Сторінки

вівторок, 26 лютого 2019 р.

Класичні книжки, які можна прочитати за день


Ми, люди сучасного світу, настільки зайняті, що інколи буває складно знайти хоча б годинку на відпочинок, але час від часу втома та стреси досягають такого рівня, що нам просто необхідно відкласти всі справи і морально відпочити. Звичайно, можна просто добре виспатися, але, якщо ви бажаєте провести час з користю та відволіктися від своїх турбот, книжка стане для вас найкращим  видом дозвіялля. Зважаючи на величезний дефіцит вільного часу, було б дуже корисно мати під рукою книжки, котрі можна прочитати швидко. Саме тому ми вирішили запропонувати вам розглянути твори, які можливо прочитати всього за один день або навіть вечір.

«Маленький принц» Антуана де Сент-Экзюпері, ~100 сторінок. Пілот Другої світової війни, літак якого вийшов із ладу, здійснює вимушену посадку в пустелі, де він зустрічає Маленького принца з іншої планети. І поки герої намагаються вибратися з пустелі, Принц розповідає про свою міжпланетну подорож, про життя на астероїді та про те, як він прагне повернутися додому до квітки, яку він так любить. І хоча цей шедевр літератури із прекрасними малюнками, виконаними самим автором твору, вважається книгою для дітей, його повинен прочитати кожен дорослий.
«Макбет» Вільяма Шекспіра, ~300 сторінок. Справи героя цієї п’єси вже на початку твору ідуть недобре. Макбет, воєначальник армії Шотландії, зустрічає трьох відьом, які дають йому поради щодо його кар’єри. Герой приймає ці поради. Але коли Макбет приймає поради ще і від своєї дружини, все стає ще гірше. І хоча це найкоротша п’єса В. Шекспіра, вона одночасно є і однією з найкращих, тож цей твір вам точно сподобається. Втім, якщо тема війни та магії вас взагалі не цікавить, ви можете обрати будь-яку іншу п’єсу Шекспіра, адже більшість із них можна прочитати всього за кілька годин.
«Сніданок у Тіффані» Трумена Капоте, ~160 сторінок. Ця дотепна, трохи сумна та аж занадто коротка легендарна повість Капоте, безсумнівно, подарує вам чудовий вечір. Головна героїня твору, Холлі Ґолайтлі, розкута та вільна молода дівчина, яка знайомиться з немолодими багатіями та маніпулює ними. Розповідь ведеться від імені знайомого Холлі, молодого письменника на ім’я Фред. Історія героїні залишить вас із таким самим відчуттям, яке мав і оповідач – вона здасться вам дуже короткою і ви бажатимете більшого.
«Між світом і мною» Та-Нехісі Коутса, ~150 сторінок. Книга розповідає читачеві про те, як важко жити афроамериканцю в сучасному суспільстві США. Однією з причин написання цього бестселера стала серія вбивств темношкірих громадян поліцейськими під час арештів. Це одна із найкращих книжок 2015-го року. 
«Старий і море» Ернеста Хемінґвея, ~130 сторінок. Літній чоловік вирушає у відкрите море і там йому вдається упіймати велетенську рибу. Але витягти рибину таких розмірів старому виявляється дуже нелегко. Починається боротьба старого та моря. 

