуації прислухатися не до своїх примх і амбіцій, а до голосу людського серця.

пʼятниця, 12 серпня 2022 р.

Бібліотека рекомендує почитати: «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні» Влада Литовченко

Благодійна місія, яку вже не одне десятиліття виконує ЮНЕСКО, це
 захист культурних та історичних цінностей від знищення і руйнувань під час воєнних дій, захист і підтримка належного збереження унікальних історико-культурних, природних і архітектурних пам’яток світового значення.
 
Із книги «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні» Влади Литовченко ви дізнаєтеся історію Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, зможете краще зрозуміти суть цієї міжнародної організації і дізнатися цікаві деталі про взаємодію України з ЮНЕСКО у питаннях збереження історико-культурної спадщини.
 
ЮНЕСКО була заснована 1945 року, а з 1952 року Україна стала її повноправним членом. У книзі ви знайдете повний перелік об’єктів в Україні, які було взято під пильну охорону ЮНЕСКО з метою їх збереження; на додачу до цього ви зможете побачити ці важливі пам’ятки, адже у книзі є багато кольорових зображень.

 

Авторка книги детально описує шлях внесення тієї чи іншої пам’ятки до світової спадщини і розповідає про те, як саме ЮНЕСКО піклується про неї.

вівторок, 9 серпня 2022 р.

Роль жінок корінних народів у збереженні і передачі традиційних знань



9 серпня в усьому світі відзначається Міжнародний день корінних народів світу. Тема Дня 2022 року: «Роль жінок – представниць корінних народів у збереженні та передачі традиційних знань».
 
Жінки корінних народів є основою громад корінних народів, вони відіграють найважливішу роль у збереженні й передачі традиційних знань пращурів. Жінки також відіграють важливу колективну та общинну роль як берегині природних ресурсів і наукових знань. До того ж, багато жінок – представниць корінних народів відіграють провідну роль у захисті земель і територій та відстоюють колективні права корінних народів у всьому світі.
 
Значення традиційних знань корінних народів широко визнано: «Задовго до розвитку сучасної науки, яка є досить молодою, корінні народи розробили свої методи розуміння того, як виживати, а також уявлення про значення, цілі та цінності».
 
У міжнародних консультаціях, що проводяться за спільного сприяння ЮНЕСКО та Міжнародної ради з науки, зазначається, що традиційні знання –  це сукупність знань, ноу-хау, практик і уявлень, що підтримуються і розвиваються народами з тривалою історією взаємодії з природним середовищем. Ці різноманітні, уявлення, тлумачення і значення є невід'ємною частиною культурного комплексу, який включає у себе мову, системи найменувань і класифікації, практику використання ресурсів, духовність і світогляд.
 
Однак, попри те, що жінки корінних народів відіграють у своїх громадах величезну роль як годувальниці, виховательки, берегині знань, а також як лідерки і правозахисниці, вони часто страждають від дискримінації за ознакою статі, класу, етнічної приналежності та соціально-економічного статусу. Їхнє право на самовизначення, самоврядування і контроль над ресурсами та землями пращурів порушувалося протягом століть.
 
Жінки – представниці  корінних народів досягли невеликого, але важливого прогресу в процесах прийняття рішень у деяких громадах. Вони є лідерками на місцевому й національному рівнях і стоять на передовій, захищаючи свої землі, свою культуру і свої громади. Однак реальність залишається такою, що жінки корінного населення представлені в дуже незначній мірі, на них непропорційно негативно впливають рішення, прийняті від їхнього імені, і занадто часто вони стають жертвами різноманітних проявів дискримінації і насильства.
 
Комітет Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок підкреслив деякі з основних проблем, з якими стикаються жінки корінних народів світу, зокрема, відзначивши високий рівень бідності, низький рівень освіти та невміння писати, обмеження у доступі до органів охорони здоров'я, базових санітарних умов, кредитів і працевлаштування, обмежена участь у політичному житті, а також поширеність домашнього і сексуального насильства.
 
