Сторінки

вівторок, 16 травня 2017 р.

"Динамо" Київ. 90 років слави і звитяги!

13 травня бібліотека ім. О. Довженка виставкою відзначила 90-річчя від часу заснування (1927р.) футбольного клубу "Динамо" (Київ).
Київське "Динамо" - це більше ніж футбол, це частина життя мільйонів людей впродовж десятиліть. Історія київського "Динамо" є частиною історії українського футболу, історією становленя першої в Україні футбольної команди міжнародного класу, історією видатних перемог на футбольних аренах усього світу, історією творчості великих тренерів, футболістів вищого класу, чия гра залишається еталоном донині. До імені великого динамівця, тренера Валерія Лобановського ми можемо додати ім'я великого динамівця Олега Блохіна, який до своїх досягнень футболіста додав досягненя тренера, вивівши національну збірну України до числа восьми найсильніших в світі.




Неприборкана: письменниця Ірина Вільде

5 травня бібліотека ім. О.Довженка літературною годиною під назвою "Пишна троянда в саду української літератури" відзначила 110 річницю від дня народження Ірини Вільде - письменниці, лауреата Шевченківської премії. Її більше пам'ятають за архітвором української літератури - романом "Сестри Ричинські". Були в неї, звісно, й інші чудові твори, багато з них витримало іспит часом.


Друга Світова на Великому екрані!

03 травня разом з учнями шостого класу бібліотека вшанувала пам'ять загиблим в Другій Світовій війні з демонстрацією документального фільму.



Зустріч з письменниками. Ярема Гоян та Андрій Мельничук

11 квітня до бібліотеки ім. О.Довженка завітали діячі мистецтв України – журналісти, письменники: - Ярема Петрович Гоян та Андрій Васильович Мельничук, щоб ознайомити з своїми новими книгами. Ярема Петрович презентував свою нову книгу “Воскресіння Сонця”, присвячену двом світочам України: - класикові української літератури Василеві Стефанику та класикові образотворчого мистецтва Василеві Касіяну, які славили Людину і Сонце в її душі – Людина, яка тримає на собі Землю, як хліб насущний, і Сонце, як всесильний володар у зоряному світі. Василь Стефаник – син роду із славної “Запорозької Січі” і Василь Касіян – син роду хліборобів Прикарпаття. Книга освітлена духом високого паітету про воскреслу державу Україну, соборність українських земель, поєднаних навіки, як дужі русла запорозького Дніпра і карпатських рік Черемоша й Прута. Мельничук Андрій Васильович презентував свою книгу “Сміхотерапія від Андрія”. Першу частину книги становлять штрихи до портретів відчайдушних борців за правду сатиричного цеху таких як Степан Олійник, Федір Маківчук, Петро Ребро, Борис Поліщук та інші. Таким є і Наш видатний пересмішник, народний артист України Анатолій Паламаренко. Також автор, який понад 15 років віддав роботі з листами читачів газети “Сільські вісті”, пропонує витинки з них. Більшість з цих витинок складають пласт народної політичної сатири, спрямованої проти пройдисвітів, руйначів України. Презентовані книжки автори подарували бібліотеці. Крім того Андрій Васильович подарував газети минулих років із статтями про О. Довженка і передав другий том вибраних творів Олеся Гончара з дарчим підписом вдови письменника. Несподівана зустріч із видатними Людьми України пройшла напрочуд вдало, цікаво, щиро, разом заспівали декілька українських пісень.



пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

ПЕРШІ КРОКИ ДО БІБЛІОТЕКИ

28 березня в бібліотеці ім.О.Довженка відбувся захід під назвою "Мудрих порад джерельце" для дітей старшої групи дітсадочка.

