Сторінки

вівторок, 29 червня 2021 р.

Письменник-авіатор. Вшановуємо пам'ять Антуана де Сент-Екзюпері


29 червня виповнюється 121 рік від дня народження автора легендарного «Маленького принца», французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері.
 
У цьому дописі до вашої уваги добірка цікавих фактів про письменника.
 
 1. У дитинстві Екзюпері намагався зібрати літак зі старого велосипеда, простирадл і дроту.
 
2. Мрією Екзюпері було пролетіти на літаку від Парижа до В'єтнаму. Коли він наважився втілити мрію у життя, на півдорозі літак розбився. Письменник дивом залишився живий. Від спраги у пустелі його врятували місцеві кочівники-бедуїни.
 
3. Екзюпері взагалі не вмів брехати – він одразу починав червоніти і запинатися.
 
4. Першу казку Екзюпері написав, коли йому виповнилося лише шість років. Навчаючись у школі, він створив цілу драму у віршах.
 
5. Знаменита приказка «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» це цитата з його книги «Маленький принц».
 
6. «Маленького принца» переклали на більш ніж 180 мов, включаючи абетку Брайля (мова незрячих людей).
 
7. Екзюпері часто перебував у стані затяжної депресії, хоча на публіці зазвичай виглядав життєрадісним.
 
8. В цілому Екзюпері потрапляв в аварії за штурвалом літака 15 разів.
 
9. Екзюпері суттєво вдосконалив кілька авіаційних приладів свого часу, і навіть отримав патент на ці поліпшення.
 
10. За своє життя Екзюпері створив чимало літературних шедеврів, які справедливо визнані надбанням світової культурної спадщини.

пʼятниця, 25 червня 2021 р.

Я – українець, і моє це право – любити землю горду й величаву!

28 червня
1996 року відбулася дуже важлива подія для нашої держави – саме цього дня Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. З того дня щороку 28 червня відзначається державне свято – День Конституції України. Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
 
Напередодні свята до вашої уваги деякі цікаві факти про нашу Конституцію:
 
1. Процес підготовки Конституції України тривав цілих шість років – з 1990 по 1996 рік.
 
2. Протягом 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проєктів Конституції України.
 
3. Під час підготовки проєкту Конституції найбільш гострі дискусії точилися навколо питань щодо розподілу повноважень між гілками влади, державної символіки, приватної власності, статусу Республіки Крим і російської мови.
 
4. Засідання Верховної ради, на якому розглядався проєкт Основного Закону тривало цілу добу.
 
5. Міжнародна спільнота привітала ухвалення Конституції України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
 
6. 22 серпня 2011 р. у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України. Конституція в мініатюрі розміром 21х32 мм має 160 сторінок, на яких вручну були написані близько 9,5 тис. літер.
 
7. 2019 року в мережі Інтернет з’явилася електронна версія Конституції України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко. Завантажити електронний варіант Конституції у коміксах можна за цим посиланням: https://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/review/52421/.

четвер, 24 червня 2021 р.

Хвилинка сучасної української поезії: «А вітер в косах моїх блукає» Наталія Пиж

Шановні наші користувачі та підписники, до вашої уваги рубрика «Сучасна українська поезія». У цьому дописі дозвольте познайомити вас із віршем молодої
поетеси Наталії Пиж «А вітер в косах моїх блукає»:
 
А вітер в косах моїх блукає
Собі пристанку він десь шукає
Шукає щастя, шукає долі
Шукає просто життя поволі.

Щоб просто жити, а не летіти
Десь зупинитись, когось любити
Десь посміхнутись, а десь спіткнутись
Щоб просто жити, а не забутись

Дивитись в очі, радіти сонцю
Сидіти тихо біля віконця
І споглядати за всім на світі
Десь просто жити, а не летіти.

вівторок, 22 червня 2021 р.

Факти з життя Е. М. Ремарка

22 червня виповнюється 123 роки від дня народження відомого німецького письменника Еріха Марії Ремарка. Біографія літератора цікава й захоплива – так само як і його творчість. Письменник протягом свого насиченого життя опанував кілька різних професій, взяв участь у Першій світовій війні, устиг позайматися різними цікавими справами, ну і, звісно, написав багато творів, якими зачитуються мільйони людей в усьому світі.
 
У цьому дописі до вашої уваги відеодобірка цікавих фактів із життя Ремарка.

пʼятниця, 18 червня 2021 р.

«Кожен день з тобою – свято! Ти – найкращий у світі тато»👨👧👦

Цієї неділі в Україні та багатьох інших країнах відзначатиметься День батька – свято, метою якого є вшанування ролі тата у житті кожної людини; вираз вдячності й любові батькові💓.
 