«Вічний Тук» Наталі Беббіт, ~160 сторінок. Це чудовий роман (котрий, до речі, було екранізовано та на основі якого було створено бродвейський мюзикл) розповідає про дуже дивну родину Туків. Члени цієї родини безсмертні. Твір містить у собі послання – таке ж нестаріюче, як і його завжди молоді герої: найкращі та найгірші речі в житті завжди тісно переплетені між собою.
«Про мишей і людей» Джона Стейнбека, ~110 сторінок. Винахідливий авантюрист Джордж та його добрий і дужий, але не надто розумний товариш Ленні намагаються досягти успіху в якості каліфорнійських фермерів, проте все змінюється тоді, коли добрий велетень Ленні виявляється не таким вже і добрим. Твір заснований на історії власного досвіду Дж. Стейнбека, коли він у часи великої депресії працював на чужій фермі.
«Різдвяна пісня» Чарльза Діккенса, ~80 сторінок. Герой твору, жадібна та жорстока людина на ім’я Скрудж, не визнає таких понять, як доброзичливість і добропорядність, а свята взагалі вважає якоюсь нісенітницею. Але якось у його житті несподівано з’являються три привиди, які повністю змінюють самого Скруджа та все його життя. Ця добра та зворушлива класична історія обов’язково викличе у вас найприємніші емоції.
«Колгосп тварин» Джорджа Орвелла, ~140 сторінок. У цій сатиричній книзі змальовано тварин, які вміють розмовляти, і які піднімають бунт та виганяють з ферми свого жорстокого господаря. Твір показує нам еволюцію стану тварин від безмежної свободи до диктатури кнура на ім’я Наполеон. Вважається, що «Колгосп тварин» це алегорія Жовтневої революції.
«451° за Фаренгейтом» Рея Бредбері, ~250 сторінок. В антиутопічному майбутньому всі книжки потрапили під заборону, а пожежники повинні спалювати всі книжки та будинки, в яких вони їх виявляють. Образи й теми цього роману, зокрема і спалення книжок, мали різні інтерпритації, в тому числі твір називають і метафорою державної цензури та утисків вільнодумства в тоталітарному суспільстві.
«Великий Ґетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда, ~180 сторінок. В житті мільйонера Джея Ґетсбі є все, окрім справжнього кохання. Події твору відбуваються в США періоду буремних двадцятих. Ця прекрасно написана книга зображає пошук чогось справжнього за межами стін розкішних будинків багатіїв тієї епохи. 
Автор: Автор - Джерело, Добропорядне використання, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=2275584


Обов’язково інколи виділяйте час на читання, адже книжки роблять наше життя більш цікавим та насиченим. Як казав Джордж Мартін: «Сон – це добре, а книжки ще краще».

субота, 23 лютого 2019 р.

Зустріч із Мармашовим О.В.: презентація книг про Пінську та Дніпровську флотилії

Днями у бібліотеці пройшов захід, присвячений презентації книги «Пінська військова флотилія. Іменний список особового складу. Том 1 А-Г» Мармашова О. В., Голови Київської громадської організації «Товариство ветеранів розвідки військово-морського флоту», капітана 2 рангу в запасі; Гафарова С.В.; Кислицина О.В.

 Основна справа, якою займається Мармашов О.В. та його колеги – популяризація славних подій минулого, що є надзвичайно важливим аспектом для патріотичного та морального виховання молодого покоління українців.
Зустріч відвідали користувачі бібліотеки, які з цікавістю слухали розповідь автора про саму книгу, про історію її створення, розкопки з метою пошуку важливих архівних матеріалів, а також про те, наскільки важливо пам’ятати минуле, не забувати героїв, які віддали своє життя за Батьківщину. До речі, серед присутніх на зустрічі були діти загиблих моряків, які служили у Пінській флотилії під час Другої світової війни.
Історія Пінської військової флотилії сповнена драматизму. Скільки загинуло моряків за всю війну, скільки потрапило в полон, скільки загинуло моряків після звільнення України на фронтах, скільки зникло безвісти, скільки нагороджено орденами та медалями точно не відомо. Проте автори книги доклали та продовжують докладати чимало зусиль, щоб заповнити цю прогалину. На жаль, на сьогоднішній день нікого з моряків Пінської військової флотилії серед живих немає, але допоки ми пам’ятаємо про них, вони житимуть у наших серцях.
Коротка історична довідка: Пінська військова флотилія була створена 17 липня 1940 р. із керівництва, кораблів та частин розформованої Дніпровської військової флотилії. Головна база – м. Пінськ, тилова – м. Київ. З початком німецько-радянської війни флотилія діяла на межі Західного і Південно-Західного фронтів. Флотилія брала участь у запеклих оборонних боях під час початкового, найтрагічнішого періоду війни та сприяла тривалому стримуванню переправ через Прип’ять, Дніпро та Десну, знищувала ворожі переправи поза лінією фронту. У серпні-вересні 1941 року флотилія брала участь в обороні Києва.
Мармашов О.В. передав бібліотеці книгу «Пінська військова флотилія. Іменний список особового складу. Том 1 А-Г», а також два фотоальбоми: «Виставка Flotylla Pinska & Flotylla Rzeczna Marynarki Wojennej (04.1919-10.1939)» та «Виставка Дніпровська військова флотилія (06.1931-07.1940)». До альбомів увійшли знімки з експозицій, присвячених історії річкових військових флотилій, представлених у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році». Серед експонатів виставки: нагородні сувеніри та особисті речі моряків, унікальний посуд того часу, аутентичні фотографії та журнали, особисті фотокартки моряків. 
 Запрошуємо до бібліотеки усіх, кого цікавить наша історія, щоб почитати та переглянути ці такі важливі праці.