Дітей ознайомили з бібліотекою, де живуть книжечки, герої яких відомі малечі, а з деякими ще доведеться познайомитись на протязі життя. Разом з дітьми провели конкурси, відгадували загадки, читали вірші, оповідання Василя Сухомлинського "Сьома дочка", "Сива волосинка", "Соромно перед соловейком", "Дуб під вікном", "Образливе слово" та інші. Діти з цікавістю слухали, запитували, розповідали що їх вразило. Ще довго вони не залишали стіни бібліотеки, вибираючи собі книжечки до вподоби, багато з дітей стали нашими користувачами. А нас, бібліотекарів, вразили ці вдячні, допитливі оченята малечі, і ми раді привносити в їх серця любов до книжки, рідної мови, своєї батьківщини.

  

середа, 22 березня 2017 р.

Чарівниці художнього слова

 До 8 березня - свята жінок в бібліотеці ім. О.Довженка організовано виставку "Чарівниці художнього слова". На ній представлені твори сучасних українських письменників, яка буде діяти протягом місяця.










пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Свято Кобзаря



"Свято Кобзаря" разом з дiтьми старшоi групи дитячого садочку в бiблiотецi святкували день народження Т. Шевченка. Дiтям розповiли про дитячi роки поета, а також читали вiрши: "Менi тринадцятий минало", "Садок вишневий бiля хати", "Зацвiла в долинi червона калина" та iншi з використанням iлюстрацiй до цих творiв. На дiтей це все дуже вплинуло позитивно; i вже ввечорi привели своiх батькiв показати бiблiотеку и стати користувачами. Одна з дiвчаток висловила свою вдячнiсть такими словами: "Я нiколи вас не забуду". Якаж це нагорода за нашу працю!!!




 




День рідних мов.

 21 лютого кожного року відзначається міжнародний день рідних мов.

Кожна нація дорожить своєю мовою. Ми, українці, також любимо свою рідну українську мову і пропонуємо книжково-ілюстративну виставку "Допоки є Шевченка мова - доти Україна є". На ній представлені книги: родовід мови, ділова та фахова мови, вислови класиків української літератури про красу української мови. Проведена мовна година "В рідній школі - рідна мова" для дітей молодших класів. Читались та обговорювались оповідання видатного українського педагога Василя Сухомлинського.


 



А сотню вже зустріли небеса


18 лютого 2017 р. в бібліотеці ім. О. Довженка відбулась година пам'яті по загиблим на майдані 20 лютого 2014 року "Реквієм по загиблим" та  представлена книжкова виставка "А сотню вже зустріли небеса".





Мандруємо визначними місцями Західної України

   Пропонуємо фотовиставку під назвою "Мандруємо визначними місцями Західної України". Мандрівка Івано-Франківською, Львівською,  Тернопільською, Чернівецькою областями  відкриває світ на старовинні замки, фортеці, палаци, монастирі та церкви - найтаємничішу архітектуру, від якою віє живим духом старовини. Чимало замків і палаців звели колись на наших теренах польські королі, магнати і воєначальники. Відкриваючи їх для себе, ви відкриваєте суровий і прекрасний край, де розігрувалися великі історичні драми і трагедії.


Лірик, поет, співець кохання, патріот



29 січня цього року відбулось перепоховання відомого українського поета Олександра Олеся на Лук'янівськім кладовищі  м. Києва. Його прах перевезено з м. Прага, де він перебував в еміграції до 1944 року.
Олександр Олесь, справжнє ім'я якого Олександр Кандиба, народився 5 грудня 1878 року на Сумщині в селянсько-чумацькій сім'ї. В чотири роки вже навчився читати і  відбулось його перше знайомство з творами Т. Шевченка.
Перший творчий дебют відбувся у рукописних журналах - вірші "Комета" та "Первоцвіт". Високу оцінку за свої твори він отримав від першої у царській Росії жінки-професора Олександри Єфіменко, що спонукало його творити далі.
Визначною подією у його житті стала поїздка до Полтави на відкриття пам'ятника Котляревському у 1903 році. Саме там він знайомиться з Л. Українкою, Б. Грінченком,          М. Коцюбинським. Знайомство з велетнями українського слова спонукало його перейти на написання творів тільки українською.
В тому ж році він знайомиться зі своєю майбутньою дружиною Вірою Свадковською, яка подарувала йому сина Олега Ольжича та вперше підписує твори  "Олесь".
В 1905 році в альманасі "Багаття" вперше публікуються його твори. Заводить міцну дружбу з О. Кобилянською та В. Гнатюком, знайомиться з І. Франком та П. Тичиною.
Поезія Олеся сповнена загадкових ритмів, мелодій, тонів стала невичерпним джерелом для композиторів. Понад 80 відомих світових композиторів  клали Олесеві рядки на музику, створивши більше двох сотень музичних творів різних жанрів. Талановиті українські композитори М. Лисенко, Я.Степовий, К.Стеценко, С.Людкевич та інші щедро прилучилися до музичної інтерпретації чистої, дзвінкової криниці його слова.  
Загальнонародне визнання приніс автору вірш "Чари ночі", що нині співається як народна пісня : 
         - Сміються, плачуть солов'ї
           І б'ють піснями в груди:
           "Цілуй, цілуй, цілуй її,-
           Знов молодість не буде!"

