Сторінки

вівторок, 31 грудня 2019 р.

Новорічний майстер-клас у бібліотеці


Напередодні Нового року у бібліотеці пройшов святковий майстер-клас. Наші юні користувачі разом із майстринею Іванною своїми руками робили ексклюзивну ялинку з дощику та солодощів🎄.
Перед самим майстер-класом ми провели святкові вікторини та відгадування загадок на новорічно-різдвяну тему. А після завершення майстер-класу гості залюбки фотографувалися у нашій святковій фотозоні. В цілому, захід, як завжди, був цікавим, пізнавальним і веселим.
Бібліотеки Солом’янки вітають усіх зі святами, що наближаються! Бажаємо вам усього найкращого в новому році та чекаємо на вас у бібліотеці!🎅









субота, 28 грудня 2019 р.

Світське життя по-бібліотечному 🎀

У Центральній районній бібліотеці ім. Ф.М. Достоєвського відбувся святково-підсумковий новорічний бал. На чудовому святі краси та інтелекту зібралися співробітники усіх бібліотек Солом’янки, а переможниця цьогорічного конкурсу на найкраще креативне бібліотечне вбрання власного дизайну, королева бібліотек Солом’янки, завідувачка Бібліотеки імені О. Довженка Юлія Голубенко👑, навіть приміряла на себе роль ведучої телевізійної програми «Світське життя» Катерини Осадчої. Деталі далі😊… 
Свято для бібліотекарів розпочиналося просто у холі – там гостей радісно зустрічали працівники бібліотеки ім. Ф.М. Достоєвського; далі кожен гість переходив до затишного куточка нашої Катерини Осадчої, тобто Юлії Голубенко😄, для світської бесіди у невимушеній атмосфері. Бібліотекарі з готовністю розповідали Юлії про бібліотечні події минулого року, про свої враження від того, що вже відбулося, та сподівання й побажання на наступний рік 2020.
Потім епіцентр свята перемістився до святкової зали, де, власне, і відбувалося все основне дійство. Королева бібліотек привітала гостей та підбила підсумки року, що минає. Далі слово було надано директору ЦБС Щербині Іванні Юріївні, яка також усіх привітала і відкрила конкурсну програму. Бібліотекарі обмінялися думками про те, якими вони б хотіли бачити бібліотеки 2025 року, разом помріяли та створили капсулу часу. В цілому святково-підсумковий вечір потішив усіх присутніх цікавими вікторинами, конкурсами, креативними завданнями, виступами та просто приємним спілкуванням з колегами🎊.
На останок хочемо сказати, що господарі та усі гості балу виглядали як справжні світські левиці та леви, і тим самим в черговий раз довели, що сучасні бібліотекарі це не просто ерудовані, скромні та дуже серйозні тітоньки. Бібліотекарі сьогодення – це елегантні, стильні та модні люди із посмішками на обличчі😃.

Сподіваємося, що наступний рік буде ще більш плідним та подарує нам ще більше гарних книжок, цікавих подій та заходів!🐀🎄

 
 
 



вівторок, 24 грудня 2019 р.

10 найбільш моторошних книжок усіх часів 😱

Якщо хоррор це ваш улюблений жанр, то сьогоднішня добірка книжок для «чудового дозвілля» це саме те, що вам потрібно 😊. Єдина наша порада: не читайте жодну з цих книг перед сном.

1. «Доля Салему», Стівен Кінг
Якщо ви дійсно бажаєте почитати книжку, від якої буде просто неможливо відірватися, то вам неодмінно потрібно негайно братися до читання цього твору короля жахів. «Доля Салему» це одна з найбільш ранніх книг легендарного Кінга. Це був перший роман автора про вампірів, який він написав ще до того, як тема вампірів стала модною 😆. Цей твір наводить жах, але у гарному сенсі цього слова. Під час читання, складається враження, що усі ці легенди про вампірів правдиві – в цьому і є талант Кінга.