День батька є досить новим святом, хоча відомо, що ще в Стародавньому Римі існувала традиція кожного лютого вшановувати батьків, щоправда, вже померлих.
 
Нині День батька відзначається по всьому світу (в різні дати). Зазвичай у цей день люди дарують подарунки своїм татам, кажуть їм приємні слова і проводять різні сімейні заходи.
 
Бібліотеки Солом’янки вітають усіх татусів із Днем батька! Бажаємо татам бути найкращим прикладом для своїх дітей, бути здоровими та щасливими😊! З нагоди свята ми підготували відеодобірку гарних цитат відомих письменників і філософів про тат.

середа, 16 червня 2021 р.

Крим у житті і творчості українських письменників🌅📖

Крим. Це прекрасний мальовничий півострів на півдні України.
Крим. Це одна з найболючіших точок нашої держави. Тільки відновлення справедливості зможе «вилікувати» нас від цього болю.
 
Мабуть, усі ми мріємо про те, як одного щасливого дня ми знов, як колись, поїдемо влітку відпочивати на тепле південне узбережжя Чорного моря – до українського Криму. Але поки що зі зрозумілих причин ми тільки думками можемо линути до півострова, а ще читати про нього красиві вірші та прозові твори видатних українських письменників. До речі, багато наших літераторів свого часу відвідували Крим чи жили в ньому протягом певного періоду, надихалися красою природи півострова і творили. Так, наприклад, Леся Українка вперше приїхала до Криму 1890 р. задля лікування від хвороби. Поетеса в Криму не тільки лікувалася й відпочивала, але, звісно, і писала. Таємничість і краса півострова буквально зачарували Лесю Українку. Пізніше поетеса ще не раз поверталася до Криму. Місцем справжнього натхнення був Крим і для Михайла Коцюбинського, який писав: «Море синє до чорноти, тільки білою піною б'є об берег... Такі дні бувають тільки в Криму».  Зачарувала краса кримської природи колись і Павла Тичину, і Миколу Зерова, і Олександра Олеся, і Миколу Чернявського. Цікавила тема Криму, минуле цього краю, чарівна природа гір і морського узбережжя також і відомого українського письменника-сатирика Остапа Вишню. Тема Криму присутня також і в творчості Максима Рильського.
 
У цьому дописі до вашої уваги відеодобірка уривків із творів українських письменників про Крим. А ще красиві фотографії півострова.

вівторок, 15 червня 2021 р.

Книга дня: «Гімназист і Чорна Рука» Андрій Кокотюха

У цьому дописі до вашої уваги цікавенна дитяча книжка одного з найвідоміших сучасних українських письменників Андрія Кокотюхи «Гімназист і Чорна Рука».
 
Про що книжка?
У Першій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів.
 
Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки.
 
Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця.
 
І восьмикласник іде по сліду, як справжній детектив. Разом з київським гімназистом та його друзями ви потрапите до моторошних покинутих будинків, старих київських дворів і до лігв озброєних бандитів. Поруч із Юрком – простакуватий і мудрий приватний детектив Назар Шпиг, котрий дуже любить змінювати зовнішність, та кумедний Джентльмен на чотирьох лапах...
 
Ця захоплива детективна повість неодмінно розважить дитину під час літніх канікул, тож поспішайте до бібліотеки по книжку😀.

понеділок, 14 червня 2021 р.

Open-air заходи бібліотек Солом’янки 🌳👨👦📗

Цієї суботи у парку «Відрадний» було весело і цікаво
 😀. Бібліотеки Солом’янки взяли участь у справжньому святі взаємодії з мешканцями району, із користю і задоволенням провели час і, маємо надію, подарували чудові емоції та можливість дізнатися щось нове гостям парку🤗.
 
👉Серед заходів, які організували і провели наші бібліотеки, було вироблення оригінальних листівок, виготовлення парасольок, мініуроки англійської мови, книжкові передбачення, виготовлення фоторамок «Я люблю бібліотеки», пізнавальний бібліодартс, а також різні цікаві розвивальні заняття для малюків. 😃
 
Ми щиро тішимося, що так багато людей зацікавилося бібліотечними заходами і завзято долучилися до них. У нас усіх разом вийшла чудова взаємодія. 👌
 
Тепер чекаємо усіх у стінах бібліотек. До зустрічі!


пʼятниця, 11 червня 2021 р.

Дій зараз: викоріни дитячу працю

12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Його було засновано наприкінці минулого століття Міжнародною організацією праці (МОП).
 
Мета цього Дня – привернути увагу до проблеми дитячої праці та необхідності заходів із її викорінення. Щороку 12 червня уряди, організації працедавців і працівників, представники цивільного суспільства і мільйони людей в усьому світі об’єднують свої зусилля з боротьби з дитячою працею.
 