Після Жовтневої революції 1917 року змушений емігрувати, залишивши дружину і сина в Україні. Там він пише свої найкращі твори "Минуле України в піснях" та "Земля обітована".
Коли розпочалась Друга світова війна, син Олександра Олеся стає учасником руху Опору. В червні 1944 році нацисти його схоплюють і закатовують у концтаборі Заксенгаузен. А в липні того ж 1944 року не стало і самого Олександра Олеся.

                        Книжкова виставка & і літературна година
                            "Лірик, поет, співець кохання, патріот"


 

середа, 8 лютого 2017 р.

До 120-річчя від дня народження Є.Маланюка

До 120-річчя з дня народження Євгена Маланюка (1897р.- 1968р.) поета, публіциста, історика літератури, культоролога в бібліотеці проведена літературна година та книжково-ілюстративна виставка "Ми за життя горіли в пеклі".
       Родом з Кировоградщини після закінчення Київського військового училища Є. Маланюк потрапив  на фронт Першої світової війни, де перейшов на сторону УНР, прослужив три роки в генеральному штабі України, а в 1920 році емігрує до Польщі, Там увійшов до Ліги українських націоналістів. У цей час пише багато поезій, перебуває в центрі літературно-мистецького життя. Він автор багатьох поетичних збірок, виданих за кордоном, "Книги спостережень" у двох томах, що містила есе та наукові розвідки про Т.Шевченка, М.Гоголя, І.Франка, Лесю УКраїнку та інших українських митців. Після Другої світової війни переїздить до СЩА. Помер у Нью-Йорку, де й похований.
     За життя  ім'я Є. Маланюка в Україні згадувалося лише як "ворог  народу", та вже з 90-х років поступово починає плвертатися до нас  різножанрова, багатоаспектна, культурологічна спадщина Євгена Маланюка.




вівторок, 31 січня 2017 р.

Пам'яті тридцяти

Дню Соборності України та пам'яті героїв Крут присвячені книжково-ілюстративні виставки "Україна - дім цілого народу", "Бій під Крутами - перемога духу" та проведено інформаційну годину та день пам'яті.



понеділок, 30 січня 2017 р.

Конкурс дитячих малюнків - "Зимова казка"

На тему зимових свят в бібліотеці відбувся конкурс дитячих малюнків. В результаті голосування переможцями стали сестри-близнюки Сперкач Юля та Настя за малюнки «Дід Мороз» і «Гном».


неділя, 29 січня 2017 р.

Стежками Криму!

Зацікавить користувачів бібліотеки книжково-ілюстративна виставка «Туристичними маршрутами Криму»! До дня Автономної республіки Крим.


понеділок, 16 січня 2017 р.

До ювілею "Вечорів на хуторі біля Диканьки"


У 2017 році виповнюється 185 років з того моменту, як Микола Гоголь написав захоплюючі «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». До новорічних та різдвяних свят бібліотека запропонувала користувачам виставку - інсталяцію за мотивами повісті М. Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки», а також виставку дитячих малюнків та книжково-ілюстративну виставку "Новорічна феєрія»!