Настав час нагадати широкому загалу про ту роль, яку представниці корінних народів грають у житті своїх громад.

четвер, 4 серпня 2022 р.

Челтнемський літературний фестиваль об’єднається з міжнародним фестивалем «Книжковий арсенал»

Один із найстаріших літфестивалів світу, Челтнемський літературний фестиваль, вже цього жовтня об’єднається з міжнародним фестивалем «Книжковий арсенал», який завжди проводився у Києві, але цього року був скасований через повномасштабне вторгнення рф до України, і прийматиме письменників з України в рамках програми, складеної спільно з організаторами українського фестивалю. Ця спільна програма передбачає проведення низки заходів, присвячених важливості культури у важкі часи.
 
Фестиваль є частиною «Сезону культури Велика Британія/Україна», який надає українським митцям можливості бути почутими в світі й зосереджується на змінених потребах і пріоритетах українського культурного сектора. Як зазначають організатори «Книжкового Арсеналу» Оксана Щур і Юлія Козловець, «2022 року, коли ми скасували Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» у Києві через війну росії в Україні, для нас дуже важливо і почесно провести нашу спеціальну українську програму в Челтнемі. Надати слово українським авторам, публічним інтелектуалам, митцям, гучно заявити з платформи одного з найкращих літературних фестивалів світу про нашу літературу і про те, хто ми, де ми і як ми боремося за наші спільні людські цінності».
 
Фестиваль проходитиме з 7 по 16 жовтня 2022 року. В рамках літфесту заплановано понад 500 заходів, у яких візьме участь майже 1000 осіб.

понеділок, 1 серпня 2022 р.

Бібліотека рекомендує почитати: «Правдива історія України-Русі» Святослав Семенюк

Минулого тижня ми вперше відзначали День Української Державності. Зараз як ніколи важливо утверджувати наш з вами зв'язок з пращурами – минулими поколіннями українців, які, як і ми з вами зараз, боролися за свою свободу, за своє право на існування попри всі спроби численних ворогів цю свободу відібрати. Ми маємо добре знати свою історію, адже історія допомагає нам стати мудріше, виховує любов до Батьківщини, патріотизм. Нам століттями намагалися подавати спотворену історію нашого народу – спочатку за часів панування російських царів і цариць, ну а потім вже за часів путінського злочинного режиму. Власне, зараз російська пропаганда ще більш агресивно і нахабно, ніж раніше намагається перекручувати історію України, сягаючи у своєму цинізмі і невігластві самого дна. Такі книги як «Правдива історія України-Русі» Святослава Семенюка допоможуть нам з вами дізнатися про ті сторінки історії українського народу, які дуже довго приховувалися і штучно переписувалися російськими (і не тільки) істориками.
 
Дослідження стародавньої історії України – історії часів Київської Русі – є дуже актуальним і важливим, адже саме в ті часи зародилася українська державність. Однак правдивих історичних джерел для такого дослідження стародавньої історії України, на жаль, катастрофічно бракує. У книзі «Правдива історія України-Русі» представлена, на нашу думку, дуже вдала спроба автора зробити ґрунтовне вивчення історії України на основі різних історичних джерел. Особливу увагу С. Семенюк приділяє відомостям про зародження державності у східних слов'ян та створення перших держав. Базою для авторського викладення історії у цій книзі слугують джерела східних вчених і це викладення значно відрізняється від традиційно встановленого в історичній науці. Стародавня історія України у цьому виданні представлена у чіткій хронологічній послідовності. Окрім питання виникнення державності автор також приділяє увагу розвиткові культури і мистецтва стародавніх слов'ян.
 
Нині, в умовах важкого протистояння з росією, важливо добре знати свою правдиву історію, а ця книга в цьому допоможе, тож рекомендуємо до прочитання «Правдиву історію України-Русі» Святослава Семенюка.