2021 рік оголошено Міжнародним роком викорінення дитячої праці, тож цього року у Всесвітній день боротьби з дитячою працею особлива увага буде приділена діям і заходам, спрямованим саме на ліквідацію дитячої праці.   
 
Напередодні Дня боротьби з дитячої працею було опубліковано документ «Дитяча, праця: сукупні оцінки, динаміка змін і подальші кроки». Згідно з даними, представленими в цьому документі, прогрес у викоріненні дитячої праці призупинився вперше за останні 20 років. Наразі у цьому питанні спостерігається негативна динаміка. Кількість дітей, що працюють, у світі, у віці від 5 до 17 років, становить 218 млн, причому 152 млн є жертвами сучасного рабства, а 72 млн з них зайняті небезпечною працею. Багато з них практично не мають часу, щоб ходити до школи і тим паче гратися; часто ці діти не отримують належного харчування і догляду.
 
Держави-члени МОП поставили собі за мету вже найближчим часом ліквідувати найгірші форми дитячої праці. Для досягнення цієї мети потрібно як розширення масштабів діяльності, так і зміцнення політичної волі.
 
Протягом усієї своєї столітньої історії МОП докладає багато зусиль задля скасування дитячої праці. З метою підвищення рівня інформованості й мобілізації громадськості у вирішенні проблем дитячої праці, до цього Дня у багатьох країнах світу громадськими й урядовими організаціями та установами проводяться всілякі заходи: виставки картин, презентації сайтів, масові акції, спортивні змагання, дитячі свята, спектаклі, інформаційні кампанії.

четвер, 10 червня 2021 р.

«Руханка-читанка» у бібліотеці 📘🕺👧👦

Бібліотека була рада вітати у своїх стінах талановитого українського композитора і співака Ігоря Якубовського, який провів для вихованців дитячого садку № 383 інтерактивний пізнавально-розважальний захід в рамках музично-поетичного проєкту «Руханка-читанка»
🎸📕.
 
У бібліотеці сьогодні було цікаво і весело водночас. Малеча побешкетувала разом із паном Якубовським. Діти разом із гостем і поспівали, і потанцювали, і послухали вірші, і просто круто поспілкувалися 😊.
Завершився захід запальним танком у стилі «рок-н-рол», до якого з задоволенням долучилися також бібліотекарі й вихователі 🙃.
 
Ми щиро вдячні Ігорю Якубовському за цей захід, дякуємо дітям за активність, за їхню щирість і допитливість. Бібліотека з нетерпінням чекатиме на нові зустрічі з паном Якубовським і, звісно, ми завжди раді візитам наших юних користувачів 🤗.

вівторок, 8 червня 2021 р.

Букерівська премія 2021 🏆

Минулого тижня в кафедральному соборі м. Ковентрі (Велика Британія) відбулася віртуальна церемонія оголошення переможців престижної міжнародної літературної нагороди Букерівської премії.
 
Цього року приз отримав французький письменник сенегальського походження Давід Діоп за свій роман «Вночі вся кров чорна» («At night all blood is black»). Згідно з правилами премії, грошову нагороду розміром  50 тисяч фунтів стерлінгів буде розділено між автором книги і перекладачкою Анною Мосховакіс.
 
Героями книги «Вночі вся кров чорна» є сенегальці, які під час Першої світової війни воювали на боці Франції. Головний герой книги  на власні очі бачив, як страшною смертю помирав його товариш, котрий попросив героя позбавити його страждань і застрелити. Ця трагічна подія настільки вразила головного героя, що він збожеволів. Так, щоночі він прокрадався до табору ворогів і вбивав ще одного ворога. Щоночі.
 
Книжка Д. Діопа розповідає історії простих вояків; вона зображує їхні почуття, переживання.  
 
Відомо, що зараз твір-переможець перекладається одразу 13-ма мовами.
 
Всього до короткого списку претендентів на Букерівську премію 2021 потрапило 12 авторів – шість письменників і шість перекладачів. Цікаво, що книги із короткого списку премії цього року об’єднує спільна тема – історична та сімейна пам'ять.
 
Автор зображення: Джерело, Добропорядне використання, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=2345118

понеділок, 7 червня 2021 р.

Бібліотекарі віршують 😊

Весна цього року не дуже тішила нас гарною погодою, сподіваємося, що літо буде «добрішим»😊. А поки прохолодно і частенько йдуть дощі, до вашої уваги вірш (дивіться відео) від бібліотекаря «в тему» – про літню негоду☔. 

субота, 5 червня 2021 р.

Операція «Бібліотека» 👧👦👱

Бібліотека це простір, де ось так весело, корисно, цікаво можна провести час🙃😁🤗. По-шпигунськи😎


пʼятниця, 4 червня 2021 р.