2. «Екзорцист», Вільям Пітер Блетті
Після екранізації цього твору з’явилася одна з найстрашніших кінострічок у світі. Чому? Тому що «Екзорцист» це один з найстрашніших романів у світі. Коли твір тільки вийшов він був чимось новим та незвичним, і в подальшому жоден аналогічний твір не перевершив цей роман Блетті. Якщо ви маєте бажання відчути нереальний страх, то ось вам цікава інформація: в основі роману лежить реальна історія.

3. «Руїни», Скотт Сміт
Група молодих, безтурботних туристів вирушає до мексиканських джунглів, де натрапляє на старовинні руїни та, власне, на старовинне зло. Рослини в руїнах приховують в собі щось жахливе. Якщо ви думаєте, що рослинне царство не може бути джерелом страху, ви точно не читали цієї книжки.

4. «Кораліна», Ніл Ґейман
Ідея цього твору, мабуть, одна з найбільш моторошних, які тільки можна собі уявити: інше власне життя, інші власні батьки… Цей роман демонструє, що буває, коли блискучий Ніл Ґейман береться за написання дитячої книжки. Однак навряд чи ви дасте своїй дитині почитати цей твір, якщо бажаєте, щоб вона спала вночі, тож радимо почекати, поки дитина трохи підросте.

5. «Воно», Стівен Кінг
Так, ще одна книга Стівена Кінга – та й не дивно, що цей письменник кілька разів зустрічається у переліку найбільш моторошних книг. В цьому творі використано дуже розповсюджену фобію – боязнь клоунів. Клоун-убивця на ім’я Пеннівайз мешкає у каналізації містечка Деррі, штат Мен, а ще він полює на дітей, щоб потім їх з’їсти. Група місцевих мешканців повертається до рідного містечка, щоб здолати монстра, але як їм перемогти цього давнього і такого страшного ворога? Прочитайте та дізнайтеся.

6. «Щось лихе насуває», Рей Бредбері
13-літні підлітки Джеймс і Вільям нудьгують під час літніх канікул, та от до їхнього містечка приїжджає мандрівний цирк. Там хлопці зустрічають зловісного пана Дарка, який обіцяє всім виконати бажання їх дитинства. З цього починаються небезпечні пригоди героїв.

7. «Розповіді про привидів», Роальд Даль
Із 749 коротких розповідей про привидів, які прочитав Роальд Даль, він відібрав 14 історій для цієї особливої збірки. Основним критерієм його відбору було те, що від розповіді у читача мають бігати мурашки по спині, вона має наводити реальний страх. Вас точно налякають ці правдиві історії про примар!

8. «Зозулята Мідвіча», Джон Віндем
Вторгнення прибульців? Нічого страшного; ми можемо їх здолати своєю сучасною зброєю. Але що робити, коли прибульцями виявляються наші власні діти? Надрозумні малі з золотавими очима, які спілкуються за допомогою телепатії, нічим не поступаються найвідомішим та найжахливішим літературним лиходіям усіх часів.

9. «Ітан Фром», Едіт Вортон
Щоб зрозуміти цю книжку, до неї потрібно «дорости». У книзі описана моторошна історія сумного та скаліченого життям чоловіка на ім’я Ітан Фром.

10. «Франкенштейн», Мері Шеллі
«Франкенштейн» знайомить нас із одним з найвідоміших літературних монстрів, який викликає острах читачів в усьому світі вже протягом дуже довгого часу. Історію про божевільного вченого та його страшне творіння, яке вийшло з-під контролю, знають, мабуть, усі, але для справжніх жахоманів не буде зайвим перечитати цей твір.

Мерщій до бібліотеки, хапайте одну з цих жахливо цікавих книжок та приготуйтеся відчути справжній первинний страх. Якщо потрібно, можемо разом із книжкою видати ковдру, під яку можна заховатися, коли буде аж надто страшно 😉.

пʼятниця, 20 грудня 2019 р.