четвер, 21 лютого 2019 р.

Розповідаємо діткам про Міжнародний день рідної мови

«Мова – державна перлина, нею завжди дорожімо».
Мова стосується кожної людини, кожного народу, суспільства. У країнах світу люди різняться за своїм менталітетом та світоглядом не тільки через традиції та релігійні переконання, а і в значній мірі завдяки мові, якою вони розмовляють, а відповідно і думають.

Сьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови. 17 листопада 1999-го року під час Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення щороку 21 лютого відзначати це свято з метою сприяння мовному та культурному різноманіттю та багатомовності.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови бібліотекарі відвідали дитячий садок і розповіли про те, як виникли різні мови, діти прослухали звучання мов, познайомилися з авторами відомих казок, знайшли на карті світу літературних героїв. Вихованці дитячого садка вправно відповідали на питання літературної вікторини «Чи знаєш ти українські казки», після чого виконали творче завдання, зробивши казкові будиночки з улюбленими українськими літературними героями.

Всі із завданням впоралися на відмінно.

понеділок, 18 лютого 2019 р.

Цікаві факти про книги та читання


Для величезної кількості людей в усьому світі читання книг і в 21-му столітті залишається найважливішим захопленням у житті. Саме читання надає нам можливість приміряти на себе життя інших людей, перенестися в інші світи, подумки пережити неймовірні події та пригоди, але окрім цього завдяки книжкам ми дізнаємося про нові погляди на безліч речей, вивчаємо цікафі факти, книжки дають нам змогу краще зрозуміти цей світ та самих себе.

Доведеним фактом є те, що читання робить нас щасливішими та більш чуттєвими, завдяки читанню ми стаємо розумнішими, а до того ж  у деяких випадках читання навіть допомагає людям стримувати розвиток хвороб, наприклад таких як хвороба Альцгеймера.

Пропонуємо вашій увазі деякі цікаві факти про читання.

1. У світі опубліковано 130 мільйонів книжок.

2.  Існує термін, який означає одержання задоволення від запаху старих книжок – «бібліосмія». На кшталт визначення віку за радіовуглецем, вчені можуть аналізувати хімічні речовини, котрі відповідають за «запах старої книжки», для встановлення віку книги. Цей процес називається «деградоміка матеріалів».
3. Три книжки, які найбільше читаються в усьому світі, це «Біблія», «Цитати Голови Мао Цзедуна» та «Гаррі Поттер».


4. 68% книжок, які продано по всьому світу, куплені жінками.

5. Поняття «книжковий черв'як», що означає завзятого читача, походить від назви комах, які живуть в обкладинках книг та псують їх.

6. Найдорожча книжка в світі це «Массачусетська книга псалмів», видана в 1640 році, в Кембриджі, штат Массачусетс. Її було продано за 14,2 млн. доларів.

7. Найбільша книжка в світі це «Атлас Кленке». У відкритому вигляді розміри цієї книги сягають 1,75 м заввишки та 1,90 м завширшки.
8.  Книга «Дурні природи» Еліс Браун стала першою книжкою, яку 1889-го року назвали «бестселером».