Мир. Мама. Тато ✋

Щороку 4 червня мільйони людей і численні організації, що займаються захистом прав дітей в усьому світі, відзначають Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.
 
Наприклад, Глобальний рух заради дітей докладає дуже багато зусиль, спрямованих на позитивні зміни заради дітей. Акція «Скажи «ТАК» дітям», до якої долучилося  понад 94 мільйони людей по всій планеті, закликає до 10 позитивних заходів, яких необхідно вжити заради покращення життя дітей. І таких організацій та акцій дуже багато.
 
Цього дня небайдужі люди й організації наголошують на тому, який жахливий вплив на дітей має агресія і жорстокість. У цей день проводяться інформаційно-просвітницькі акції, спрямовані на захист прав дітей.
 
Згідно з даними ООН, статистика агресії проти дітей така:
 
- Протягом останніх двох десятиліть понад 2 млн дітей були вбиті під час збройних конфліктів.
- Агентство ООН у справах біженців опікується близько 10-ма млн  дітей-біженців.
- У країнах Латинської Америки й Карибського басейну близько 80 млн дітей щороку помирає через жорстокість у сім’ї.
 
Агресія проти дітей наразі знаходиться в центрі глобальної уваги, а ООН робить усе можливе, щоб захистити дітей по всій планеті. Одним із ключових факторів є процес міжнародних перемовин і дій, в основі яких лежить Конвенція про права дитини.
 
В Україні 4 червня встановлено Днем пам'яті дітей, загиблих унаслідок збройної агресії Російської Федерації. За відповідну постанову №5343 про вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України на засіданні Верховної Ради проголосували 308 народних депутатів.
 
В постанові зазначено, що з 2014 року внаслідок агресії РФ на території різних областей, зокрема Донецької та Луганської, загинули понад 240 дітей.
 
Згідно з ВООЗ, насильство над дітьми є глобальною проблемою з серйозними довічними наслідками. Спільними зусиллями ми маємо викорінити агресію з суспільства, і в першу чергу ми маємо викорінити агресію проти дітей, а починати кожен має зі своєї сім’ї, з самого себе.

четвер, 3 червня 2021 р.

Хвилинка сучасної української поезії: «Є час коли камінь наріжний – зброя…» Юрій Іздрик

Шановні користувачі та підписники, ми продовжуємо знайомити вас із сучасною українською поезією. Вона різноманітна, як і саме життя. Сьогодні до вашої уваги філософський вірш
«Є час коли камінь наріжний – зброя…» відомого українського прозаїка й поета з міста Калуш Юрія Іздрика.
 
є час коли камінь наріжний – зброя
і час коли камінь – тіло і хліб
є час коли світ починають двоє
і час коли двох розділяє світ
 
є час коли небо утримує воду
і час коли гине в воді родовід
є час коли світло іде зі сходу
і час коли темрява сходить на схід
 
є час коли морок ховає минуле
і час де майбутнє – суцільна пітьма
є час коли миті свистять ніби кулі
і час де ніякого часу нема
 
є час для молитви й благої довіри
і час де прокляття засліплює зір
є час поклоніння останньому звіру
і час коли віри лякається звір
 
усе що триває – триває у часі
а все що стається залежить від нас
буття – тільки шанс на любов і на щастя
лови і живи поки маєш ще час

вівторок, 1 червня 2021 р.

До бібліотеки в гості завітали герої казок🐔🐰🐶

У бібліотеці пройшло театралізоване дійство до Міжнародного дня захисту дітей (захід також транслювався у прямому ефірі на сторінці бібліотеки у
facebook). Цього дня до нас у гості завітали герої казок, які, сподіваємося, змогли подарувати нашим користувачам і підписникам позитивні емоції😊. Наш ляльковий мінітеатр коротко продемонстрував, що в житті можуть бути різні ситуації й події – і радісні, і не дуже, і ми маємо бути до них готовими, щоб успішно впоратися з будь-якими складнощами. Але головне, що добро завжди перемагає зло.
 
Патрік Ротфусс писав: «У дитинстві ми рідко думаємо про майбутнє. Ця безтурботність дає нам свободу веселитися так, як це можуть робити тільки деякі дорослі. День, коли ми турбуємося про майбутнє, – це день, коли ми залишаємо своє дитинство позаду». Ми пропонуємо вам хоча б інколи, хоча б сьогодні не думати про майбутнє, а безтурботно веселитися. Маємо надію, що наше сьогоднішнє театралізоване дійство потішило дітей і допомогло дорослим перенестися у дитинство хоча б ненадовго.
 
Бережімо й захищаймо дітей, адже вони – майбутнє нашої планети.