Солідарність – одна з ключових цінностей людей

Починаючи з 2006 року, 20-го грудня світ відзначає Міжнародний день солідарності людей, який було проголошений генеральною Асамблеєю ООН. Це день, коли ми святкуємо нашу єдність у різноманітності.

Солідарність – це єдність переконань та дій, взаємодопомога та підтримка членів соціальної групи, що ґрунтуються на спільності інтересів і необхідності досягнення спільних групових цілей, спільна відповідальність.

Міжнародний день солідарності людей було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції, присвяченій проведенню першого Десятиліття ООН з боротьби за ліквідацію злиднів. Резолюція ООН посилається на Декларацію тисячоліття, в якій зазначено, що солідарність це одна з фундаментальних і універсальних цінностей людства, які повинні бути в основі міжнародних відносин у XXI столітті.

Мета цього Дня полягає у тому, щоб нагадати урядам держав про те, що вони мають поважати зобов'язання, які стосуються міжнародних угод; сприяти рівню інформованості суспільства про солідарність як одну з основних цінностей; обговорювати можливі засоби сприяння зміцненню солідарності для досягнення Цілей розвитку тисячоліття, включаючи викорінення злиднів; вчинення дій, спрямованих на створення та захист нових ініціатив, що стосуються ліквідації злиднів.

Міжнародний день солідарності людей як правило висвітлюється у різних засобах масової інформації, крім того з цієї нагоди проводяться спеціальні офіційні заходи. Щороку Міжнародний день солідарності людей присвячений певній темі, але основна його ідея в тому, що кожен з нас повинен толерантно ставитися до інших людей, до їхніх думок, слів та дій.


четвер, 19 грудня 2019 р.

Новорічно-різдвяна казка у бібліотеці 🎅

Нарешті! Пору зимових свят відкрито 😃. У День Святого Миколая у бібліотеці запанувала святкова атмосфера, адже для користувачів стала доступна спеціальна новорічно-різдвяна книжкова інсталяція, а Святий Миколай через бібліотекарів передає подаруночки найменшим нашим відвідувачам🎁📖.
Заходячи в цю пору до бібліотеки, наші користувачі можуть відвідати виставку книжок про новорічно-різдвяні традиції, про Діда Мороза та інших святкових персонажів; посидіти біля прикрашеної ялинки та імпровізованого каміна; у затишку почитати діткам казочки🎄.
Спеціально для найменших користувачів бібліотекарі готові на якийсь час перевтілитися у посланців Святого Миколая та дарувати їм солодкі подаруночки, але не просто так, а за відгадування новорічних загадок👪🍬🍭.
Ми щиро вітаємо усіх зі святом Святого Миколая! Бажаємо всього найкращого і завжди чекаємо на вас у бібліотеці!📚

понеділок, 16 грудня 2019 р.

Фантазуємо: винаходи майбутнього для книжок


Звичайна друкована книжка на сьогодні є однією із небагатьох речей, яких не торкнулися новітні технології, традиційна книжка не обтяжена аксесуарами чи якимось доповненнями. Книжка, на відміну від смартфона, чудово працює і без жодних оновлень операційної системи:) Однак уявімо на кілька хвилин, що було б, якби друковані книжки можна було б якось модернізувати, так би мовити «прокачати», щоб вони стали максимально зручними для користувачів. У цьому дописі пропонуємо вам пофантазувати разом з нами про кілька винаходів, котрі неодмінно сподобалися б багатьом читачам та забезпечили б найвищий рівень комфорту під час читання.

Чохол-муфта для книжки: тепленький чохол-муфта, який кріпиться до переднього та заднього боку книжкової обкладинки та зігріває ваші руки під час читання. До речі, вже існує спеціальна ковдра з рукавами (Snuggie), яка частково розв’язує проблему замерзання рук під час читання книжки, та все ж книжкова муфта була б набагато кращим рішенням.