9.  1453-го року світ побачила перша друкована книга: «Біблія Гутенберга». Її надрукував Йоганн Гутенберг – німецький ювелір і винахідник, який створив європейський спосіб друкарства рухливими літерами, що поширився усім світом та зробив величезний вплив не лише на європейську культуру, але і на всесвітню історію.
 Автор: Antonio Zugaldia from Washington, D.C., United States - DSC01871, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18271603

10. «У пошуках утраченого часу» Марселя Пруста вважається найдовшим романом за всю історію. У цьому творі нараховується 9 609 000 знаків.

11. Термін «цундоку» означає накопичення матеріалів для читання, які так ніколи і не читаються.

12. У Чарльза Діккенса була книжкова шафа, яка використовувалася в якості таємних дверей у його будинку. 

пʼятниця, 15 лютого 2019 р.

Бібліотечна акція у Міжнародний день дарування книг

14 лютого святкували не лише День святого Валентина, а ще й Міжнародний день дарування книг, що відзначається з 2012 року. Це одне з наймолодших свят у календарі, мета якого надихнути людей по всьому світу дарувати книги – бібліотеці, другу, членам родини. 
Ідею створення свята підказав засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books США Еммі Бродмур її маленький син, запитавши, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? Спочатку Еммі Бродмур просто розсилала різним людям в Мережі пропозицію взяти участь в ініціативі. За роки свого існування ініціатива дарування книг отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників. Одними з таких ентузіастів стали наші бібліотекарі, які вийшли на вулицю і дарували книги перехожим.
Акція спрямована на підвищення інтересу до книги, до читання.
Тож: «Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги».








четвер, 14 лютого 2019 р.

Вітаємо з Днем усіх закоханих


Хай пристрасть ллється через край,
Хай почуття вирують,
Натхнення і любов нехай
У серці запанують!🌹💗




10 найвидатніших романів про кохання усіх часів


Сьогодні ми відзначаємо міжнародний День усіх закоханих, тому в цьому дописі пропонуємо Вам розглянути перелік найкращих романів про кохання за версією інтернет-видання Reader's Digest.

До списку увійшло 10 книг, що оповідають нам вічні історії кохання, якими зачитуються люди в усьому світі. Чи то нескінченна сімейна драма, що розігрується в австралійській провінції у творі «Ті, що співають у терні», чи трагічна історія закоханої жінки в романі «Анна Кареніна» – у кожній з цих легендарних книжок є щось особливе, те, що зачепить найпотаємніші куточки душі небайдужого читача. Це не просто історії кохання, це – історії життя. Якщо Вам подобаються любовні романи, книжки принесуть Вам значно більше задоволення, ніж кінострічки. Книжки дають читачеві  змогу  зануритися у свідомість усіх персонажів, а їхні надії та мрії обов’язково розпалять Вашу увагу.