Книжковий Siri: щасливі власники американських смартфонів добре знають, що таке Siri, а от людям, які не дуже добре знайомі з новітніми технологіями, пояснюємо: Siri – це віртуальний особистий помічник; спеціальна програма, встановлена на телефонах, планшетах і комп’ютерах Apple, яка «вміє» телефонувати, надсилати повідомлення, нагадувати про щось важливе та виконувати ще багато інших корисних завдань. Так от було б непогано мати такого помічника і у книжці. Наприклад, ви намагаєтеся почитати, але після насиченого подіями, складного робочого дня ваші очі втомлені, от в такому випадку Siri став би у пригоді – віртуальний помічник почитав би вам своїм заспокійливим роботизованим голосом.

Книжковий тримач для кави: книжки майбутнього обов’язково мають бути оснащені тримачами для кави :). Уявляєте, як би це було зручно?

Книжкова селфі-камера: дуже багато дівчат зраділи б, якби книжки мали вбудовані фото-/відеокамери – можна було б дуже швидко та без зайвих рухів робити фото для Instagram просто під час читання. А кронштейн який можна повертати і висувати, це було б взагалі неймовірно круто!

Книжкова підставка для підборіддя: що може бути кращим за читання на пляжі? Теоретично це ідеальний відпочинок, але він все ж має свої мінуси: доводиться приймати доволі незручні пози тіла; голова та шия швидко втомлюються і т. д. Книжкова підставка була б виготовлена з органічного м’якого матеріалу та простягалася б від книжки до вашого підборіддя на висоті, яка б дозволила вам бачити відкриті сторінки. Це було б дуже зручно та ергономічно.

Насправді, наведені вище винаходи це тільки верхівка айсбергу – можна вигадати та зробити ще дуже багато цікавих та корисних речей, які зроблять читання максимально комфортним. Ми впевнені, що в майбутньому креативні винахідники зроблять світ літератури просто неймовірним!

пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

«Святкуємо разом!»: святкова соціальна акція Солом’янської РДА

Вже майже середина грудня і зовсім скоро ми почнемо готуватися до новорічно-різдвяних свят: купувати подарунки, листівки, прикрашати домівки і т. д. Це час, коли люди вітають одне одного, ходять у гості або проводять час разом із найближчими людьми вдома. Однак, на жаль, не у всіх є родичі, з якими можна розділити святковий настрій. Для самотніх людей ця пора може бути дуже сумною, та цього року для самотніх мешканців Солом’янського району все може змінитися на краще, адже Солом’янська РДА започатковує новорічно-різдвяну соціальну акцію «Святкуємо разом!», мета якої полягає у тому, щоб приділити увагу та привітати самотніх людей, котрі перебувають на обліку в Територіальному центрі соціального обслуговування населення Солом’янського району м. Києва.
Будь-хто (і ми з вами також!) може долучитися до цієї ініціативи, просто написавши добрі слова на листівці чи намалювавши малюнок – кожен сам вирішує, яким чином подарувати часточку тепла та святкової атмосфери людині, в якої немає близьких родичів. Соціальні працівники та активна молодь нашого району допоможуть усім, хто бажає взяти участь в акції, передати свої вітання чи символічні подаруночки адресатам. Ми всі живемо поруч один з одним, бачимося на вулиці, в магазинах, на пошті чи в бібліотеці, але часто навіть не вітаємося. Прийшов час щось змінити, стати більш людяними, доброзичливими. Новорічні свята – це найкраща пора для того, щоб робити щось добре. Для вас написання листівки може бути такою дрібничкою, а для когось у ці свята це може стати справжнім маленьким дивом, тож не залишайтеся осторонь!

Свої новорічні вітання передавайте до новорічно-різдвяного штабу з 11-го листопада по 13-е грудня 2019 року за адресою: просп. Повітрофлотський, 41, каб. 423, 437. Контактна особа: Поліна Кушніренко – начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Солом’янської РДА, конт. тел. (044) 2070989.