1. «Ті, що співають у терні» Колін Маккалоу (1977). Історія цього роману розпочинається 1915 року в Австралії.  Ця дивовижна сага розповідає нам про заборонене кохання між прекрасною та норовливою юною дівчиною та священиком. Читаючи цей неймовірний роман, Ви будете сміятися, плакати, і Вам буде дійсно важко відірватися від книжки. Якщо Ви та Ваша друга половинка однаково дуже любите книжки, почитайте цей прекрасний твір разом.
2. «Джейн Эйр» Шарлотти Бронте (1847). Цей готичний шедевр із його непохитною головною героїнею, її чепурним коханим паном Рочестером, дещо жахаючим маєтком і туманними англійськими ландшафтами став синонімом до поняття «романтичний твір 19-го століття». До речі, роман «Буремний перевал», написаний сестрою Шарлотти Бронте, Емілі, також має повне право бути включеним до цього переліку найкращих творів про кохання.
3. «Ось так ти втрачаєш її» Джуно Діаса (2013). Взагалі-то формально це не один твір, а збірка коротких оповідань. «Ось так ти втрачаєш її» вважається романом, тому що всі оповідання певним чином поєднані та постійно повертають читача до життя одного й того ж персонажа. Лауреат Пулітцерівської премії Діас настільки майстерно переплітає між собою декілька історій кохання – щасливих та сумних, швидкоплинних і довготривалих – що ми абсолютно справедливо можемо назвати цю книгу однією з найкращих книг про кохання 21-го століття.
4. «Щоденник пам’яті» Ніколаса Спаркса (1996). Саме в якості автора одних із найкращих романів про кохання останніх років став відомим Ніколас Спаркс. І хоча письменник видав більше 20 книжок, його перший твір найкраще серед усіх витримав перевірку часом, і на це є причини. Чуттєва історія багаторічного щирого кохання Ноя та Еллі, яким довелося пройти чимало випробувань, перш ніж вони змогли бути разом, та неочікуваний кінець твору безсумнівно викличе у читача ціле різноманіття емоцій та надовго залишиться у його пам’яті.
5. «Назви мене своїм ім'ям» Андре Асімена (2007). Навіть якщо Ви дивилися номіновану на премію «Оскар» 2018 року стрічку, зняту за мотивами цього твору, ця романтично-драматична історія першого кохання та самопізнання однозначно варта того, щоб її прочитати. Приготуйтеся закохатися у вражаючу атмосферу італійських локацій, так само як і у власне історію літнього роману та п’янкого захоплення.
6. «Жінка французького лейтенанта» (або «Коханка французького лейтенанта») Джона Фаулза (1969). Джентльмен вікторіанської епохи заручений із багатою жінкою, котра, здавалося б, ідеально підходить йому в усьому. Проте одного дня він випадково  зустрічає прекрасну й загадкову жінку, яка, за чутками, є покинутою коханкою французького лейтенанта, герой потрапляє під чари цієї красуні. Перед читачем розгортається неймовірно дивовижна та захоплююча історія стосунків.
7. «Моє прекрасне нещастя» Джеймі Макгвайр (2012). Смілива та сучасна історія у стилі «хороша дівчина зустрічає поганого хлопця», яка останнім часом очолювала списки романів обов’язкових для прочитання. Перед самим коледжем неприступна Еббі починає нове життя, і от якось вона б’ється об заклад із красунчиком, серцеїдом і чемпіоном заборонених боїв, Тревісом, що він програє свій наступний двобій. Тревіс ставить умову: якщо він виграє це парі, Еббі цілий місяць мешкатиме в його домі, а якщо програє, він цілий місяць обходитиметься без дівчини. Жоден з них не був готовий до результатів цього парі…
8. «Дружина мандрівника в часі» Одрі Ніффенеггер (2003). У кожної історії кохання є свої труднощі, але коли головний герой є мандрівником у часі, і свою майбутню дружину зустрічає під час чергової подорожі в минуле, при цьому він змушений постійно переміщатися, а вона – постійно чекати, це вже щось значно більше, ніж просто негаразди у житті двох закоханих людей. Цей роман максимально натягне струни Вашої душі.
9. «Анна Кареніна» Льва Толстого (1877). Перебуваючи у шлюбі без любові, Анна Кареніна піддається спокусі та починає небезпечні стосунки з привабливим офіцером Вронським. Трагедія, описана в цій знаменитій історії приреченого кохання, розгортається в Росії 19-го століття. Безперечно, цей твір є незабутньою та завжди актуальною класикою.
10. «Чужинка» Діани Геблдон (1991). Цей фантастичний роман про переміщення у часі – перша книга в дуже успішній серії романів Діани Геблдон. Сильна та красива Клер Рендалл веде подвійне життя – вона одружена з професором історії в одному столітті, та має коханця в іншому столітті. Цей твір сповнений гумору, пристрасті та дотепності, а прекрасно змальовані шотландські пейзажі ще більше сприяють швидкому прочитанню цього роману.
Бібліотеки нашого району з радістю запропонують Вам книги з цього списку, а також інші чудові книжки про кохання. Обирайте твір, який буде Вам до душі та читайте разом зі своїми найдорожчими людьми.